Duitse voetbalbond sluit eerder vertrek Löw uit
BERLIJN (ANP) - De Duitse voetbalbond DFB sluit een vroegtijdig vertrek van bondscoach Joachim Löw uit. De nationale voetbalploeg verloor vorige week in de WK-kwalificatie van Noord-Macedonië, maar voorzitter Fritz Keller ziet geen reden eerder afscheid te nemen van Löw. Die kondigde in maart al aan dat het EK van komende zomer zijn laatste klus als bondscoach wordt.
"De teleurstellende nederlaag tegen Noord-Macedonië verandert onze plannen niet", zegt Keller in de krant Bild. "We hebben steeds gezegd dat we tegen de tijd dat de WK-kwalificatie in september verdergaat een nieuwe coach hebben. Over de stand van zaken ga ik verder niets zeggen."
Ook DFB-directeur Oliver Bierhoff staat na de blamerende nederlaag (1-2) nog achter de 61-jarige Löw, die in 2014 met Duitsland de wereldtitel veroverde. "Jogi heeft de kwaliteiten en de ervaring om de ploeg ook dit EK te begeleiden. Hij is enorm gemotiveerd om zijn laatste toernooi als bondscoach tot een groot succes te maken", zei de voormalig spits, die al met kandidaat-opvolgers en hun managers heeft gesproken. "Dat gaat de komende weken door. Mijn plan is om rond het EK een opvolger voor te leggen aan het dagelijks bestuur van de DFB."
Meer uit Voetbal
TROMSØ (ANP/DPA) - Een persoon is ernstig gewond geraakt nadat een deel van een tribune was ingestort bij een wedstrijd in de Noorse voetbalcompetitie tussen Tromsø en Bodø-Glimt. Het slachtoffer is naar een ziekenhuis gebracht met ernstige verwondingen.
34 minuten geledenUTRECHT (ANP) - NEC heeft tegen FC Utrecht de derde competitiezege van het seizoen geboekt. De club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder was met 3-2 te sterk in Stadion Galgenwaard in Utrecht.
57 minuten geledenMILAAN (ANP) - Internazionale staat weer tweede in de Serie A na een zege op Como. De Italiaanse landskampioen was enkele dagen na de zege op Feyenoord in de Champions League in eigen huis met 2-0 te sterk voor Como.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Joshua Zirkzee heeft met een doelpunt bijgedragen aan het 4-4-gelijkspel van Manchester United tegen Aston Villa. Ondanks het punt blijft United op de achttiende plek in de Premier League staan met 8 punten.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - PSV gaat na twaalf speelronden aan de leiding van de Eredivisie. Het elftal van trainer Peter Bosz won zondag eenvoudig met 5-2 in Leeuwarden van SC Cambuur. Het duel werd na twintig minuten korte tijd stilgelegd nadat er bekertjes en plastic flesjes door de aanhang van Cambuur op het veld waren gegooid.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft met een sensationele 4-3-overwinning op FC Groningen de aansluiting met de top behouden. De ploeg van trainer Leeroy Echteld boog in Alkmaar een 3-1-achterstand om in een zege. AZ staat na twaalf duels met 23 punten op de vijfde plaats. FC Groningen is de nummer 9 van de Eredivisie met 15 punten.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Scheidsrechter Joey Kooij baalde van zijn optreden in het thuisduel van FC Twente tegen Ajax (2-2). Bij een voorsprong van 1-2 voor de bezoekers onderbrak hij een veelbelovende aanval van de thuisploeg omdat hij van videoscheidsrechter Dennis Higler hoorde dat Wout Weghorst een strafschop had veroorzaakt. Bij het zien van de beelden zag hij het anders. Geen penalty voor Ajax, maar FC Twente was vooral boos dat hen de gelijkmaker was ontnomen.
4 uur geleden