Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse vakbond roept op tot staking grondpersoneel Lufthansa

Duitse vakbond roept op tot staking grondpersoneel Lufthansa

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse vakbond Ver.di roept het grondpersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa op het werk op 27 juli voor één dag neer te leggen. Daardoor dreigt de chaos in de Europese luchtvaart deze vakantieperiode nog groter te worden dan hij al is.

Met de waarschuwingsstaking, die woensdag moet beginnen en loopt tot donderdagochtend 06.00 uur, wil de vakbond de druk op Lufthansa opvoeren om met een beter loonbod te komen voor de ongeveer 20.000 grondmedewerkers van de maatschappij.

Lufthansa noemt de waarschuwingsstaking "onredelijk" richting de klanten van de luchtvaartmaatschappij. Het bedrijf zegt dat Ver.di al na twee onderhandelingsdagen naar een staking grijpt en dat de acties bovendien zo breed zijn dat ze nauwelijks meer als waarschuwingsstaking kunnen gelden.

Loonovereenkomst

De maatschappij stelt verder per juli het grondpersoneel 150 euro loon erbij te willen geven en per 1 januari nog eens 100 euro. Op 1 juli volgend jaar zouden ze dan, afhankelijk van de economische ontwikkelingen bij Lufthansa, een loonsverhoging van 2 procent tegemoet kunnen zien.

Vorige week waarschuwde de vakbond Vereinigung Cockpit al voor een mogelijke staking in augustus door de piloten van Lufthansa. Volgens een intern bericht van de pilotenvakbond zouden de onderhandelingen over een nieuwe loonovereenkomst na zes gespreksronden zijn vastgelopen. Zowel de pilotenvakbond als Lufthansa heeft wel aangegeven bereid te zijn verder te onderhandelen.

Lufthansa heeft voor de periode tot eind augustus al duizenden vluchten geschrapt. Net als Schiphol kampt het concern met personeelstekorten. In de luchtvaartsector werden tijdens de coronacrisis massaal banen geschrapt en nu heeft de sector moeite om nieuwe mensen te werven, terwijl de vraag naar vliegen weer aantrekt. Ook eisen de huidige medewerkers meer loon vanwege de toegenomen werkdruk.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: tanktoerisme naar België in grensregio groeit

AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.

59 minuten geleden
Tim Cook stopt als topman van Apple

CUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.

2 uur geleden
Wall Street beperkt verlies door nieuwe hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.

2 uur geleden
Siemens: EU raakt achterop in AI-race en moet regels versoepelen

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.

3 uur geleden
Handelaar: minder kerosine door militair gebruik leidingen

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.

6 uur geleden
Damrak onder druk door aanhoudende spanningen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.

7 uur geleden
Frankrijk en Polen bouwen samen militaire satelliet

GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.

8 uur geleden