Duitse treinstaking geeft overlast voor reizigers en bedrijven
AMSTERDAM (ANP) - De staking die Duitse treinmachinisten hebben aangekondigd, wordt voelbaar voor reizigers die vanuit Nederland naar Duitsland reizen. Vermoedelijk krijgen ook bedrijven die goederen vervoeren met de staking te maken, schat ondernemersvereniging voor handel en logistiek evofenedex in. Veel is daarbij nog onzeker.
Voor treinreizigers is inmiddels duidelijk dat reizen op woensdag en donderdag lastig wordt. De internationale trein van Amsterdam naar Frankfurt rijdt zijn normale dienstregeling, maar reizigers die naar Berlijn willen komen niet verder dan Bad Bentheim. De internationale trein naar Basel rijdt de komende dagen op zijn beurt maar tot Keulen.
De nachttrein van en naar Wenen vertrekt helemaal niet op woensdag en donderdag. Ook de trein die dinsdag zou vertrekken, gaat niet. NS Internationaal kan nog niet vertellen of reizigers vrijdag weer met de nachttrein naar de Oostenrijkse hoofdstad kunnen.
Omboeken
NS Internationaal raadt reizigers met bestemming Duitsland dan ook aan zich goed voor te bereiden. Mensen die voor de komende twee dagen geboekt hebben, kunnen hun ticket omboeken naar een andere datum. Ook kunnen ze kosteloos annuleren.
Voor goederenvervoer is de situatie lastiger. Vervoerder DB Cargo kan bijvoorbeeld nog niet zeggen of er verstoringen optreden. "We hebben onze klanten laten weten dat de staking aangekondigd is en tot problemen kan leiden", aldus een woordvoerder. De Nederlandse machinisten van DB Cargo rijden tot ver in het Ruhrgebied voordat er een Duitse collega bij komt, wat kan helpen bij het voorkomen van verstoringen. Andersom rijden Duitse machinisten echter ook helemaal tot Rotterdam.
Evofenedex verwacht wel dat er verstoringen optreden. "Het is weer een probleem in de leveringsketen. Eerst al corona en de containertekorten en nu dit", somt een woordvoerster op. "Dat is heel schadelijk voor het bedrijfsleven en Nederlandse bedrijven hebben part noch deel aan dit conflict."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn vorig jaar met gemiddeld 8,6 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In december stegen de prijzen met 5,8 procent ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder.
32 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal nieuwbouwwoningen dat wordt opgeleverd neemt de komende twee jaar flink toe, nadat de groei vorig jaar nog iets lager uitviel. Dit verwacht directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB). Het aantal opgeleverde huizen zal dit jaar stijgen naar 80.000 en volgend jaar naar 84.000, verwacht hij. Mede hierdoor groeit ook de woningvoorraad.
41 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud is minder optimistisch over de stijging van de koopkracht in Nederland. Dat komt doordat de lonen gemiddeld minder hard stijgen dan eerder verwacht, meldt de organisatie die informeert over huishoudfinanciƫn.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - "Het is positief dat de heffingen niet worden opgelegd", zegt ondernemersvereniging evofenedex over de geschrapte importheffingen voor Europese landen door de Amerikaanse president Donald Trump. Doordat er weinig tijd tussen de aankondiging van de heffingen en de intrekking zat, verwacht evofenedex geen piek in de vervoersstromen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met duidelijke winsten gesloten. Op de markten overheerste opluchting over een de-escalatie in het conflict tussen de Verenigde Staten en Europese landen over Groenland. Trump kondigde aan geen extra importheffingen meer op te leggen aan landen die militairen stuurden naar het eiland in het Noordpoolgebied, omdat er zicht zou zijn op een deal.
8 uur geleden