Duitse vakbondsleider klaagt over achterblijven lonen in oosten
MAAGDENBURG (ANP/DPA) - De Duitse vakbondsfederatie DGB heeft kritiek geuit op het feit dat de lonen in het oosten van Duitsland nog steeds achterblijven bij de rest van het land. In het voormalige communistische oostelijke deel van het land zijn de lonen 19 procent lager, volgens Susanne Wiedemeyer, hoofd van de DGB in de deelstaat Saksen-Anhalt.
De DGB analyseerde gegevens van het Duitse federale bureau voor de statistiek over de gemiddelde inkomens in het oosten en westen van Duitsland. Werknemers in het oosten van Duitsland werken de rest van dit jaar gratis in vergelijking met de salarissen van hun collega's in het voormalige West-Duitsland, zegt Wiedemeyer.
Na de hereniging van het kapitalistische West-Duitsland en het communistische Oost-Duitsland in 1990 zijn er ruim drie decennia later nog veel verschillen. "Op het gebied van lonen is de eenheid nog niet bereikt", zei Wiedemeyer maandag. Ze voegde daaraan toe dat een loonkloof van ongeveer 800 euro per maand tot frustratie leidt. "Ik begrijp waarom sommige Duitsers uit het oosten zich tweederangsburgers voelen."
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije stelt een maximumprijs op autobrandstoffen in vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft de Hongaarse premier Viktor Orbán maandag gezegd. Volgens hem wordt de benzineprijs gemaximeerd op 595 forint per liter, omgerekend ongeveer 1,50 euro. Op diesel komt een maximumprijs van 615 forint per liter (1,62 euro).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De G7 heeft nog geen besluit genomen over een wereldwijde vrijgave van noodvoorraden van olie. Dit meldde de Franse minister van Financiën Roland Lescure maandag na een onlinebijeenkomst hierover.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt de oliereserves vrij te geven die EU-landen moeten aanhouden. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) maandag voor de vergadering met de EU-ministers van Financiën. Er komt dan weer meer olie op de markt, wat de prijs kan drukken, zo is de gedachte.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment en dochterbedrijf Ticketmaster hebben een schikking getroffen met de mededingingsautoriteiten in de Verenigde Staten, zo maakte het Amerikaanse ministerie van Justitie maandag bekend.
3 uur geleden