Duitse vakbond kondigt opnieuw grote staking aan bij Lufthansa
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse vakbond Verdi heeft het grondpersoneel van luchtvaartconcern Lufthansa opgeroepen tot een nieuwe grote staking op dinsdag. Door de actie zullen er waarschijnlijk weer veel vluchten uitvallen of vertragen, net als bij een soortgelijke staking eerder deze maand.
De oproep betreft de luchthavens van Frankfurt, München, Hamburg, Berlijn, Düsseldorf, Keulen-Bonn en Stuttgart. Volgens Verdi begint de actie dinsdag om 04.00 uur en zal deze duren tot woensdag 07.10 uur. Alle grondmedewerkers van Lufthansa, van onderhoudsmedewerkers tot de mensen van de passagiers- en vliegtuigafhandeling, is gevraagd om mee te doen.
Eerder deze maand legde het grondpersoneel van Lufthansa ook al 27 uur het werk neer. Volgens Lufthansa raakte die actie ongeveer 100.000 reizigers. Lufthansa sprak van een "bittere" dag. Op de website van Schiphol was te zien dat er toen ook vluchten van Lufthansa naar Duitsland waren geannuleerd.
Klein aantal
Met de acties wil de vakbond betere arbeidsvoorwaarden afdwingen voor het personeel. In de onderhandelingen met de werkgever is het onlangs weer niet gelukt om een overeenstemming te bereiken. De bond eiste naast een forse loonsverhoging ook een extra premie als compensatie voor de hoge inflatie voor de ongeveer 25.000 grondmedewerkers van Lufthansa.
Duitsland wordt de laatste tijd vaker getroffen door stakingen in de vervoerssector. Op de eerste dag van februari werd het Duitse luchtverkeer nog ontregeld door een grote staking onder beveiligers. In januari was er al een dagenlange staking van treinmachinisten, waardoor veel treinen in Duitsland niet reden.
Dit weekend is er daarnaast nog een pilotenstaking bij Lufthansa-dochter Discover. Die actie zorgt nu ook al voor annuleringen van vluchten in Frankfurt en München. Maar het gaat slechts om een klein aantal vergeleken met wat de sector waarschijnlijk op dinsdag te wachten staat.
Meer uit Financieel
MADRID (ANP/RTR) - Werknemers van kledingketen Zara zijn van plan om in meerdere Europese landen te protesteren op Black Friday. Ze willen dat er weer een regeling komt voor het delen van winsten met het personeel van het Spaanse moederbedrijf Inditex.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het proces van economische vernieuwing in Nederland is duidelijk afgezwakt. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet worden slecht presterende bedrijven minder snel vervangen door nieuwe, innovatieve en goed presterende bedrijven.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst geopend na de flinke ommezwaai een dag eerder. Beter dan verwachte resultaten van beurslieveling Nvidia, de grote aanjager van de AI-rally dit jaar, leken donderdag nog voor opluchting te zorgen bij beleggers. Wall Street kon de koersrally echter niet volhouden door de onzekerheid over het aanstaande rentebesluit van de Federal Reserve.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Het conglomeraat International Holding Company (IHC) uit Abu Dhabi wil de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. De Emirati hebben hun interesse ook al kenbaar gemaakt aan het Amerikaanse ministerie van Financiën.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Brussel heeft Italië op de vingers getikt over Italiaanse regels waarmee het land voorwaarden kan stellen aan deals in de bankensector. De actie van de Europese Commissie volgt op strenge voorwaarden die de Italiaanse regering had gesteld aan de voorgenomen miljardenovername van de Italiaanse bank Banco BPM door rivaal UniCredit. Die deal ging uiteindelijk niet door.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft de resultaten over de eerste helft van zijn boekjaar uitgesteld vanwege een onjuiste opgave van de omzet in die periode. Volgens de accountants van de uitgever van videogames als Assassin's Creed en Far Cry had het bedrijf de inkomsten uit een recent partnerschap ten onrechte al als omzet in de boeken gezet.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM noemt de vrijdag aangekondigde investeringsplannen van luchthaven Schiphol "essentieel" om passagiers goed te blijven bedienen. Tegelijkertijd houdt de luchtvaartmaatschappij, die Schiphol als thuisbasis heeft, zorgen over mogelijk oplopende kosten.
6 uur geleden