Duitse voetbalbond bedankt 'voorbeeldige' fans
BERLIJN (ANP) - Een dag voor de Duitse bekerfinale in Berlijn heeft bondsvoorzitter Fritz Keller de voetbalfans in zijn land bedankt voor hun gedrag tijdens de afgelopen weken. Vrijwel overal hielden de supporters zich aan het verzoek om weg te blijven bij de stadions. "De Duitse fans hebben zich in deze ongekende situatie voorbeeldig gedragen", zegt Keller. "Ik hoop van harte dat ze binnenkort worden beloond met een terugkeer in de stadions."
Bayer Leverkusen en landskampioen Bayern München strijden zaterdagavond in een vrijwel leeg Olympiastadion om de DFB-Pokal. Eerder op de dag is de laatste speelronde in de derde Bundesliga. Als eerste grote competitie in Europa werd de Bundesliga in mei weer hervat. Inmiddels rolt in bijna alle grote competities de bal weer.
"De angst van sommige critici dat de voetbalfans de maatregelen die zijn genomen om de pandemie in bedwang te houden zouden ondermijnen, bleek ongegrond", aldus Keller. "Er waren incidentele uitzonderingen, maar het overgrote deel van de fans heeft zich solidair en voorbeeldig opgesteld." De Duitse bond hoopt dat komend seizoen de fans weer geleidelijk kunnen worden toegelaten in de stadions.
De DFB presenteerde vrijdag ook de financiële cijfers over 2019. De bond maakte ruim 19 miljoen euro winst. Het eigen vermogen bedraagt nu bijna 170 miljoen euro. Dat geldt wordt onder meer gebruikt om de financiële gevolgen van de coronacrisis op te vangen.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
41 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
41 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
4 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
5 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
19 uur geleden