Duitse treinstaking geeft overlast voor reizigers en bedrijven
AMSTERDAM (ANP) - De staking die Duitse treinmachinisten hebben aangekondigd, wordt voelbaar voor reizigers die vanuit Nederland naar Duitsland reizen. Vermoedelijk krijgen ook bedrijven die goederen vervoeren met de staking te maken, schat ondernemersvereniging voor handel en logistiek evofenedex in. Veel is daarbij nog onzeker.
Voor treinreizigers is inmiddels duidelijk dat reizen op woensdag en donderdag lastig wordt. De internationale trein van Amsterdam naar Frankfurt rijdt zijn normale dienstregeling, maar reizigers die naar Berlijn willen komen niet verder dan Bad Bentheim. De internationale trein naar Basel rijdt de komende dagen op zijn beurt maar tot Keulen.
De nachttrein van en naar Wenen vertrekt helemaal niet op woensdag en donderdag. Ook de trein die dinsdag zou vertrekken, gaat niet. NS Internationaal kan nog niet vertellen of reizigers vrijdag weer met de nachttrein naar de Oostenrijkse hoofdstad kunnen.
Omboeken
NS Internationaal raadt reizigers met bestemming Duitsland dan ook aan zich goed voor te bereiden. Mensen die voor de komende twee dagen geboekt hebben, kunnen hun ticket omboeken naar een andere datum. Ook kunnen ze kosteloos annuleren.
Voor goederenvervoer is de situatie lastiger. Vervoerder DB Cargo kan bijvoorbeeld nog niet zeggen of er verstoringen optreden. "We hebben onze klanten laten weten dat de staking aangekondigd is en tot problemen kan leiden", aldus een woordvoerder. De Nederlandse machinisten van DB Cargo rijden tot ver in het Ruhrgebied voordat er een Duitse collega bij komt, wat kan helpen bij het voorkomen van verstoringen. Andersom rijden Duitse machinisten echter ook helemaal tot Rotterdam.
Evofenedex verwacht wel dat er verstoringen optreden. "Het is weer een probleem in de leveringsketen. Eerst al corona en de containertekorten en nu dit", somt een woordvoerster op. "Dat is heel schadelijk voor het bedrijfsleven en Nederlandse bedrijven hebben part noch deel aan dit conflict."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag fors gestegen, omdat de ruime overwinning van de Democraten bij de tussentijdse verkiezingen in de Verenigde Staten de hoop voedt bij beleggers dat de oorlog met Iran snel kan eindigen. Daardoor daalden ook de olieprijzen fors.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft voor de tweede keer in enkele maanden zijn omzetverwachting verlaagd, vanwege een verwachte vertraging bij een groot project. Het betekent wederom een tegenslag voor de Europese fabrikant van onder meer munitie en pantservoertuigen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB stapt vrijdag naar de kortgedingrechter in Utrecht om een staking die de vakbonden voor maandag hebben aangekondigd bij onder meer de Wegenwacht-dienst. De verkeersorganisatie wil voorkomen dat automobilisten met pech straks hulpeloos langs de weg komen te staan, omdat rondrijdende ANWB-medewerkers het werk hebben neergelegd.
3 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De stikstofplannen van het kabinet leiden waarschijnlijk tot stevige krimp van het aantal veehouderijen in Nederland, voorzien onderzoekers van de Wageningse universiteit. Ze denken dat op termijn 10 tot 30 procent van de veehouders zal kiezen voor bedrijfsbeëindiging, door het in juni aangekondigde maatregelenpakket.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) moet waarschijnlijk "een havikachtige koers" blijven volgen en op de hoede zijn voor inflatieschokken. Dat heeft Klaas Knot gezegd volgens persbureau Bloomberg. De Nederlandse kandidaat om ECB-president Christine Lagarde op te volgen, is eerder door economen vaak beschouwd als een zogeheten havik, een duidelijke voorstander van renteverhogingen om de inflatie in te dammen.
6 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olie- en gasprijzen zijn woensdag fors gedaald. Dat gebeurde nadat Donald Trump heeft gezegd dat de kans op aanvallen op Iran kleiner wordt. Een vat ruwe Brentolie kost daardoor voor het eerst sinds begin oktober weer minder dan 100 dollar per vat.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was woensdag na publicatie van de kwartaalcijfers een van de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verlaagde zijn jaarprognose na de cyberaanval vorige maand. Beleggers hadden dit al voorzien, maar zagen ook dat de schade meeviel. Daarnaast hadden beleggers aandacht voor de uitslagen van de midterms in de Verenigde Staten. Na winst van de Democraten werden door heel Europa bedrijven gelinkt aan schone energie hoger gezet.
6 uur geleden