Duitse voetbalcompetitie moet politiekosten blijven betalen
KARLSRUHE (ANP/DPA) - De Duitse voetbalcompetitie blijft financieel verantwoordelijk voor de politie-inzet bij hoogrisicowedstrijden in Bremen. Dat heeft het Duitse grondwettelijk hof dinsdag bepaald. Het stadsbestuur stuurt de rekening van de inzet van agenten sinds tien jaar naar competitie-organisator DFL, maar daar verzet de organisatie zich al jaren tegen via meerdere rechtszaken.
DFL vindt dat de inzet van politie een staatsverantwoordelijkheid is, maar de stad Bremen wil het juist verhalen op de partij die de evenementen organiseert. Het hof in Karlsruhe geeft het gemeentebestuur daarin gelijk, net als eerder al lagere rechtbanken.
In 2014 nam Bremen een wet aan waardoor bij risicovolle evenementen met meer dan 5000 toeschouwers de organisator moest gaan opdraaien voor de politiekosten. Bremen heeft sindsdien voor 3 miljoen euro aan rekeningen gestuurd voor de inzet van politie. Andere gebieden in Duitsland hebben nog niet zo'n wet ingevoerd.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
7 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
3 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
3 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
4 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
5 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
9 uur geleden