Duitse topper tussen Leverkusen en Stuttgart eindigt in 1-1
STUTTGART (ANP) - De Duitse koploper Bayer Leverkusen is ook in de topper tegen nummer 3 VfB Stuttgart niet verder gekomen dan een gelijkspel: 1-1. De twee verrassend presterende ploegen profiteerden zo nauwelijks van de 5-1-nederlaag van Bayern München van zaterdag bij Eintracht Frankfurt. Het nog ongeslagen Leverkusen staat nu 4 punten voor op Bayern, dat nog wel een duel moet inhalen. Stuttgart staat op 5 punten van de koploper.
Leverkusen leed dit seizoen pas twee keer eerder puntenverlies in de Bundesliga, vorige week tegen Borussia Dortmund (1-1) en in september tegen kampioen Bayern (2-2). Het duel in Stuttgart was de derde topwedstrijd voor de ploeg van trainer Xabi Alonso.
Leverkusen, met Jeremie Frimpong in de basis, had het lastig met de thuisclub. In de openingsfase haalde Leverkusen een bal van de eigen doellijn en moest keeper Lukas Hradecky reddend optreden. In de 40e minuut kwam Stuttgart alsnog verdiend op voorsprong. De Duitser Chris Führich rondde eenvoudig af na een fraaie aanval.
In de jacht op een gelijkmaker kwam Leverkusen feller de kleedkamers uit. Florian Wirtz zorgde al snel voor de 1-1, door de bal binnen te glijden na een lage voorzet van Victor Boniface. De koploper bleef vervolgens dominant, maar kwam niet verder dan een afstandsschot op de paal van voormalig Arsenal-middenvelder Granit Xhaka.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
8 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
9 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
10 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
16 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 dag geleden