Duitse topper tussen Leverkusen en Stuttgart eindigt in 1-1
STUTTGART (ANP) - De Duitse koploper Bayer Leverkusen is ook in de topper tegen nummer 3 VfB Stuttgart niet verder gekomen dan een gelijkspel: 1-1. De twee verrassend presterende ploegen profiteerden zo nauwelijks van de 5-1-nederlaag van Bayern München van zaterdag bij Eintracht Frankfurt. Het nog ongeslagen Leverkusen staat nu 4 punten voor op Bayern, dat nog wel een duel moet inhalen. Stuttgart staat op 5 punten van de koploper.
Leverkusen leed dit seizoen pas twee keer eerder puntenverlies in de Bundesliga, vorige week tegen Borussia Dortmund (1-1) en in september tegen kampioen Bayern (2-2). Het duel in Stuttgart was de derde topwedstrijd voor de ploeg van trainer Xabi Alonso.
Leverkusen, met Jeremie Frimpong in de basis, had het lastig met de thuisclub. In de openingsfase haalde Leverkusen een bal van de eigen doellijn en moest keeper Lukas Hradecky reddend optreden. In de 40e minuut kwam Stuttgart alsnog verdiend op voorsprong. De Duitser Chris Führich rondde eenvoudig af na een fraaie aanval.
In de jacht op een gelijkmaker kwam Leverkusen feller de kleedkamers uit. Florian Wirtz zorgde al snel voor de 1-1, door de bal binnen te glijden na een lage voorzet van Victor Boniface. De koploper bleef vervolgens dominant, maar kwam niet verder dan een afstandsschot op de paal van voormalig Arsenal-middenvelder Granit Xhaka.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft met een 4-1-zege op Italië kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar definitief op zak. De Noren sluiten de kwalificatiegroep zonder puntenverlies af met 24 punten, 6 meer dan de Italianen. Die moeten via de play-offs een ticket voor het WK proberen te veroveren.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.
10 uur geledenTIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.
10 uur geledenBREDA (ANP) - Hoewel het beroep van NAC tegen de schorsing van Lewis Holtby afgelopen vrijdag door de tuchtcommissie werd afgewezen, gaat de Bredase club alsnog niet akkoord met het oordeel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Duitse middenvelder uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk. NAC vindt de schorsing buitenproportioneel en tekent opnieuw schriftelijk beroep aan.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - AZ-spits Troy Parrott heeft ervoor gezorgd dat Ierland zich in maart via de play-offs alsnog kan plaatsen voor het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van volgend jaar. In een rechtstreeks duel met Hongarije om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie bogen de Ieren in Boedapest een 2-1-achterstand om in een 3-2-overwinning. Parrott maakte alle drie de treffers, de laatste diep in de extra tijd.
12 uur geledenPORTO (ANP) - Portugal doet mee aan het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won zondag in Estádio do Dragão met 9-1 van Armenië. Portugal verzekerde zich door de overwinning in Porto van de winst van Groep F en plaatste zich rechtstreeks voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ierland gaat als tweede van de groep naar de play-offs.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Luciano Valente debuteert maandag in de thuiswedstrijd tegen Litouwen voor het Nederlands elftal. Dat viel zondag op te maken uit de woorden van bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
14 uur geleden