Duitse voetbalbond steunt herverkiezing Infantino bij FIFA niet
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond DFB steunt voorzitter Gianni Infantino niet bij de voorzittersverkiezing donderdag, ook al is de Zwitser de enige kandidaat.
De 52-jarige Zwitser wordt tijdens een congres in Kigali, de hoofdstad van Rwanda, voor de tweede keer herkozen als baas van de wereldvoetbalbond. De opvolger van Sepp Blatter geniet steun van veruit de meeste van alle 211 aangesloten nationale bonden. De KNVB liet eerder weten de herverkiezing van Infantino te steunen.
Verschillende voetbalbonden uit Europese landen, waaronder Duitsland, zijn echter niet tevreden met enkele recente besluiten van Infantino. "In de afgelopen weken hebben we op meerdere onderwerpen geen of onvoldoende informatie ontvangen van FIFA", zei DFB-voorzitter Bernd Neuendorf.
Transparantie
Volgens de Duitse voorzitter moet de wereldvoetbalbond meer open en transparant worden in zijn omgang met de nationale bonden. "FIFA moet duidelijk maken hoe en waarom bepaalde besluiten tot stand komen en wie daarbij betrokken was. Dat is recentelijk niet altijd het geval geweest", meldde Neuendorf
Duitsland wil dat FIFA een fonds opzet om arbeidsmigranten en hun families die betrokken waren bij de bouw van stadions in Qatar te compenseren en wil antwoorden op de vraag waarom een sponsorcontract met Saudi-Arabië wordt overwogen voor het WK voor vrouwen dit jaar.
Noorwegen en Zweden
Eerder hadden de bonden van Noorwegen en Zweden al laten weten dat ze de herverkiezing van Infantino niet actief steunen.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
12 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
14 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
15 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
16 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
17 uur geleden