Duitse voetbalbond gaat volgende week in op functioneren Löw
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond gaat eind volgende week, op vrijdag 4 december, in op de positie van bondscoach Joachim Löw. Tot die tijd wordt gekeken naar het functioneren van Löw, wiens positie na de 6-0-nederlaag tegen Spanje in de Nations League ter discussie staat.
"De DFB heeft unaniem een tijdschema aangenomen om bevindingen te verzamelen, te evalueren en zich erover te laten adviseren", meldt de bond in een verklaring op de website. "Dit zorgt er ook voor dat de bondscoach de tijdelijke en emotionele afstand krijgt om om te gaan met de huidige situatie van het nationale team. En om de duidelijke nederlaag in Sevilla te analyseren en met de grote persoonlijke teleurstelling om te gaan."
Voormalig aanvaller Oliver Bierhoff, technisch directeur bij de Duitse bond, geeft volgende week een presentatie waarin hij de algehele voortgang van 'Die Mannschaft' bespreekt. Löw is al sinds 2006 bondscoach. Hij werd in 2014 wereldkampioen met de Duitsers.
Duitsland komt pas in maart weer in actie.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP/AFP) - Bij Zwitserland overheerste woede en onbegrip over de rode kaart voor Breel Embolo na de uitschakeling in de kwartfinales van het WK voetbal door Argentinië. "Een catastrofale beslissing", brieste middenvelder Fabian Rieder na afloop van het duel in Kansas City, dat in 3-1 voor de titelhouder uit Zuid-Amerika eindigde.
5 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De Argentijnse voetballers zijn nog twee overwinningen verwijderd van een nieuwe wereldtitel. De regerend kampioen rekende in Kansas City na verlenging af met Zwitserland: 3-1. Julián Álvarez zette Argentinië in de 112e minuut op 2-1 door de bal fraai in de rechterbovenhoek te krullen. Daarna scoorde ook invaller Lautaro Martínez nog.
7 uur geledenDAKAR (ANP/RTR) - Senegal heeft voetbalbondscoach Pape Bouna Thiaw ontslagen. Dat besluit is genomen na de vroegtijdige uitschakeling op het WK, meldt de Senegalese voetbalbond.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - De spelers en begeleiding van het Noorse voetbalelftal hebben zich tijdens de kwartfinale op het WK tegen Engeland beklaagd bij scheidsrechter Clément Turpin. Bij de gelijkmaker van Engeland zou de bal tegen een kabel van een camera in de lucht zijn aangekomen en daardoor van richting zijn veranderd.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Engeland heeft voor de vierde keer de halve finale op het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel rekende onder warme omstandigheden in Miami na verlenging af met Noorwegen, dat op de mondiale titelstrijd nog niet eerder in de kwartfinale stond. Het werd 2-1.
12 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/DPA) - De voormalige Argentijnse voetballer Antonio Rattín is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn oude werkgever Boca Juniors.
15 uur geledenBOSTON (ANP/AFP) - William Saliba en Dayot Upamecano hebben zaterdag tijdens de training van de Franse voetballers wat rust gekregen in aanloop naar de halve finale op het wereldkampioenschap tegen Spanje. Saliba heeft last van terugkerende rugpijn en Upamecano herstelt van een voetblessure. De gezondheid van het Franse centrale verdedigingsduo baart de technische staf geen zorgen.
15 uur geleden