Duitse voetbalclubs vinden beperkingen fans buitenproportioneel
BERLIJN (ANP/DPA) - Bestuurders van voetbalclubs uit de Duitse Bundesliga hebben de coronabeperkingen bekritiseerd en eisen dat meer supporters mogen worden toegelaten in de stadions. Dat er op sommige plaatsen maar 500 tot 750 toeschouwers welkom zijn bij een wedstrijd noemen ze "volkomen buitenproportioneel". "750 fans in een stadion met 50.000 plaatsen heeft niets met bescherming tegen besmetting te maken", zei Eckhard Sauren, de vicevoorzitter van 1. FC Köln tegen de website The Pioneer.
Volgens Sauren zijn de stadions geen besmettingshaarden. "We hebben al vroeg voor 2G-maatregelen gepleit en nu lijden we door deze symboolpolitiek op iedere wedstrijd met 750 toeschouwers 1,7 miljoen euro verlies."
Thomas Hitzlsperger, de bestuursvoorzitter van VfB Stuttgart, uitte ook zijn onbegrip. "Alle gegevens laten zien dat voetbalstadions, met de 2G-maatregelen en met inachtneming van de met de autoriteiten afgesproken procedures, geen besmettingshaarden zijn." Met de 2G-maatregelen zouden alle gevaccineerde of van een besmetting herstelde personen kunnen worden toegelaten. Volgens Hitzlsperger werkt het bedrijfsmodel van het profvoetbal zonder toeschouwers op den duur niet.
De regels voor toeschouwers in Duitsland verschillen regionaal. Waar bij 1. FC Magdeburg in de derde Liga bijvoorbeeld 15.000 fans welkom zijn, mogen bij Mönchengladbach, Düsseldorf of Köln maar 750 toeschouwers in het stadion.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
5 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
11 uur geleden