Duitse voetbalbond straft Bochum zwaar voor gooien van drinkbeker
BOCHUM (ANP) - Het door een toeschouwer gooien van een drinkbeker tegen het hoofd van een assistent-scheidsrechter komt voetbalclub VfL Bochum op een zware sanctie te staan. Het duel met Borussia Mönchengladbach werd vrijdag in de 68e minuut gestaakt bij een 2-0-stand in het voordeel van de bezoekers. De Duitse voetbalbond DFB besliste dat dat nu ook de eindstand is.
"In overeenstemming met de regels van de DFB moet de wedstrijd als verloren worden beschouwd voor VfL Bochum, omdat die club verantwoordelijk is voor zijn toeschouwers", luidt de verklaring. Bochum had verzocht het duel te kunnen uitspelen, terwijl de politie inmiddels de vermoedelijke dader, een 38-jarige man, heeft opgespoord. De geraakte grensrechter werd vrijdag voor controle naar het ziekenhuis gebracht, maar kon nog dezelfde avond naar huis.
De straf is vergelijkbaar met de sanctie die FC St. Pauli in 2011 kreeg na het gestaakte duel met Schalke 04. Ook toen stond het 2-0 in het voordeel van de bezoekers toen een grensrechter werd getroffen door een voorwerp. St. Pauli werd reglementair als verliezer aangewezen en moest het eerstvolgende duel 50 kilometer van het eigen stadion verwijderd spelen. Over verdere straffen voor Bochum meldde de DFB nog niets.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
2 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
4 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
4 uur geleden