Duitse voetbalcompetitie moet politiekosten blijven betalen
KARLSRUHE (ANP/DPA) - De Duitse voetbalcompetitie blijft financieel verantwoordelijk voor de politie-inzet bij hoogrisicowedstrijden in Bremen. Dat heeft het Duitse grondwettelijk hof dinsdag bepaald. Het stadsbestuur stuurt de rekening van de inzet van agenten sinds tien jaar naar competitie-organisator DFL, maar daar verzet de organisatie zich al jaren tegen via meerdere rechtszaken.
DFL vindt dat de inzet van politie een staatsverantwoordelijkheid is, maar de stad Bremen wil het juist verhalen op de partij die de evenementen organiseert. Het hof in Karlsruhe geeft het gemeentebestuur daarin gelijk, net als eerder al lagere rechtbanken.
In 2014 nam Bremen een wet aan waardoor bij risicovolle evenementen met meer dan 5000 toeschouwers de organisator moest gaan opdraaien voor de politiekosten. Bremen heeft sindsdien voor 3 miljoen euro aan rekeningen gestuurd voor de inzet van politie. Andere gebieden in Duitsland hebben nog niet zo'n wet ingevoerd.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
1 dag geleden