Duitse voetbalclubs vinden beperkingen fans buitenproportioneel
BERLIJN (ANP/DPA) - Bestuurders van voetbalclubs uit de Duitse Bundesliga hebben de coronabeperkingen bekritiseerd en eisen dat meer supporters mogen worden toegelaten in de stadions. Dat er op sommige plaatsen maar 500 tot 750 toeschouwers welkom zijn bij een wedstrijd noemen ze "volkomen buitenproportioneel". "750 fans in een stadion met 50.000 plaatsen heeft niets met bescherming tegen besmetting te maken", zei Eckhard Sauren, de vicevoorzitter van 1. FC Köln tegen de website The Pioneer.
Volgens Sauren zijn de stadions geen besmettingshaarden. "We hebben al vroeg voor 2G-maatregelen gepleit en nu lijden we door deze symboolpolitiek op iedere wedstrijd met 750 toeschouwers 1,7 miljoen euro verlies."
Thomas Hitzlsperger, de bestuursvoorzitter van VfB Stuttgart, uitte ook zijn onbegrip. "Alle gegevens laten zien dat voetbalstadions, met de 2G-maatregelen en met inachtneming van de met de autoriteiten afgesproken procedures, geen besmettingshaarden zijn." Met de 2G-maatregelen zouden alle gevaccineerde of van een besmetting herstelde personen kunnen worden toegelaten. Volgens Hitzlsperger werkt het bedrijfsmodel van het profvoetbal zonder toeschouwers op den duur niet.
De regels voor toeschouwers in Duitsland verschillen regionaal. Waar bij 1. FC Magdeburg in de derde Liga bijvoorbeeld 15.000 fans welkom zijn, mogen bij Mönchengladbach, Düsseldorf of Köln maar 750 toeschouwers in het stadion.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
14 uur geleden