Duitse voetbalbond bedankt 'voorbeeldige' fans
BERLIJN (ANP) - Een dag voor de Duitse bekerfinale in Berlijn heeft bondsvoorzitter Fritz Keller de voetbalfans in zijn land bedankt voor hun gedrag tijdens de afgelopen weken. Vrijwel overal hielden de supporters zich aan het verzoek om weg te blijven bij de stadions. "De Duitse fans hebben zich in deze ongekende situatie voorbeeldig gedragen", zegt Keller. "Ik hoop van harte dat ze binnenkort worden beloond met een terugkeer in de stadions."
Bayer Leverkusen en landskampioen Bayern München strijden zaterdagavond in een vrijwel leeg Olympiastadion om de DFB-Pokal. Eerder op de dag is de laatste speelronde in de derde Bundesliga. Als eerste grote competitie in Europa werd de Bundesliga in mei weer hervat. Inmiddels rolt in bijna alle grote competities de bal weer.
"De angst van sommige critici dat de voetbalfans de maatregelen die zijn genomen om de pandemie in bedwang te houden zouden ondermijnen, bleek ongegrond", aldus Keller. "Er waren incidentele uitzonderingen, maar het overgrote deel van de fans heeft zich solidair en voorbeeldig opgesteld." De Duitse bond hoopt dat komend seizoen de fans weer geleidelijk kunnen worden toegelaten in de stadions.
De DFB presenteerde vrijdag ook de financiële cijfers over 2019. De bond maakte ruim 19 miljoen euro winst. Het eigen vermogen bedraagt nu bijna 170 miljoen euro. Dat geldt wordt onder meer gebruikt om de financiële gevolgen van de coronacrisis op te vangen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
13 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
22 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
1 dag geleden