Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse verkiezingskandidaat Scholz verdedigt financieel meldpunt

Duitse verkiezingskandidaat Scholz verdedigt financieel meldpunt

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën en kandidaat voor bondskanselier Olaf Scholz heeft vragen moeten beantwoorden van parlementariërs over vermeende misstanden bij een meldpunt voor verdachte financiële transacties. Duitse autoriteiten deden onlangs een inval bij het ministerie van Financiën in het onderzoek naar dat meldpunt.

Het meldpunt moet verdachte transacties, die bijvoorbeeld wijzen op witwaspraktijken of het financieren van terrorisme, onderzoeken en doorgeven aan autoriteiten. De sociaaldemocratische Scholz van de partij SPD zegt dat de instantie in de laatste drie jaar meer heeft kunnen doen dan in de afgelopen drie decennia. Dit zou te danken aan aan meer personeel en betere ICT-systemen. Ook de systemen om verdachte transacties aan autoriteiten door te geven wordt verbeterd.

De invallen vonden eerder deze maand plaats bij het ministerie van Scholz en het ministerie van Justitie. Aanklagers zoeken uit of fouten zijn gemaakt bij de afhandeling van meldingen over verdachte transacties. Scholz heeft gezegd dat justitie de gewenste informatie ook schriftelijk had kunnen opvragen. Een inval was volgens hem niet nodig geweest. Critici menen dat Scholz hiermee het werk van justitie ondermijnt.

Bondskanselierskandidaat Armin Laschet van het conservatieve blok CDU/CSU vindt dat er nog veel verduidelijkt moet worden over het meldpunt. SPD-partijvoorzitter Norbert Walter-Borjans meent dat Laschet de zaak misbruikt om Scholz' positie als minister te schaden. De partij van Scholz staat momenteel vooraan in de peilingen voor de parlementaire verkiezingen van zondag. De minister moest maandag twee evenementen voor zijn verkiezingscampagne afzeggen om bij de hoorzitting te zijn.

Meer uit Buitenland

VS sturen 5000 militairen naar Polen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.

25 minuten geleden
Demonstratie bij opening Amerikaans consulaat in Groenland

NUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.

35 minuten geleden
Rechtbank zet belangrijkste Turkse oppositieleider af

ISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.

4 uur geleden
Poetin: grote nucleaire oefening met Belarus afgerond

MOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.

6 uur geleden
Italië wil praten over EU-sancties tegen Israëlische minister

ROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.

8 uur geleden
Rutte 'niet ongerust' over vermindering Amerikaanse hulptroepen

HELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.

8 uur geleden
Ebolabesmetting gemeld op honderden kilometers van uitbraakgebied

KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.

10 uur geleden