Duitse vakbondsleider klaagt over achterblijven lonen in oosten
MAAGDENBURG (ANP/DPA) - De Duitse vakbondsfederatie DGB heeft kritiek geuit op het feit dat de lonen in het oosten van Duitsland nog steeds achterblijven bij de rest van het land. In het voormalige communistische oostelijke deel van het land zijn de lonen 19 procent lager, volgens Susanne Wiedemeyer, hoofd van de DGB in de deelstaat Saksen-Anhalt.
De DGB analyseerde gegevens van het Duitse federale bureau voor de statistiek over de gemiddelde inkomens in het oosten en westen van Duitsland. Werknemers in het oosten van Duitsland werken de rest van dit jaar gratis in vergelijking met de salarissen van hun collega's in het voormalige West-Duitsland, zegt Wiedemeyer.
Na de hereniging van het kapitalistische West-Duitsland en het communistische Oost-Duitsland in 1990 zijn er ruim drie decennia later nog veel verschillen. "Op het gebied van lonen is de eenheid nog niet bereikt", zei Wiedemeyer maandag. Ze voegde daaraan toe dat een loonkloof van ongeveer 800 euro per maand tot frustratie leidt. "Ik begrijp waarom sommige Duitsers uit het oosten zich tweederangsburgers voelen."
Meer uit Financieel
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentiniƫ, Braziliƫ, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
15 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
16 uur geleden