Duitse treinmachinisten weer in staking
BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse treinverkeer ligt weer voor een groot deel plat. De staking van machinisten die zaterdag begon bij het vrachtvervoer, is doorgezet in het passagiersvervoer. Reizigers ondervinden tot woensdag hinder van de acties, meldt de Duitse vakbond GDL.
Deutsche Bahn (DB) wilde de staking in het passagiersvervoer voorkomen door toe te zeggen in gesprek te willen gaan over een bonus voor het werk tijdens de coronapandemie. Dat was voor de vakbond niet genoeg. De GDL eist dat alle werknemers een premie van 600 euro krijgen voor het werken tijdens de pandemie. Verder zijn er meningsverschillen over onder meer de hoogte van het loon en de pensioenen.
DB hoopt een kwart van de langeafstandstreinen te kunnen laten rijden. Daarnaast zou op de belangrijkste routes een keer in de twee uur een trein moeten rijden. De belangrijkste spoorvervoerder van Duitsland wijst erop dat het aanbod per regio kan verschillen.
Internationale treinen
Ook internationale treinen worden door de stakingen geraakt. NS International heeft de nachttrein van en naar Wenen, Innsbruck en München tot en met dinsdagavond uit de dienstregeling gehaald. De intercity naar Berlijn rijdt niet verder dan Bad Bentheim, kort over de grens bij Oldenzaal. De ICE International naar Frankfurt rijdt wel van en naar Frankfurt. De ICE naar Basel rijdt niet verder dan Keulen.
Volgens evofenedex waren de gevolgen voor het vrachtvervoer dit weekend al merkbaar. De ondernemersvereniging stelt dat Duitsland essentieel is voor het vervoer op de belangrijke corridor Rotterdam-Genua. De vereniging merkt op dat de handel- en industrie al hard is geraakt door problemen in de leveringsketen en het tekort aan grondstoffen. "Dit is een volgende klap", zo klinkt het.
Eerdere staking
De machinisten in Duitsland legden recent ook al het werk neer. De staking van 11 en 12 augustus trof ook het internationale treinverkeer. Veel treinen reden toen ook niet tot hun eindbestemming. Van de binnenlandse treinen reed maar ongeveer een kwart. In tegenstelling tot de eerdere staking hadden reizigers wat meer tijd zich voor te bereiden op de verstoringen. DB stelde bij de eerdere stakingsronde een nooddienstregeling op, maar moest alsnog de meeste ritten annuleren.
De nieuwe staking zal waarschijnlijk miljoenen passagiers treffen, waaronder veel vakantiereizigers. In een aantal deelstaten zijn de schoolvakanties nog aan de gang.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vanaf vrijdag weer boodschappen, meldt de supermarktketen. Alle bestellingen tot en met donderdag zijn geannuleerd. Het is ook nog niet mogelijk om nieuwe bestellingen te plaatsen, meldt Albert Heijn. De supermarktketen kampt sinds een week met problemen door een cyberbeveiligingsincident.
1 uur geledenLOUGHTON (ANP) - Microsoft heeft zich teruggetrokken uit een deal rondom een datacenter in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Microsoft zou de belangrijkste klant worden van een nieuw datacenter in het Britse Loughton, dat daar wordt gebouwd door het Britse datacenterbedrijf Nscale.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een storing bij de elektrische paspoortcontrole zorgt zondag voor lange rijen op Schiphol. Dat bevestigen de luchthaven en de Koninklijke Marechaussee na berichtgeving van De Telegraaf. De zogeheten e-gates werken niet en daarom moeten alle reizigers voor een paspoortcontrole langs de balie, legt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee uit.
3 uur geledenHANOI (ANP/RTR) - Noorwegen, Zwitserland, IJsland en Liechtenstein hebben een vrijhandelsakkoord met Vietnam gesloten. Dat hebben de regeringen van Noorwegen en Vietnam zondag bekendgemaakt. De vier Europese landen zijn geen onderdeel van de Europese Unie en zitten samen in de Europese Vrijhandelsassociatie (EVA).
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.
23 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.
1 dag geledenASSE (ANP) - De onlinebesteldienst van de Belgische supermarktketen Delhaize is weer volledig operationeel, nadat die supermarkt net als de Nederlandse Albert Heijn werd getroffen door een IT-incident. Dat meldt persbureau Belga zaterdag. Bij Albert Heijn kan online bestellen nog niet.
1 dag geleden