Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse vakbond roept op tot staking grondpersoneel Lufthansa

Duitse vakbond roept op tot staking grondpersoneel Lufthansa

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse vakbond Ver.di roept het grondpersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa op het werk op 27 juli voor één dag neer te leggen. Daardoor dreigt de chaos in de Europese luchtvaart deze vakantieperiode nog groter te worden dan hij al is.

Met de waarschuwingsstaking, die woensdag moet beginnen en loopt tot donderdagochtend 06.00 uur, wil de vakbond de druk op Lufthansa opvoeren om met een beter loonbod te komen voor de ongeveer 20.000 grondmedewerkers van de maatschappij.

Lufthansa noemt de waarschuwingsstaking "onredelijk" richting de klanten van de luchtvaartmaatschappij. Het bedrijf zegt dat Ver.di al na twee onderhandelingsdagen naar een staking grijpt en dat de acties bovendien zo breed zijn dat ze nauwelijks meer als waarschuwingsstaking kunnen gelden.

Loonovereenkomst

De maatschappij stelt verder per juli het grondpersoneel 150 euro loon erbij te willen geven en per 1 januari nog eens 100 euro. Op 1 juli volgend jaar zouden ze dan, afhankelijk van de economische ontwikkelingen bij Lufthansa, een loonsverhoging van 2 procent tegemoet kunnen zien.

Vorige week waarschuwde de vakbond Vereinigung Cockpit al voor een mogelijke staking in augustus door de piloten van Lufthansa. Volgens een intern bericht van de pilotenvakbond zouden de onderhandelingen over een nieuwe loonovereenkomst na zes gespreksronden zijn vastgelopen. Zowel de pilotenvakbond als Lufthansa heeft wel aangegeven bereid te zijn verder te onderhandelen.

Lufthansa heeft voor de periode tot eind augustus al duizenden vluchten geschrapt. Net als Schiphol kampt het concern met personeelstekorten. In de luchtvaartsector werden tijdens de coronacrisis massaal banen geschrapt en nu heeft de sector moeite om nieuwe mensen te werven, terwijl de vraag naar vliegen weer aantrekt. Ook eisen de huidige medewerkers meer loon vanwege de toegenomen werkdruk.

Meer uit Financieel

Trump verhoogt wereldwijde importheffing van 10 naar 15 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.

7 uur geleden
Merz verwacht lagere tariefdruk na uitspraak VS-hooggerechtshof

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.

7 uur geleden
Lagarde vond speech handelsminister VS op WEF onnodig beledigend

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.

10 uur geleden
Geen concrete toezeggingen in verklaring na AI-top

NEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.

10 uur geleden
Franse president blij met uitspraak hof VS over Trumps heffingen

PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.

12 uur geleden
India en Brazilië sluiten deal over zeldzame grondstoffen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

12 uur geleden
Econoom: onzekerheid over handel met VS blijft

DEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.

13 uur geleden