Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse voetbalbond onderzoekt valse naam Stuttgartspeler Silas

Duitse voetbalbond onderzoekt valse naam Stuttgartspeler Silas

STUTTGART (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond DFB stelt een onderzoek in nadat voetballer Silas Wamangituka van VfB Stuttart heeft toegegeven dat hij onder een valse naam en leeftijd speelde. De bond laat weten dat het regelgevend comité is ingelicht door de Bundesliga-club. De zaak zal worden bekeken met betrekking tot mogelijke overtredingen door de speler van het sportstrafrecht, zo meldde de voorzitter van het comité.

Stuttgart meldde eerder dinsdag dat de speler had toegeven dat hij het slachtoffer is van frauduleuze praktijken van zijn voormalige zaakwaarnemer en dat Wamangituka niet zijn echte naam is. Hij zegt dat hij Silas Katompa Mvumpa heet en een jaar ouder is dan oorspronkelijk werd aangenomen.

"Ik heb de afgelopen jaren in continue angst geleefd en ben erg bezorgd over mijn familie in Congo. Het was heel moeilijk voor mij om mijn verhaal bekend te maken", zei Silas, die beweert dat de valse identiteit is verzonnen door zijn voormalig zaakwaarnemer die ook zijn geboortedatum en -jaar heeft aangepast.

Mensenhandel

Volgens de Bundesligaclub zijn de aanpassingen gedaan om de relatie van Silas met zijn club in Congo te beëindigen en om hem afhankelijk van zijn zaakwaarnemer te maken. "Als je het bekijkt in termen van mensenhandel, dan lijkt het er erg op", zei sportdirecteur Sven Mislintat van Stuttgart. "We vinden de moed die Silas nu laat zien om dit op te helderen heel indrukwekkend", zei voorzitter Thomas Hitzlsperger.

Stuttgart nam de voetballer in 2019 over van de Franse tweededivisieclub Paris FC. Hij maakte in het afgelopen seizoen elf treffers voor de club.

Meer uit Voetbal

Mexico doet richting WK vertrouwen op met zege op Ghana

PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.

55 minuten geleden
Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

11 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

11 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

13 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

14 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

18 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

18 uur geleden