Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse voetbalcompetitie moet politiekosten blijven betalen

Duitse voetbalcompetitie moet politiekosten blijven betalen

KARLSRUHE (ANP/DPA) - De Duitse voetbalcompetitie blijft financieel verantwoordelijk voor de politie-inzet bij hoogrisicowedstrijden in Bremen. Dat heeft het Duitse grondwettelijk hof dinsdag bepaald. Het stadsbestuur stuurt de rekening van de inzet van agenten sinds tien jaar naar competitie-organisator DFL, maar daar verzet de organisatie zich al jaren tegen via meerdere rechtszaken.

DFL vindt dat de inzet van politie een staatsverantwoordelijkheid is, maar de stad Bremen wil het juist verhalen op de partij die de evenementen organiseert. Het hof in Karlsruhe geeft het gemeentebestuur daarin gelijk, net als eerder al lagere rechtbanken.

In 2014 nam Bremen een wet aan waardoor bij risicovolle evenementen met meer dan 5000 toeschouwers de organisator moest gaan opdraaien voor de politiekosten. Bremen heeft sindsdien voor 3 miljoen euro aan rekeningen gestuurd voor de inzet van politie. Andere gebieden in Duitsland hebben nog niet zo'n wet ingevoerd.

Meer uit Voetbal

Doelman Roefs maakt debuut voor Oranje tegen Algerije

ROTTERDAM (ANP) - Robin Roefs heeft woensdag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 23-jarige doelman van Sunderland kwam in de thuiswedstrijd tegen Algerije na rust als vervanger van Bart Verbruggen in het veld.

2 minuten geleden
Aanvaller Depay evenaart Van der Vaart met 109 interlands

ROTTERDAM (ANP) - Memphis Depay is woensdag tegen Algerije aan zijn 109e wedstrijd voor het Nederlands elftal begonnen. De 32-jarige aanvaller van Corinthians verving halverwege Crysencio Summerville en kwam daarmee qua aantal interlands op gelijke hoogte met Rafael van der Vaart. Depay debuteerde in oktober 2013 in het door Oranje met 2-0 gewonnen uitduel met Turkije.

2 minuten geleden
Go Ahead Eagles neemt per direct afscheid van trainer Boel

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft per direct afscheid genomen van trainer Melvin Boel. De 39-jarige trainer had net zijn eerste seizoen afgemaakt en had nog een contract voor twee seizoenen in Deventer. "Na een intensieve en open evaluatie van het afgelopen seizoen kwamen beide partijen gezamenlijk tot de conclusie dat het beter is om uit elkaar te gaan", meldt de club.

55 minuten geleden
Spits Højlund blijft na huurperiode definitief bij Napoli

NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.

9 uur geleden
FC Groningen neemt Hernes definitief over van Newcastle United

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.

9 uur geleden
Nederlandse clubs leveren meer WK-deelnemers dan ooit

DEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.

11 uur geleden
PSV'er Saibari twee keer trefzeker bij ruime oefenzege Marokko

RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.

1 dag geleden