Duitse vakbond kondigt opnieuw grote staking aan bij Lufthansa
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse vakbond Verdi heeft het grondpersoneel van luchtvaartconcern Lufthansa opgeroepen tot een nieuwe grote staking op dinsdag. Door de actie zullen er waarschijnlijk weer veel vluchten uitvallen of vertragen, net als bij een soortgelijke staking eerder deze maand.
De oproep betreft de luchthavens van Frankfurt, München, Hamburg, Berlijn, Düsseldorf, Keulen-Bonn en Stuttgart. Volgens Verdi begint de actie dinsdag om 04.00 uur en zal deze duren tot woensdag 07.10 uur. Alle grondmedewerkers van Lufthansa, van onderhoudsmedewerkers tot de mensen van de passagiers- en vliegtuigafhandeling, is gevraagd om mee te doen.
Eerder deze maand legde het grondpersoneel van Lufthansa ook al 27 uur het werk neer. Volgens Lufthansa raakte die actie ongeveer 100.000 reizigers. Lufthansa sprak van een "bittere" dag. Op de website van Schiphol was te zien dat er toen ook vluchten van Lufthansa naar Duitsland waren geannuleerd.
Klein aantal
Met de acties wil de vakbond betere arbeidsvoorwaarden afdwingen voor het personeel. In de onderhandelingen met de werkgever is het onlangs weer niet gelukt om een overeenstemming te bereiken. De bond eiste naast een forse loonsverhoging ook een extra premie als compensatie voor de hoge inflatie voor de ongeveer 25.000 grondmedewerkers van Lufthansa.
Duitsland wordt de laatste tijd vaker getroffen door stakingen in de vervoerssector. Op de eerste dag van februari werd het Duitse luchtverkeer nog ontregeld door een grote staking onder beveiligers. In januari was er al een dagenlange staking van treinmachinisten, waardoor veel treinen in Duitsland niet reden.
Dit weekend is er daarnaast nog een pilotenstaking bij Lufthansa-dochter Discover. Die actie zorgt nu ook al voor annuleringen van vluchten in Frankfurt en München. Maar het gaat slechts om een klein aantal vergeleken met wat de sector waarschijnlijk op dinsdag te wachten staat.
Meer uit Financieel
ARLINGTON (ANP) - Boeing heeft in het afgelopen kwartaal een flink hogere omzet behaald, vooral dankzij een sterke toename van de leveringen van nieuwe vliegtuigen aan klanten. De omzet van het Amerikaanse bedrijf steeg daardoor met 57 procent tot 23,9 miljard dollar vergeleken met een jaar eerder.
26 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) gaat flink snijden in het aantal managementbanen. Daarmee wil het bestuur van het verlieslatende spoorbedrijf jaarlijks 500 miljoen euro aan kosten besparen, heeft topvrouw Evelyn Palla dinsdag gezegd.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Taxidienst Uber noemt de uitspraak van het gerechtshof in Amsterdam tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van zelfstandige taxichauffeurs "een geweldige overwinning" voor chauffeurs. Maurits Schönfeld, directeur Noord-Europa bij Uber, ziet het oordeel als bevestiging dat zij ondernemers zijn. "Het gerechtshof is glashelder: je mag niet alle chauffeurs over een kam scheren, zoals FNV probeerde", zegt hij.
52 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV is teleurgesteld over de uitkomst van het hoger beroep van Uber over vermeende schijnzelfstandigheid van chauffeurs van de taxidienst, maar legt zich er niet zomaar bij neer. FNV kijkt of in cassatie wordt gegaan bij de Hoge Raad en of de bond procedures begint voor individuele chauffeurs.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Veel gemeenten baseren hun begrotingen te veel op het geld dat ze beschikbaar hebben en te weinig op hun doelen en de maatregelen waarmee ze die willen bereiken. Dit stelt accountants- en advieskantoor BDO bij de presentatie van de gemeentebegrotingen over 2024 en de verwachtingen voor de jaren tot en met 2029. Daardoor lopen ze het risico dat ze maatregelen nemen die niet goed blijken te werken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is van belang dat het dinsdag gesloten vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India snel wordt geïmplementeerd, stellen VNO-NCW en MKB-Nederland in een reactie. De werkgeversorganisaties noemen het cruciaal dat de EU nieuwe partnerschappen aangaat in het huidige geopolitieke tijdsgewricht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zelfstandige chauffeurs die voor de taxidienst Uber rijden, zijn ondernemers en geen werknemers van het bedrijf. Het gerechtshof in Amsterdam heeft dit dinsdag bepaald in het hoger beroep van Uber en zes chauffeurs in de jarenlange rechtszaak tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van taxichauffeurs die als zzp'er voor de taxidienst rijden.
2 uur geleden