Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse voetbalbond in crisisberaad met bondscoach Flick

Duitse voetbalbond in crisisberaad met bondscoach Flick

DOHA (ANP) - De Duitse voetbalbond DFB heeft voor volgende week een crisisberaad aangekondigd. Voorzitter Bernd Neuendorf en toezichthouder Hans-Joachim Watzke willen dan een verklaring van bondscoach Hansi Flick en teammanager Oliver Bierhoff voor de pijnlijke afgang op het WK in Qatar. Viervoudig wereldkampioen Duitsland werd al in de groepsfase uitgeschakeld.

"U kunt zich voorstellen dat er een diepe teleurstelling heerst", zei Neuendorf tegen verslaggevers op het vliegveld van Doha, waar het team zich klaarmaakte voor de terugreis. "Deze uitschakeling is uiterst pijnlijk. Ik verwacht van de technische staf dat zij een eerste sportieve analyse van dit toernooi geven en tevens perspectieven ontwikkelen voor de toekomst, want in 2024 wordt het EK in ons land gehouden."

Neuendorf eist ook een analyse van de ontwikkeling van het nationale team sinds het WK van 2018, waarin Duitsland ook al een roemloze aftocht beleefde en na de groepsfase al naar huis mocht. "Dat is een duidelijke eis van ons."

Zolang die gesprekken duren, is Flick vooralsnog zeker van zijn baan als bondscoach. Zelf gaf hij meteen na de uitschakeling van het Duitse team aan dat hij wil aanblijven. "Ik heb nog steeds veel plezier in mijn werk", zei hij na de zege op Costa Rica (4-2), die niet genoeg was voor de volgende ronde. "Wat mij betreft ga ik nog even door."

Meer uit Voetbal

Duel tussen Ajax en AZ later begonnen door vuurwerk

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en AZ is later begonnen. Scheidsrechter Dennis Higler stelde de aftrap uit omdat fans van de thuisploeg veel vuurwerk afstaken.

36 minuten geleden
Voetbalsters Ajax verspelen punten bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Ajax is er in de Eredivisie voor vrouwen niet in geslaagd te winnen bij FC Utrecht. De koploper speelde met 1-1 gelijk.

39 minuten geleden
Willumsson schiet FC Groningen kort voor tijd langs Fortuna

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft een grote stap gezet op weg naar een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Dick Lukkien nam kort voor tijd afstand van Fortuna Sittard: 1-0.

59 minuten geleden
Arsenal te sterk voor stadgenoot Chelsea

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de aanval van Chelsea op de nummer 2-positie voorlopig afgeslagen. De 'Gunners' wonnen op eigen veld met 1-0 van de stadgenoot waarmee het verschil tussen beide teams groeide naar 9 punten.

1 uur geleden
Van Persie boekt bij FC Twente eerste zege als trainer Feyenoord

ENSCHEDE (ANP) - Robin van Persie heeft zijn eerste overwinning als trainer van Feyenoord binnen. De Rotterdammers waren veel te sterk voor concurrent FC Twente: 2-6. De Braziliaan Igor Paixão blonk uit met drie doelpunten. Sem Steijn scoorde twee keer voor FC Twente en staat nu met 22 treffers nog steviger op de eerste plaats van de topscorerslijst van de Eredivisie.

1 uur geleden
Ajax begint met Brobbey en tien andere basisspelers tegen AZ

AMSTERDAM (ANP) - Brian Brobbey begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen AZ. De spits is voldoende hersteld van een knieblessure die hij vorige week in het uitduel met PEC Zwolle opliep.

1 uur geleden
Doelpunt Smit helpt Go Ahead aan zege op Willem II

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zondag een 1-0-zege geboekt op Willem II. De Tilburgers leken lang op weg een punt mee te nemen uit de Adelaarshorst, tot Milan Smit in de 83e minuut raak schoot. Voor de ploeg van trainer Paul Simonis was het alweer de derde zege op rij in de Eredivisie. De Eagles spelen de bekerfinale en zijn ook volop in de race voor de plaatsen die recht geven op Europees voetbal.

3 uur geleden