Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse vakbond roept op tot staking grondpersoneel Lufthansa

Duitse vakbond roept op tot staking grondpersoneel Lufthansa

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse vakbond Ver.di roept het grondpersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa op het werk op 27 juli voor één dag neer te leggen. Daardoor dreigt de chaos in de Europese luchtvaart deze vakantieperiode nog groter te worden dan hij al is.

Met de waarschuwingsstaking, die woensdag moet beginnen en loopt tot donderdagochtend 06.00 uur, wil de vakbond de druk op Lufthansa opvoeren om met een beter loonbod te komen voor de ongeveer 20.000 grondmedewerkers van de maatschappij.

Lufthansa noemt de waarschuwingsstaking "onredelijk" richting de klanten van de luchtvaartmaatschappij. Het bedrijf zegt dat Ver.di al na twee onderhandelingsdagen naar een staking grijpt en dat de acties bovendien zo breed zijn dat ze nauwelijks meer als waarschuwingsstaking kunnen gelden.

Loonovereenkomst

De maatschappij stelt verder per juli het grondpersoneel 150 euro loon erbij te willen geven en per 1 januari nog eens 100 euro. Op 1 juli volgend jaar zouden ze dan, afhankelijk van de economische ontwikkelingen bij Lufthansa, een loonsverhoging van 2 procent tegemoet kunnen zien.

Vorige week waarschuwde de vakbond Vereinigung Cockpit al voor een mogelijke staking in augustus door de piloten van Lufthansa. Volgens een intern bericht van de pilotenvakbond zouden de onderhandelingen over een nieuwe loonovereenkomst na zes gespreksronden zijn vastgelopen. Zowel de pilotenvakbond als Lufthansa heeft wel aangegeven bereid te zijn verder te onderhandelen.

Lufthansa heeft voor de periode tot eind augustus al duizenden vluchten geschrapt. Net als Schiphol kampt het concern met personeelstekorten. In de luchtvaartsector werden tijdens de coronacrisis massaal banen geschrapt en nu heeft de sector moeite om nieuwe mensen te werven, terwijl de vraag naar vliegen weer aantrekt. Ook eisen de huidige medewerkers meer loon vanwege de toegenomen werkdruk.

Meer uit Financieel

Aandelenbeurs in Amsterdam omlaag door rente- en inflatiezorgen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een verlies gesloten, waarbij zorgen over oplopende olieprijzen, inflatie en rentes overheersten. Ook op andere Europese beurzen daalden de belangrijkste graadmeters.

24 minuten geleden
Pensioenfondsen financieel sterker richting nieuw stelsel

AMSTERDAM (ANP) - De financiële positie van pensioenfondsen is in augustus verder verbeterd. Daarbij profiteerden ze vooral van de gestegen rente, meldt financieel dienstverlener Aon. Dit is gunstig voor de tientallen pensioenfondsen die volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel. Er valt dan ook meer te verdelen op het moment van de overgang, legt Aon-bestuurder Frank Driessen uit.

30 minuten geleden
Ministers VS en Canada spreken elkaar over handelsconflict

ASHEVILLE (ANP/RTR) - De Canadese minister van Financiën François-Philippe Champagne spreekt dinsdag met zijn Amerikaanse evenknie Scott Bessent. Dat kondigde Champagne aan. Canada en de Verenigde Staten zijn verwikkeld in een handelsconflict na het stuklopen van onderhandelingen over een handelsovereenkomst vorige maand.

48 minuten geleden
Zakenblad: Volkswagen wil tussen 2031 en 2034 fabrieken sluiten

BERLIJN (ANP/RTR) - De raad van bestuur van Volkswagen wil tussen 2031 en 2034 vier Duitse fabrieken sluiten. Dat meldt het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche op basis van ingeziene documenten. De sluitingen zijn onderdeel van een grote reorganisatie bij het automerk. De raad van commissarissen van Volkswagen komt vrijdag bijeen. Daar zou het plan worden besproken.

1 uur geleden
Ajax: persoonsgegevens buitgemaakt bij datalek logistieke partner

AMSTERDAM (ANP) - Persoonsgegevens van klanten van de Ajax-shop zijn geraakt door het datalek bij logistieke partner CEVA Logistics. Dat meldt de voetbalclub in een mail aan getroffen klanten. Toen Ajax begin augustus informeerde over het lek wist de voetbalclub nog niet of er persoonlijke data was gelekt, maar onder meer huisadressen en telefoonnummers blijken te zijn buitgemaakt. Er zijn geen betaalgegevens, bankrekeningnummers, creditcardgegevens, gebruikersnamen of wachtwoorden bij het incident betrokken.

1 uur geleden
Rijkswaterstaat bevestigt uitstel nachtelijke sluiting kanaal

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt de geplande nachtelijke sluiting van het Amsterdam-Rijnkanaal uit tot donderdag. De vaarweg zou vanaf dinsdag in de nacht gesloten worden voor een deel van de scheepvaart vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders bij Rijkswaterstaat. De eerdere aankondiging van de nachtsluiting heeft voor veel commotie gezorgd. Branchevereniging Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN) stelt naar de rechter te stappen als de sluiting doorgaat.

2 uur geleden
Macron en Jetten woensdag samen naar ASML

DEN HAAG (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron gaat woensdag samen met premier Rob Jetten langs bij chipmachinemaker ASML in Veldhoven. Het bezoek staat onder meer in het teken van "het belang dat beide landen hechten aan de ontwikkeling van de Europese techindustrie", aldus de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD).

2 uur geleden