Duitse voetbalbaas: zes coronagevallen bij 73 wedstrijden
DÜSSELDORF (ANP) - Bij de 73 professionele voetbalwedstrijden die dit seizoen in het Duitse voetbal zijn gespeeld met toeschouwers hebben zich zes coronagevallen voorgedaan. Christian Seifert, de baas van de organiserende instantie, zei zich bij de bekendmaking van de cijfers te baseren op data-onderzoek van de gezondheidsdiensten.
In de Bundesliga zijn inmiddels drie speeldagen geweest, op het tweede niveau vijf. Daarbij kwam een wedstrijd om de Supercup. Volgens Seifert waren bij al deze wedstrijden 900.000 toeschouwers aanwezig. De stadions in Duitsland mogen vooralsnog slechts gedeeltelijk bezet zijn.
"Hieruit blijkt dat het onzin is voetbalwedstrijden als potentiële 'superspreaders' aan te wijzen", aldus Seifert. "De deskundigen zeggen dat ze voorzichtig willen zijn, maar ze moeten oppassen dat ze niet wereldvreemd worden. Alleen met verstandig beleid win je het vertrouwen van mensen."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
4 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
9 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
9 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
11 uur geleden