Duitse uitgever achter Bild en Politico splitst zich op
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse krantenuitgever Axel Springer, waar onder meer Bild en Politico toe behoren, wordt opgesplitst. Dat heeft topman Mathias Döpfner afgesproken met de Amerikaanse investeringsmaatschappij KKR. Door de splitsing wordt de advertentietak van het bedrijf gescheiden van de nieuwsactiviteiten, waar ook titels als Business Insider en Die Welt onder vallen.
De mediatitels blijven als een besloten onderneming in handen van Döpfner en Friede Springer, de weduwe van de oprichter van de uitgeverij. Vier advertentiewebsites worden afgesplitst als aparte bedrijven waarin KKR en CCP Investments een meerderheidsbelang krijgen. Axel Springer blijft daar ook een minderheidsbelang in hebben.
Door de deal kan KKR zich richten op de snelgroeiende advertentietak. Een aantal jaren geleden werd het Duitse mediaconcern van de beurs gehaald door KKR, samen met de oprichtersfamilie en topman Mathias Döpfner. Onder leiding van Döpfner kocht het bedrijf in 2015 Business Insider en in 2021 Politico voor ongeveer 1 miljard dollar. Het was ook een van de eerste grote mediabedrijven die een deal sloot met OpenAI, om het AI-bedrijf gebruik te laten maken van zijn nieuwsartikelen en content.
Zondag meldde de Britse zakenkrant Financial Times (FT) al dat een opsplitsing eraan zat te komen. De deal waardeert Axel Springer op 13,5 miljard euro, schreef de krant.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De chipbedrijven Sandisk en Western Digital stonden bij de verliezers op Wall Street in navolging van de publicatie van kwartaalcijfers. De olieprijzen gingen juist omhoog. Beleggers keken ook uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport van de overheid dat vrijdag naar buiten komt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De import van olie uit Saudi-Arabië door de Verenigde Staten is in de maand juli gedaald naar nul vaten door de oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz, aldus persbureau Bloomberg na cijfers van het Amerikaanse energieministerie. Het is volgens Bloomberg voor het eerst sinds 1985 dat over een volledige maand geen enkel vat Saudische olie is geïmporteerd in de VS.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV zegt zich grote zorgen te maken over het uitstel van betaling van Accell, het moederbedrijf van fietsmerken als Babboe en Batavus. Woensdag meldde de internationale fietsfabrikant met hoofdkantoor in Amsterdam dat het uitstel is verleend aan zijn Nederlandse entiteiten. Dit brengt voor de 234 werknemers in Nederland grote onzekerheid met zich mee over hun baan, inkomen en toekomst, aldus de grootste vakbond van Nederland.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een plusje gesloten. Bij de bedrijven in de hoofdgraadmeter was de maritieme oliedienstverlener SBM Offshore een sterke stijger na goed ontvangen cijfers en vooruitzichten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING meldt dat een deel van zijn klanten mogelijk is geraakt door een datalek bij een logistieke partner. Het gaat volgens de bank om een groep klanten die met gespaarde punten bij ING een fysiek product heeft besteld dat is thuisbezorgd, bijvoorbeeld een koffer of barbecue. Bankrekeningen, betaalgegevens, spaargelden, financiële gegevens of inloggegevens van klanten en de systemen van ING zouden er niet bij betrokken zijn.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse luchtvaartmaatschappij easyJet wordt overgenomen door de Amerikaanse investeringsmaatschappij Apollo Global Management voor een bedrag van 5,7 miljard pond, omgerekend ruim 6,6 miljard euro. Apollo betaalt 7,15 pond per aandeel in contanten voor easyJet.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Sandisk en Western Digital zijn donderdag onderuitgegaan op de beurzen in New York. De fabrikanten van geheugenchips en dataopslagapparatuur deden afgelopen kwartaal opnieuw goede zaken door de sterke groei van datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten van beide bedrijven voor het huidige kwartaal voldeden echter niet aan de hoge marktverwachtingen. Sandisk zakte 13 procent en Western Digital raakte 19 procent kwijt. Beide aandelen zijn dit jaar hard gestegen door de AI-opmars.
12 uur geleden