Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse voetbalbond straft Bochum zwaar voor gooien van drinkbeker

Duitse voetbalbond straft Bochum zwaar voor gooien van drinkbeker

BOCHUM (ANP) - Het door een toeschouwer gooien van een drinkbeker tegen het hoofd van een assistent-scheidsrechter komt voetbalclub VfL Bochum op een zware sanctie te staan. Het duel met Borussia Mönchengladbach werd vrijdag in de 68e minuut gestaakt bij een 2-0-stand in het voordeel van de bezoekers. De Duitse voetbalbond DFB besliste dat dat nu ook de eindstand is.

"In overeenstemming met de regels van de DFB moet de wedstrijd als verloren worden beschouwd voor VfL Bochum, omdat die club verantwoordelijk is voor zijn toeschouwers", luidt de verklaring. Bochum had verzocht het duel te kunnen uitspelen, terwijl de politie inmiddels de vermoedelijke dader, een 38-jarige man, heeft opgespoord. De geraakte grensrechter werd vrijdag voor controle naar het ziekenhuis gebracht, maar kon nog dezelfde avond naar huis.

De straf is vergelijkbaar met de sanctie die FC St. Pauli in 2011 kreeg na het gestaakte duel met Schalke 04. Ook toen stond het 2-0 in het voordeel van de bezoekers toen een grensrechter werd getroffen door een voorwerp. St. Pauli werd reglementair als verliezer aangewezen en moest het eerstvolgende duel 50 kilometer van het eigen stadion verwijderd spelen. Over verdere straffen voor Bochum meldde de DFB nog niets.

Meer uit Voetbal

Veerman, Wanner en Mauro Júnior keren terug in basiselftal PSV

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman, Paul Wanner en Mauro Júnior keren zaterdag tegen FC Utrecht terug in het basiselftal van PSV. Het drietal zat in de vorige competitiewedstrijd tegen Telstar nog op de reservebank, na net hersteld te zijn van blessures.

27 minuten geleden
Frimpong tegen Manchester City alweer in selectie Liverpool

MANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.

2 uur geleden
Voormalig Tottenham-speler Wanyama beëindigt loopbaan

NAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.

6 uur geleden
Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

17 uur geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

17 uur geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

18 uur geleden
Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

22 uur geleden