Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse voetbalbond onderzoekt valse naam Stuttgartspeler Silas

Duitse voetbalbond onderzoekt valse naam Stuttgartspeler Silas

STUTTGART (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond DFB stelt een onderzoek in nadat voetballer Silas Wamangituka van VfB Stuttart heeft toegegeven dat hij onder een valse naam en leeftijd speelde. De bond laat weten dat het regelgevend comité is ingelicht door de Bundesliga-club. De zaak zal worden bekeken met betrekking tot mogelijke overtredingen door de speler van het sportstrafrecht, zo meldde de voorzitter van het comité.

Stuttgart meldde eerder dinsdag dat de speler had toegeven dat hij het slachtoffer is van frauduleuze praktijken van zijn voormalige zaakwaarnemer en dat Wamangituka niet zijn echte naam is. Hij zegt dat hij Silas Katompa Mvumpa heet en een jaar ouder is dan oorspronkelijk werd aangenomen.

"Ik heb de afgelopen jaren in continue angst geleefd en ben erg bezorgd over mijn familie in Congo. Het was heel moeilijk voor mij om mijn verhaal bekend te maken", zei Silas, die beweert dat de valse identiteit is verzonnen door zijn voormalig zaakwaarnemer die ook zijn geboortedatum en -jaar heeft aangepast.

Mensenhandel

Volgens de Bundesligaclub zijn de aanpassingen gedaan om de relatie van Silas met zijn club in Congo te beëindigen en om hem afhankelijk van zijn zaakwaarnemer te maken. "Als je het bekijkt in termen van mensenhandel, dan lijkt het er erg op", zei sportdirecteur Sven Mislintat van Stuttgart. "We vinden de moed die Silas nu laat zien om dit op te helderen heel indrukwekkend", zei voorzitter Thomas Hitzlsperger.

Stuttgart nam de voetballer in 2019 over van de Franse tweededivisieclub Paris FC. Hij maakte in het afgelopen seizoen elf treffers voor de club.

Meer uit Voetbal

Almere schakelt De Graafschap uit en treft Willem II in play-offs

DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).

52 minuten geleden
Aanvaller Lang viert landstitel met Galatasaray

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.

1 uur geleden
Olise helpt kampioen Bayern München aan uitzege op VfL Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.

2 uur geleden
Manchester City blijft in titelrace met zege op Brentford

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.

2 uur geleden
Internazionale wint na behalen titel ook ruim bij Lazio

ROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.

2 uur geleden
Willem II schakelt RKC uit in play-offs om promotie en degradatie

TILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).

3 uur geleden
Bournemouth wint met herstelde Kluivert op de bank van Fulham

LONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.

3 uur geleden