Duitse voetbalclub Schalke 04 haalt Russisch Gazprom van shirt
GELSENKIRCHEN (ANP) - De Duitse voetbalclub Schalke 04 haalt de naam van hoofdsponsor Gazprom van het shirt vanwege de door Rusland ontketende oorlog in Oekraïne. Het Russische aardgasbedrijf is al jaren de belangrijkste geldschieter van de club uit Gelsenkirchen, die afgelopen seizoen degradeerde uit de Bundesliga. Voorlopig staat alleen groot de naam Schalke 04 op de voorkant van het blauwe shirt.
Eerder op de dag nam Schalke 04 al afscheid van Matthias Warnig, die namens Gazprom in de raad van toezicht zat. De 66-jarige Duitser trad in de zomer van 2019 als afgevaardigde van de hoofdsponsor toe tot de raad van toezicht. Warnig wordt gezien als een vertrouweling van de Russische president Vladimir Poetin. Hij is directeur van Nord Stream AG, het consortium onder aanvoering van Gazprom dat de gaspijplijn Nord Stream 1 heeft aangelegd tussen Rusland en Duitsland.
Bij Schalke spelen Thomas Ouwejan (ex-AZ) en de uit Arnhem afkomstige Jimmy Kaparos. De 'Königsblauen' staan op de vijfde plaats in de tweede Bundesliga.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Manchester City-trainer Enzo Maresca is tevreden over de manier waarop zijn spelers zich zondag op het veld hebben getoond. City won op bezoek bij Liverpool (0-3) de eerste wedstrijd sinds de club een kleine twee weken geleden schuldig werd bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft ook de zesde competitiewedstrijd van dit seizoen in de Premier League gewonnen. De koploper nam in de topper tegen Liverpool na rust afstand: 0-3.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen is in de Eredivisie naar de zesde plaats gestegen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 5-1 te sterk voor Excelsior. FC Groningen heeft na zes speelronden 14 punten en ontvangt volgende week zondag nummer 5 Ajax, dat op 15 punten staat.
13 uur geledenROME (ANP) - Lazio is na zes speelronden de gedeelde koploper in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won voor eigen publiek met 3-1 van Monza en profiteerde daarmee van het puntenverlies van stadgenoot AS Roma, eerder op zondag bij Como (0-0).
15 uur geledenZWOLLE (ANP) - Nicolas Binder heeft SC Cambuur aan een belangrijke uitzege op PEC Zwolle geholpen. De invaller uit Oostenrijk schoot de bal in de 83e minuut na een geslaagde actie hoog in het doel (0-1).
16 uur geledenVELSEN (ANP) - ADO Den Haag heeft voor de derde keer dit seizoen een punt gepakt in de Eredivisie. Het elftal van trainer Robin Peter speelde een groot deel van de uitwedstrijd tegen Telstar met een man minder na een rode kaart voor de jarige Milan Hokke, maar wist stand te houden: 2-2.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord rouwt om het overlijden van Henk van der Bijl. De doelman, die in de jaren veertig en vijftig 210 wedstrijden voor de Rotterdammers speelde, was de oudst nog levende speler van de club. Hij is 101 jaar geworden, meldt de koploper van de Eredivisie.
16 uur geleden