
Duitse verkiezingen kunnen eindigen in fotofinish
BERLIJN (ANP) - Ruim 60 miljoen Duitsers kunnen zondag een nieuw parlement kiezen. De christendemocraten van scheidend bondskanselier Angela Merkel dreigen na zestien jaar aan de macht verslagen te worden door de sociaaldemocratische SPD, waar ze de afgelopen jaren mee in een regering zaten.
De SPD van minister van Financiën Olaf Scholz ging in de dagen voor de verkiezingen nog nipt aan kop in de peilingen. De sociaaldemocraten stonden daar een paar procentpunt voor op de conservatieve CDU/CSU van Merkel, die na vier termijnen niet meer terugkeert als bondskanselier.
CDU/CSU hebben deelstaatpremier Armin Laschet van Noordrijn-Westfalen naar voren geschoven als vervanger van Merkel, maar zijn campagne verliep moeizaam. Klimaatpartij De Groenen van Annalena Baerbock deed het eerder dit jaar nog goed in de peilingen, maar is inmiddels weggezakt naar een derde plaats.
De stembureaus gaan open om 08.00 uur en sluiten om 18.00 uur. Daarna komen Duitse media met exitpolls en moet duidelijk worden welke partijen een plek in het parlement hebben veroverd. Duitsland heeft een kiesdrempel van 5 procent. Partijen die onder die grens blijven kunnen geen aanspraak maken op parlementszetels, tenzij er minstens drie kandidaten rechtstreeks zijn gekozen in hun kiesdistricten.
Duitsers kunnen behalve op koplopers SPD, CDU/CSU en De Groenen ook stemmen op tal van andere partijen. Het gaat onder meer om de rechts-populistische AfD, de liberale FDP en de socialistische Die Linke.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - Met ruim vier uur te gaan hebben in Suriname 154.068 mensen gestemd. Dat is 39,52 procent van de bijna 400.000 stemgerechtigden. De wachttijden zijn lang, maar de sfeer is ontspannen. De situatie wordt op de voet gevolgd door waarnemers van politieke partijen.
32 minuten geledenGAZASTAD (ANP/AFP) - Twee medewerkers van het Rode Kruis zijn zaterdag in de Gazastrook gedood tijdens aanvallen op hun huis. Dat heeft het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) zondag bekendgemaakt.
57 minuten geledenGRASSE/DRAGUIGNAN (ANP) - Een anoniem bericht van mensen die zich "bende van anarchisten" noemen claimt de verantwoordelijkheid voor de massale stroomuitval dit weekeinde in een Franse kuststrook bij Cannes, Antibes en Nice. Justitie in de getroffen departementen onderzoekt de claim op een ultralinkse site, aldus Franse media.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Het Westen moet Rusland nieuwe sancties opleggen na de laatste golf van luchtaanvallen op Oekraïne. Dat heeft de Duitse buitenlandminister Johann Wadephul zondag gezegd tegen de ARD.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/DPA) - In Venezuela zijn parlements- en lokale verkiezingen, maar de oppositie in het al vele jaren autoritair geregeerde land boycot naar eigen zeggen de stembusgang. Recent zijn opnieuw tientallen tegenstanders van het bewind van president Nicolás Maduro opgepakt. Vlak voor de stembusgang is een vooraanstaand lid van de oppositie, Juan Pablo Guanipa, gearresteerd. Hij wordt onder meer beschuldigd van het plannen van terroristische aanslagen.
3 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De 39-jarige vrouw die vrijdag meerdere mensen neerstak op het centraal station van Hamburg was een dag daarvoor ontslagen uit een psychiatrisch ziekenhuis, melden de autoriteiten zondag. Ze werd daar drie weken behandeld nadat ze begin deze maand "in een toestand van hulpeloosheid" was aangetroffen, aldus een woordvoerder van het ministerie van Volksgezondheid in de deelstaat Nedersaksen.
4 uur geledenSAAS-FEE/KANDERSTEG (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben ten oosten van het Zwitserse Zermatt na een zoektocht op twee plekken de lichamen gevonden van in totaal vijf skiërs. De politie werd zaterdagmiddag gebeld door twee bergbeklimmers die vier paar ski's hadden zien liggen hoog op de berg Rimfischhorn. Volgens Zwitserse media zou het gaan om een groep van vijf skiërs die vanuit een op ruim 3000 meter hoogte gelegen hut, de Britanniahütte, de berg zaterdag opging.
4 uur geleden