Duitse voetbalcompetitie moet politiekosten blijven betalen
KARLSRUHE (ANP/DPA) - De Duitse voetbalcompetitie blijft financieel verantwoordelijk voor de politie-inzet bij hoogrisicowedstrijden in Bremen. Dat heeft het Duitse grondwettelijk hof dinsdag bepaald. Het stadsbestuur stuurt de rekening van de inzet van agenten sinds tien jaar naar competitie-organisator DFL, maar daar verzet de organisatie zich al jaren tegen via meerdere rechtszaken.
DFL vindt dat de inzet van politie een staatsverantwoordelijkheid is, maar de stad Bremen wil het juist verhalen op de partij die de evenementen organiseert. Het hof in Karlsruhe geeft het gemeentebestuur daarin gelijk, net als eerder al lagere rechtbanken.
In 2014 nam Bremen een wet aan waardoor bij risicovolle evenementen met meer dan 5000 toeschouwers de organisator moest gaan opdraaien voor de politiekosten. Bremen heeft sindsdien voor 3 miljoen euro aan rekeningen gestuurd voor de inzet van politie. Andere gebieden in Duitsland hebben nog niet zo'n wet ingevoerd.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
3 uur geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
18 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
21 uur geleden