Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse treinmachinisten leggen werk opnieuw neer

Duitse treinmachinisten leggen werk opnieuw neer

BERLIJN (ANP) - Duitse treinmachinisten gaan woensdag opnieuw staken vanwege een loonconflict met Deutsche Bahn. De staking begint bij het goederenvervoer en duurt tot volgende week dinsdag. Donderdag zal dan ook bij het reizigersvervoer het werk worden neergelegd.

Het is de derde staking in enkele weken tijd op het Duitse spoor. Bij de voorgaande stakingen werd het reizigers- en goederenverkeer in Duitsland behoorlijk ontregeld. Ook internationale treinen uit Nederland werden door de stakingen geraakt.

De staking is het gevolg van een loonconflict, waarbij het vooral gaat om de timing van loonsverhogingen. Deutsche Bahn heeft voorgesteld om de lonen met 1,5 procent te verhogen in januari 2022 en met nog eens 1,7 procent in maart 2023. De machinistenvakbond GDL wil echter al in 2021 een loonsverhoging zien, plus een bonus van 600 euro, en een tweede loonsverhoging van 1,8 procent in 2022.

Meer uit Financieel

Wisselende uitslagen op Wall Street na daling winkelverkopen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag aan het einde van de handel een wisselend beeld zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar cijfers over de Amerikaanse winkelverkopen die zwakker waren dan verwacht. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van autobandenfabrikant Goodyear en verhuurplatform Airbnb.

5 uur geleden
Trump: begin april nieuwe importheffingen op auto's

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten gaan begin april nieuwe importheffingen invoeren op buitenlandse auto's. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd. Volgens Trump zouden die tarieven rond 2 april moeten ingaan. Rond die tijd zouden ook andere nieuwe heffingen op buitenlandse goederen van kracht moeten worden.

5 uur geleden
Bloomberg: AI-bedrijf van Elon Musk wil 10 miljard dollar ophalen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De start-up op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) van multimiljardair Elon Musk voert gesprekken met geldschieters over een nieuwe financieringsronde van 10 miljard dollar. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Naar verluidt wordt bij deze financieringsronde een waardering van 75 miljard dollar aan xAI toegekend.

6 uur geleden
AEX-index sluit vlak na nieuw slotrecord dag eerder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag onveranderd gesloten, nadat de hoofdgraadmeter een dag eerder nog de hoogste slotstand ooit in de boeken had gezet. Beleggers deden het even rustig aan na een zeer drukke cijferweek op het Damrak en de perikelen rond de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump.

9 uur geleden
Hilbers: IMF en Wereldbank moeten meer ageren tegen handelsoorlog

BREUKELEN (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank moeten krachtiger stelling nemen tegen de dreiging van een handelsoorlog. Dat betoogt voormalig IMF-bestuurder Paul Hilbers vrijdag bij zijn afscheid als hoogleraar Toezicht Financiƫle Instellingen aan de Nyenrode Business Universiteit.

10 uur geleden
Hilbers: IMF en Wereldbank moeten meer ageren tegen handelsoorlog

BREUKELEN (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank moeten krachtiger stelling nemen tegen de dreiging van een handelsoorlog. Dat betoogt voormalig IMF-bestuurder Paul Hilbers vrijdag bij zijn afscheid als hoogleraar Toezicht Financiƫle Instellingen aan de Nyenrode Business Universiteit.

10 uur geleden
Airbnb flink hoger op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Airbnb behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het verhuurplatform boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook rekent het bedrijf op een aanhoudende sterke vraag naar vakantiewoningen en appartementen in de eerste drie maanden van dit jaar. Het aandeel werd daarop ruim 12 procent hoger gezet.

11 uur geleden