
Duitse voetbalbond gelooft in succesvol EK, ondanks blamage
FRANKFURT (ANP) - Voorzitter Fritz Keller van de Duitse voetbalbond DFB gelooft in een succesvol EK voor de 'Mannschaft', ook al is het vertrouwen broos na de afstraffing vorige maand tegen Spanje. Het Duitse elftal van bondscoach Joachim Löw sloot de Nations League af met een smadelijke nederlaag in Sevilla: 6-0.
"Ik wil niet zeggen dat het EK afgeschreven is voor ons. Ik heb er veel vertrouwen in dat de ploeg op de juiste weg doorgaat. Natuurlijk moet je op een bepaald moment wel de finish bereiken. Die gaan ze halen", zegt Keller in een interview op de website van de DFB.
Na het teleurstellend verlopen WK van 2018, waar Duitsland als titelverdediger al in de groepsfase werd uitgeschakeld, besloot Löw om zijn selectie flink te verjongen. Dat proces gaat met vallen en opstaan. Van de acht interlands dit jaar won Duitsland er drie, vier duels eindigden in een gelijkspel. De blamage tegen Spanje leidde tot crisisoverleg bij de DFB. De positie van Löw stond ter discussie, maar de man die de Duitsers in 2014 naar de wereldtitel leidde kreeg het vertrouwen om door te gaan.
Op het met een jaar uitgestelde EK zit Duitsland komende zomer in een zware groep, met wereldkampioen Frankrijk, Europees kampioen Portugal en Hongarije als tegenstanders. De Duitsers spelen alle groepswedstrijden in eigen land, in München.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard doet niet mee aan de play-offs voor Europees voetbal. Daar zouden de Limburgers wel recht op hebben als ze de huidige negende plek vasthouden, maar de club beschikt niet over een UEFA-licentie om ook daadwerkelijk Europees te gaan spelen. Daarom slaat Fortuna de play-offs hoe dan ook over.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Feyenoord-verdediger Givairo Read hoeft geen schorsing uit te zitten na zijn rode kaart in de verloren topper tegen PSV (2-3). De tuchtcommissie betaald voetbal is "op grond van de tv-beelden onvoldoende overtuigd dat er sprake is geweest van een door Read gemaakte overtreding", meldt de voetbalbond. "Daarom komt de tuchtcommissie niet toe aan de beoordeling of er sprake is van het ontnemen van een duidelijke scoringskans."
3 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft met een zege op AS Roma de derde plaats in de Serie A zekergesteld. De ploeg uit Bergamo met Marten de Roon won de thuiswedstrijd met 2-1.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - FC Den Bosch is de play-offs om promotie naar de Eredivisie begonnen met een zege op SC Cambuur. In Stadion De Vliert won de ploeg van coach Ulrich Landvreugd in de eerste ronde met 1-0. Beide ploegen spelen vrijdag de return in Leeuwarden.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid moet op zijn minst de komende twee wedstrijden Vinícius Júnior en Lucas Vázquez missen. Beide spelers raakten zondag geblesseerd in de met 4-3 verloren 'Clásico' tegen FC Barcelona. De club lichtte op zijn website toe dat aanvaller Vinícius een verstuikte enkel heeft en dat verdediger Vázquez een spierblessure in zijn linkerbovenbeen heeft.
18 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda gaat volgend seizoen niet verder met de Tsjechische voetballer Dominik Janosek. De 26-jarige middenvelder verlaat de club na dit seizoen, aldus NAC.
20 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Carlo Ancelotti is de nieuwe bondscoach van de Braziliaanse voetballers. De huidige trainer van Real Madrid ondertekent een contract tot en met het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Xabi Alonso volgt Ancelotti naar alle waarschijnlijkheid op bij Real.
21 uur geleden