Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse topper tussen Leverkusen en Stuttgart eindigt in 1-1

Duitse topper tussen Leverkusen en Stuttgart eindigt in 1-1

STUTTGART (ANP) - De Duitse koploper Bayer Leverkusen is ook in de topper tegen nummer 3 VfB Stuttgart niet verder gekomen dan een gelijkspel: 1-1. De twee verrassend presterende ploegen profiteerden zo nauwelijks van de 5-1-nederlaag van Bayern München van zaterdag bij Eintracht Frankfurt. Het nog ongeslagen Leverkusen staat nu 4 punten voor op Bayern, dat nog wel een duel moet inhalen. Stuttgart staat op 5 punten van de koploper.

Leverkusen leed dit seizoen pas twee keer eerder puntenverlies in de Bundesliga, vorige week tegen Borussia Dortmund (1-1) en in september tegen kampioen Bayern (2-2). Het duel in Stuttgart was de derde topwedstrijd voor de ploeg van trainer Xabi Alonso.

Leverkusen, met Jeremie Frimpong in de basis, had het lastig met de thuisclub. In de openingsfase haalde Leverkusen een bal van de eigen doellijn en moest keeper Lukas Hradecky reddend optreden. In de 40e minuut kwam Stuttgart alsnog verdiend op voorsprong. De Duitser Chris Führich rondde eenvoudig af na een fraaie aanval.

In de jacht op een gelijkmaker kwam Leverkusen feller de kleedkamers uit. Florian Wirtz zorgde al snel voor de 1-1, door de bal binnen te glijden na een lage voorzet van Victor Boniface. De koploper bleef vervolgens dominant, maar kwam niet verder dan een afstandsschot op de paal van voormalig Arsenal-middenvelder Granit Xhaka.

Meer uit Voetbal

PSV legt AZ-aanvaller Van Bommel vast tot medio 2030

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van AZ-speler Ruben van Bommel afgerond. De 20-jarige aanvaller tekende een contract tot de zomer van 2030 bij de landskampioen. Dat maakte PSV vrijdag bekend.

55 minuten geleden
PSV'er Xhemaili schiet Zwitserland naar kwartfinales EK

GENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.

6 uur geleden
Vitesse: beroep tegen besluit KNVB 'ligt in lijn der verwachting'

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.

19 uur geleden
KNVB trekt licentie betaald voetbal Vitesse in

ZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.

19 uur geleden
Voetbalsters klopten Frankrijk tien jaar geleden voor het laatst

THUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.

19 uur geleden
Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf

AMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.

20 uur geleden
Advocaat verlengt contract als bondscoach Curaçao tot eind 2025

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.

21 uur geleden