
Duitse viroloog zet vraagtekens bij hervatting Bundesliga
BERLIJN (DPA/ANP) - Viroloog Ulf Dittmer heeft gemengde gevoelens bij een snelle hervatting van de Duitse voetbalcompetities zonder publiek. "Het hoeft heen probleem te geven als je met minder dan 250 man in een voetbalstadion bent", zegt de Duitse expert. "Als iedereen maar om de drie dagen wordt getest. Maar is dat wel ethisch verantwoord?"
"We hebben nog geen oneindige testcapaciteit in Duitsland", benadrukt Dittmer. "Moeten we dan niet eerst mensen testen die het echt nodig hebben? En wat doe je als een voetballer positief test? Dan moet niet alleen hij in quarantaine. Want voetbal is een contactsport. Met wie is hij dan allemaal in aanraking geweest?"
De organisatie van de Bundesliga en Tweede Bundesliga schoof dinsdag een beslissing over mogelijke hervatting van het seizoen voor zich uit. Vrijdag zou een algemene ledenvergadering worden gehouden, maar die bijeenkomst is verplaatst naar donderdag 23 april.
30 april
Er wordt in ieder geval tot en met 30 april niet gevoetbald in de Bundesliga en op het tweede niveau. Heel wat clubs zijn al wel begonnen met trainen op het veld, veelal in kleine groepjes.
De DFL heeft de vergadering bijna een week uitgesteld, om de clubs zo meer tijd te geven om na te denken. De 36 betrokken verenigingen beslissen op basis van de overheidsvoorschriften wat er met hun voetbalcompetities gaat gebeuren.
In Duitsland wordt voorzichtig gedacht aan hervatting van de Bundesliga, maar dan voorlopig wel zonder publiek. Volgens de voorzitter van wetenschappelijk instituut Leopoldina moet er rekening mee worden dat in het ergste geval zelfs anderhalf jaar geen supporters aanwezig kunnen zijn bij de wedstrijden.
Meer uit Voetbal
MOSTAR (ANP) - FC Utrecht is de play-offs om een plaats in het hoofdtoernooi van de Europa League begonnen met een overwinning. In het Bosnische Mostar won de ploeg van trainer Ron Jans met 2-0 van Zrinjski Mostar. De return in Utrecht is volgende week.
9 uur geledenSOFIA (ANP) - AZ heeft een knappe zege geboekt in de play-offs van de Conference League. De ploeg van coach Maarten Martens won in Bulgarije met 2-0 het eerste duel met Levski Sofia. Ibrahim Sadiq en Troy Parrott maakten in het nagenoeg uitverkochte nationale stadion van Sofia de doelpunten. Over een week kan AZ in de return in Alkmaar deelname aan de groepsfase van het derde Europese clubtoernooi veiligstellen.
9 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Coach Erik ten Hag heeft vlak voor aanvang van de Bundesliga nog een nieuwe speler erbij gekregen bij Bayer Leverkusen. De club presenteerde de Franse international Loïc Badé als aanwinst. De centrale verdediger is voor een bedrag van naar verluidt 20 miljoen euro overgenomen van de Spaanse club Sevilla. Hij heeft een contract van vijf jaar getekend.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Premier League heeft het transferrecord gebroken. Volgens FootballTransfers.com komt het totaalbedrag van deze transferperiode boven de 2,7 miljard euro die in de zomer van 2023 door de Engelse clubs werd uitgegeven. Met de transfer van de Zwitser Noah Okafor van AC Milan naar Leeds United werd het record overschreden. Met deze overgang was 20 miljoen euro gemoeid.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Voetballer Jeremie Frimpong (24) is enkele weken uitgeschakeld met een blessure aan zijn hamstring. Liverpool-coach Arne Slot zei tijdens een persconferentie dat de verdediger tot en met de interlandperiode van Oranje er bij Liverpool uitligt. Dat betekent dat Frimpong de kwalificatie-interlands voor het WK van 2026 thuis tegen Polen en uit tegen Litouwen hoogstwaarschijnlijk zal missen.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé (26) heeft zijn contract met FC Barcelona verlengd tot 2030. De Franse verdediger maakte in 2022 de overstap van FC Sevilla naar FC Barcelona. Destijds was er een bedrag van 50 miljoen euro gemoeid met zijn overgang.
17 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - De Copa Sudamericana-wedstrijd tussen het Argentijnse Independiente en Universidad de Chile is gestaakt na supportersgeweld op de tribunes. In de rust in Buenos Aires ging het mis, nadat Chileense fans stenen hadden gegooid naar de thuisfans. Vervolgens bestormden Argentijnen het uitvak en vielen daar supporters aan.
21 uur geleden