Duitse voetbalbond sluit eerder vertrek Löw uit
BERLIJN (ANP) - De Duitse voetbalbond DFB sluit een vroegtijdig vertrek van bondscoach Joachim Löw uit. De nationale voetbalploeg verloor vorige week in de WK-kwalificatie van Noord-Macedonië, maar voorzitter Fritz Keller ziet geen reden eerder afscheid te nemen van Löw. Die kondigde in maart al aan dat het EK van komende zomer zijn laatste klus als bondscoach wordt.
"De teleurstellende nederlaag tegen Noord-Macedonië verandert onze plannen niet", zegt Keller in de krant Bild. "We hebben steeds gezegd dat we tegen de tijd dat de WK-kwalificatie in september verdergaat een nieuwe coach hebben. Over de stand van zaken ga ik verder niets zeggen."
Ook DFB-directeur Oliver Bierhoff staat na de blamerende nederlaag (1-2) nog achter de 61-jarige Löw, die in 2014 met Duitsland de wereldtitel veroverde. "Jogi heeft de kwaliteiten en de ervaring om de ploeg ook dit EK te begeleiden. Hij is enorm gemotiveerd om zijn laatste toernooi als bondscoach tot een groot succes te maken", zei de voormalig spits, die al met kandidaat-opvolgers en hun managers heeft gesproken. "Dat gaat de komende weken door. Mijn plan is om rond het EK een opvolger voor te leggen aan het dagelijks bestuur van de DFB."
Meer uit Voetbal
WAREGEM (ANP) - Club Brugge kan met een goed gevoel richting Eindhoven voor de ontmoeting woensdag met PSV in de Champions League. De Belgische topploeg won vrijdag de uitwedstrijd tegen Zulte Waregem in de hoogste divisie. Het werd 4-2 voor de club van trainer Ivan Leko.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Harry Kane heeft met klein verschil de Gouden Bal gewonnen. Hij kreeg slechts 28 punten meer dan Kylian Mbappé. Dat blijkt uit de gedetailleerde puntentelling die het organiserende vakblad France Football vrijdag publiceerde.
8 uur geledenLE HAVRE (ANP) - Mika Godts heeft opnieuw gescoord voor Paris Saint-Germain. De oud-speler van Ajax deed dat vrijdag in de uitwedstrijd tegen Le Havre, die de club uit Parijs met 5-1 won.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bekerhouder AZ speelt in de tweede ronde van de KNVB-beker een uitwedstrijd tegen het Zeeuwse HSV Hoek. Dat is vrijdag door loting bepaald. Hoek staat na elf speelronden op de vijftiende plaats in de tweede divisie.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep. Smit maakt vermoedelijk donderdag tegen Juventus in de Europa League zijn rentree in de selectie van de Alkmaarders.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt zondag geen supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Telstar. De club heeft dat besloten na de ongeregeldheden van donderdagavond met de eigen aanhang na het bekerduel met Kozakken Boys.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis keert terug in de selectie van Ajax. Trainer Míchel Sánchez neemt hem op in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AZ. Berghuis stond de afgelopen zes weken aan de kant met een blessure.
15 uur geleden