Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse voetbalclubs vinden beperkingen fans buitenproportioneel

Duitse voetbalclubs vinden beperkingen fans buitenproportioneel

BERLIJN (ANP/DPA) - Bestuurders van voetbalclubs uit de Duitse Bundesliga hebben de coronabeperkingen bekritiseerd en eisen dat meer supporters mogen worden toegelaten in de stadions. Dat er op sommige plaatsen maar 500 tot 750 toeschouwers welkom zijn bij een wedstrijd noemen ze "volkomen buitenproportioneel". "750 fans in een stadion met 50.000 plaatsen heeft niets met bescherming tegen besmetting te maken", zei Eckhard Sauren, de vicevoorzitter van 1. FC Köln tegen de website The Pioneer.

Volgens Sauren zijn de stadions geen besmettingshaarden. "We hebben al vroeg voor 2G-maatregelen gepleit en nu lijden we door deze symboolpolitiek op iedere wedstrijd met 750 toeschouwers 1,7 miljoen euro verlies."

Thomas Hitzlsperger, de bestuursvoorzitter van VfB Stuttgart, uitte ook zijn onbegrip. "Alle gegevens laten zien dat voetbalstadions, met de 2G-maatregelen en met inachtneming van de met de autoriteiten afgesproken procedures, geen besmettingshaarden zijn." Met de 2G-maatregelen zouden alle gevaccineerde of van een besmetting herstelde personen kunnen worden toegelaten. Volgens Hitzlsperger werkt het bedrijfsmodel van het profvoetbal zonder toeschouwers op den duur niet.

De regels voor toeschouwers in Duitsland verschillen regionaal. Waar bij 1. FC Magdeburg in de derde Liga bijvoorbeeld 15.000 fans welkom zijn, mogen bij Mönchengladbach, Düsseldorf of Köln maar 750 toeschouwers in het stadion.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verslaat Real Oviedo en eindigt als tweede in La Liga

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).

9 uur geleden
Frankrijk zonder middenvelder Camavinga naar WK

PARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.

11 uur geleden
Ancelotti blijft tot medio 2030 bondscoach van Brazilië

RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.

14 uur geleden
Doelman Scherpen wint Belgische beker met Union

BRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.

14 uur geleden
Herstelde Mbappé keert terug bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.

16 uur geleden
International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

21 uur geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

21 uur geleden