Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse vakbond roept op tot staking grondpersoneel Lufthansa

Duitse vakbond roept op tot staking grondpersoneel Lufthansa

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse vakbond Ver.di roept het grondpersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa op het werk op 27 juli voor één dag neer te leggen. Daardoor dreigt de chaos in de Europese luchtvaart deze vakantieperiode nog groter te worden dan hij al is.

Met de waarschuwingsstaking, die woensdag moet beginnen en loopt tot donderdagochtend 06.00 uur, wil de vakbond de druk op Lufthansa opvoeren om met een beter loonbod te komen voor de ongeveer 20.000 grondmedewerkers van de maatschappij.

Lufthansa noemt de waarschuwingsstaking "onredelijk" richting de klanten van de luchtvaartmaatschappij. Het bedrijf zegt dat Ver.di al na twee onderhandelingsdagen naar een staking grijpt en dat de acties bovendien zo breed zijn dat ze nauwelijks meer als waarschuwingsstaking kunnen gelden.

Loonovereenkomst

De maatschappij stelt verder per juli het grondpersoneel 150 euro loon erbij te willen geven en per 1 januari nog eens 100 euro. Op 1 juli volgend jaar zouden ze dan, afhankelijk van de economische ontwikkelingen bij Lufthansa, een loonsverhoging van 2 procent tegemoet kunnen zien.

Vorige week waarschuwde de vakbond Vereinigung Cockpit al voor een mogelijke staking in augustus door de piloten van Lufthansa. Volgens een intern bericht van de pilotenvakbond zouden de onderhandelingen over een nieuwe loonovereenkomst na zes gespreksronden zijn vastgelopen. Zowel de pilotenvakbond als Lufthansa heeft wel aangegeven bereid te zijn verder te onderhandelen.

Lufthansa heeft voor de periode tot eind augustus al duizenden vluchten geschrapt. Net als Schiphol kampt het concern met personeelstekorten. In de luchtvaartsector werden tijdens de coronacrisis massaal banen geschrapt en nu heeft de sector moeite om nieuwe mensen te werven, terwijl de vraag naar vliegen weer aantrekt. Ook eisen de huidige medewerkers meer loon vanwege de toegenomen werkdruk.

Meer uit Financieel

S&P 500 op Wall Street sluit voor het eerst boven de 7800 punten

NEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op de aandelenbeurzen in New York is dinsdag voor het eerst boven de 7800 punten gesloten. Koersstijgingen van technologieaandelen en gedaalde rentes op staatsobligaties zorgden voor een positieve stemming. Beleggers keken daarnaast uit naar het aankomende cijferseizoen, dat binnenkort begint.

54 minuten geleden
Kledingsite ASOS bevestigt 'ongeautoriseerde' melding aan klanten

LONDEN (ANP) - De Britse kledingwebsite ASOS heeft bevestigd dat dinsdagochtend een "ongeautoriseerde klantmelding" is verstuurd. Eerder op de dag werd bekend dat gebruikers van de app een melding hadden ontvangen, waaruit kon worden opgemaakt dat de systemen van ASOS zijn gehackt. Het bedrijf laat weten onderzoek te doen naar "ongeoorloofde activiteiten via platforms van derden" die het gebruikt voor communicatie met klanten.

2 uur geleden
Onderzoek legt kwetsbaarheid wind- en zonneparken Nederland bloot

DEN HAAG (ANP/RTR) - Duizenden besturingssystemen van Europese wind- en zonneparken zijn via het internet toegankelijk en zijn zodoende kwetsbaar voor hackpogingen. In Nederland zijn ruim 140 van dergelijke toegankelijke systemen gevonden, hebben onderzoekers van cybersecuritybedrijf Modat dinsdag bekendgemaakt tijdens een cybertop in Den Haag.

2 uur geleden
Teksten van ChatGPT krijgen onzichtbaar watermerk in EU

SAN FRANCISCO (ANP) - Teksten gemaakt door ChatGPT krijgen een watermerk in de Europese Unie. OpenAI, de eigenaar van de chatbot, laat weten het onzichtbare watermerk de komende weken in te voeren. Daarmee moet duidelijker worden dat een tekst door kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd.

3 uur geleden
AEX-index scherpt record verder aan, olieprijzen lager

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft dinsdag zijn recordslotstand verder aangescherpt. Ook op andere beurzen in Europa was de stemming positief, onder meer gesteund door dalende olieprijzen.

5 uur geleden
FrieslandCampina krijgt merkrecht op kleur geel voor Chocomel

DEN HAAG (ANP) - FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel in de Benelux voor verpakkingen van Chocomel. Dat komt naar voren uit de recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag in een zaak die het zuivelconcern had aangespannen tegen een Spaanse concurrent.

6 uur geleden
Brussel wil EU-normen ook buiten Europa kunnen laten vaststellen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.

6 uur geleden