Duitse treinmachinisten weer in staking
BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse treinverkeer ligt weer voor een groot deel plat. De staking van machinisten die zaterdag begon bij het vrachtvervoer, is doorgezet in het passagiersvervoer. Reizigers ondervinden tot woensdag hinder van de acties, meldt de Duitse vakbond GDL.
Deutsche Bahn (DB) wilde de staking in het passagiersvervoer voorkomen door toe te zeggen in gesprek te willen gaan over een bonus voor het werk tijdens de coronapandemie. Dat was voor de vakbond niet genoeg. De GDL eist dat alle werknemers een premie van 600 euro krijgen voor het werken tijdens de pandemie. Verder zijn er meningsverschillen over onder meer de hoogte van het loon en de pensioenen.
DB hoopt een kwart van de langeafstandstreinen te kunnen laten rijden. Daarnaast zou op de belangrijkste routes een keer in de twee uur een trein moeten rijden. De belangrijkste spoorvervoerder van Duitsland wijst erop dat het aanbod per regio kan verschillen.
Internationale treinen
Ook internationale treinen worden door de stakingen geraakt. NS International heeft de nachttrein van en naar Wenen, Innsbruck en München tot en met dinsdagavond uit de dienstregeling gehaald. De intercity naar Berlijn rijdt niet verder dan Bad Bentheim, kort over de grens bij Oldenzaal. De ICE International naar Frankfurt rijdt wel van en naar Frankfurt. De ICE naar Basel rijdt niet verder dan Keulen.
Volgens evofenedex waren de gevolgen voor het vrachtvervoer dit weekend al merkbaar. De ondernemersvereniging stelt dat Duitsland essentieel is voor het vervoer op de belangrijke corridor Rotterdam-Genua. De vereniging merkt op dat de handel- en industrie al hard is geraakt door problemen in de leveringsketen en het tekort aan grondstoffen. "Dit is een volgende klap", zo klinkt het.
Eerdere staking
De machinisten in Duitsland legden recent ook al het werk neer. De staking van 11 en 12 augustus trof ook het internationale treinverkeer. Veel treinen reden toen ook niet tot hun eindbestemming. Van de binnenlandse treinen reed maar ongeveer een kwart. In tegenstelling tot de eerdere staking hadden reizigers wat meer tijd zich voor te bereiden op de verstoringen. DB stelde bij de eerdere stakingsronde een nooddienstregeling op, maar moest alsnog de meeste ritten annuleren.
De nieuwe staking zal waarschijnlijk miljoenen passagiers treffen, waaronder veel vakantiereizigers. In een aantal deelstaten zijn de schoolvakanties nog aan de gang.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
4 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
5 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
20 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
22 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
1 dag geleden