Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse viroloog zet vraagtekens bij hervatting Bundesliga

Duitse viroloog zet vraagtekens bij hervatting Bundesliga

BERLIJN (DPA/ANP) - Viroloog Ulf Dittmer heeft gemengde gevoelens bij een snelle hervatting van de Duitse voetbalcompetities zonder publiek. "Het hoeft heen probleem te geven als je met minder dan 250 man in een voetbalstadion bent", zegt de Duitse expert. "Als iedereen maar om de drie dagen wordt getest. Maar is dat wel ethisch verantwoord?"

"We hebben nog geen oneindige testcapaciteit in Duitsland", benadrukt Dittmer. "Moeten we dan niet eerst mensen testen die het echt nodig hebben? En wat doe je als een voetballer positief test? Dan moet niet alleen hij in quarantaine. Want voetbal is een contactsport. Met wie is hij dan allemaal in aanraking geweest?"

De organisatie van de Bundesliga en Tweede Bundesliga schoof dinsdag een beslissing over mogelijke hervatting van het seizoen voor zich uit. Vrijdag zou een algemene ledenvergadering worden gehouden, maar die bijeenkomst is verplaatst naar donderdag 23 april.

30 april

Er wordt in ieder geval tot en met 30 april niet gevoetbald in de Bundesliga en op het tweede niveau. Heel wat clubs zijn al wel begonnen met trainen op het veld, veelal in kleine groepjes.

De DFL heeft de vergadering bijna een week uitgesteld, om de clubs zo meer tijd te geven om na te denken. De 36 betrokken verenigingen beslissen op basis van de overheidsvoorschriften wat er met hun voetbalcompetities gaat gebeuren.

In Duitsland wordt voorzichtig gedacht aan hervatting van de Bundesliga, maar dan voorlopig wel zonder publiek. Volgens de voorzitter van wetenschappelijk instituut Leopoldina moet er rekening mee worden dat in het ergste geval zelfs anderhalf jaar geen supporters aanwezig kunnen zijn bij de wedstrijden.

Meer uit Voetbal

Manchester City blijft in de race om Engelse landstitel

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.

3 uur geleden
AZ blijft met zege op Heerenveen op koers voor Europees voetbal

ALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.

4 uur geleden
Danilo schiet NEC in blessuretijd naar gelijkspel tegen Feyenoord

NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).

6 uur geleden
PEC na gelijkspel tegen Excelsior bijna zeker van lijfsbehoud

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.

6 uur geleden
Kampioen ADO lijdt bij FC Dordrecht zevende nederlaag dit seizoen

DORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.

8 uur geleden
Nassoh redt in blessuretijd punt voor NAC bij Fortuna

SITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.

8 uur geleden
Feyenoord begint met Valente, Moder en Hadj Moussa tegen NEC

NIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.

9 uur geleden