Duitse treinen vanaf 2040 dieselvrij
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegmaatschappij Deutsche Bahn wil dat al haar dieseltreinen vanaf 2040 alleen nog op biobrandstof rijden. Ook zal het bedrijf in de toekomst alleen nog treinen aanschaffen die op een batterij of op waterstof rijden.
De vloot van 3000 dieseltreinen moet vanaf dit jaar al geleidelijk overgaan op alternatieve brandstoffen. Deze moeten volgens Deutsche Bahn van bijvoorbeeld afval zijn gemaakt.
DB Cargo, de goederenvervoerder van Deutsche Bahn, kondigde vorige maand verduurzamingsplannen aan. Het bedrijf wil onder meer treinen gaan inzetten die zowel op diesel als op elektriciteit kunnen rijden.
Meer uit Buitenland
ATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.
59 minuten geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.
1 uur geledenCHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.
4 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
10 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.
11 uur geleden