Duitse voetbalbond: Infantino begrijpt kritiek op WK-plannen
FRANKFURT (ANP) - De Duitse voetbalbond DFB denkt dat FIFA-voorzitter Gianni Infantino zijn plannen voor een tweejaarlijks WK er niet zomaar doorheen drukt. "De Europese federaties hebben heel duidelijk gemaakt unaniem tegen de FIFA-plannen te zijn, met talloze argumenten", aldus een woordvoerder van de Duitse bond tegen persbureau DPA. "Onze indruk is dat de FIFA-voorzitter open stond voor de argumenten en begrijpt dat het geen zin heeft om dit op deze manier te doen."
Europese bonden gaven woensdag ook aan als laatste redmiddel te zien om de FIFA te verlaten in het geval het plan voor het organiseren van een WK om de twee jaar er toch doorheen komt.
Infantino wil het mondiale evenement graag vaker organiseren, onder meer omdat meer landen dan de kans hebben mee te doen. In online-bijeenkomsten konden bondscoaches van de landen aanschuiven om naar de plannen te luisteren. De KNVB wees de uitnodiging, net als Duitsland, af. "De KNVB vindt dat eerst de nationale bonden goed moeten worden ingelicht over deze ideeën."
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
2 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
6 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
7 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.
8 uur geleden