Duitse topper tussen Leverkusen en Stuttgart eindigt in 1-1
STUTTGART (ANP) - De Duitse koploper Bayer Leverkusen is ook in de topper tegen nummer 3 VfB Stuttgart niet verder gekomen dan een gelijkspel: 1-1. De twee verrassend presterende ploegen profiteerden zo nauwelijks van de 5-1-nederlaag van Bayern München van zaterdag bij Eintracht Frankfurt. Het nog ongeslagen Leverkusen staat nu 4 punten voor op Bayern, dat nog wel een duel moet inhalen. Stuttgart staat op 5 punten van de koploper.
Leverkusen leed dit seizoen pas twee keer eerder puntenverlies in de Bundesliga, vorige week tegen Borussia Dortmund (1-1) en in september tegen kampioen Bayern (2-2). Het duel in Stuttgart was de derde topwedstrijd voor de ploeg van trainer Xabi Alonso.
Leverkusen, met Jeremie Frimpong in de basis, had het lastig met de thuisclub. In de openingsfase haalde Leverkusen een bal van de eigen doellijn en moest keeper Lukas Hradecky reddend optreden. In de 40e minuut kwam Stuttgart alsnog verdiend op voorsprong. De Duitser Chris Führich rondde eenvoudig af na een fraaie aanval.
In de jacht op een gelijkmaker kwam Leverkusen feller de kleedkamers uit. Florian Wirtz zorgde al snel voor de 1-1, door de bal binnen te glijden na een lage voorzet van Victor Boniface. De koploper bleef vervolgens dominant, maar kwam niet verder dan een afstandsschot op de paal van voormalig Arsenal-middenvelder Granit Xhaka.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geleden