Duitse voetbalcompetitie moet politiekosten blijven betalen
KARLSRUHE (ANP/DPA) - De Duitse voetbalcompetitie blijft financieel verantwoordelijk voor de politie-inzet bij hoogrisicowedstrijden in Bremen. Dat heeft het Duitse grondwettelijk hof dinsdag bepaald. Het stadsbestuur stuurt de rekening van de inzet van agenten sinds tien jaar naar competitie-organisator DFL, maar daar verzet de organisatie zich al jaren tegen via meerdere rechtszaken.
DFL vindt dat de inzet van politie een staatsverantwoordelijkheid is, maar de stad Bremen wil het juist verhalen op de partij die de evenementen organiseert. Het hof in Karlsruhe geeft het gemeentebestuur daarin gelijk, net als eerder al lagere rechtbanken.
In 2014 nam Bremen een wet aan waardoor bij risicovolle evenementen met meer dan 5000 toeschouwers de organisator moest gaan opdraaien voor de politiekosten. Bremen heeft sindsdien voor 3 miljoen euro aan rekeningen gestuurd voor de inzet van politie. Andere gebieden in Duitsland hebben nog niet zo'n wet ingevoerd.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
2 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
3 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
12 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden