Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse voetbalbond bedankt 'voorbeeldige' fans

Duitse voetbalbond bedankt 'voorbeeldige' fans

BERLIJN (ANP) - Een dag voor de Duitse bekerfinale in Berlijn heeft bondsvoorzitter Fritz Keller de voetbalfans in zijn land bedankt voor hun gedrag tijdens de afgelopen weken. Vrijwel overal hielden de supporters zich aan het verzoek om weg te blijven bij de stadions. "De Duitse fans hebben zich in deze ongekende situatie voorbeeldig gedragen", zegt Keller. "Ik hoop van harte dat ze binnenkort worden beloond met een terugkeer in de stadions."

Bayer Leverkusen en landskampioen Bayern München strijden zaterdagavond in een vrijwel leeg Olympiastadion om de DFB-Pokal. Eerder op de dag is de laatste speelronde in de derde Bundesliga. Als eerste grote competitie in Europa werd de Bundesliga in mei weer hervat. Inmiddels rolt in bijna alle grote competities de bal weer.

"De angst van sommige critici dat de voetbalfans de maatregelen die zijn genomen om de pandemie in bedwang te houden zouden ondermijnen, bleek ongegrond", aldus Keller. "Er waren incidentele uitzonderingen, maar het overgrote deel van de fans heeft zich solidair en voorbeeldig opgesteld." De Duitse bond hoopt dat komend seizoen de fans weer geleidelijk kunnen worden toegelaten in de stadions.

De DFB presenteerde vrijdag ook de financiële cijfers over 2019. De bond maakte ruim 19 miljoen euro winst. Het eigen vermogen bedraagt nu bijna 170 miljoen euro. Dat geldt wordt onder meer gebruikt om de financiële gevolgen van de coronacrisis op te vangen.

Meer uit Voetbal

Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

2 uur geleden
NAC neemt na degradatie afscheid van drie leden technische staf

BREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.

3 uur geleden
Willem II-fans blijven niet welkom bij play-offduel in Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.

3 uur geleden
Schotland met veel ervaring naar eerste WK in 28 jaar

GLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.

4 uur geleden
FC Groningen-fans toch welkom in Volendam voor duel met Ajax

VOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.

5 uur geleden
Bild: Neuer keert tijdens WK terug als keeper bij Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.

6 uur geleden
Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

17 uur geleden