Duitse topper tussen Leverkusen en Stuttgart eindigt in 1-1
STUTTGART (ANP) - De Duitse koploper Bayer Leverkusen is ook in de topper tegen nummer 3 VfB Stuttgart niet verder gekomen dan een gelijkspel: 1-1. De twee verrassend presterende ploegen profiteerden zo nauwelijks van de 5-1-nederlaag van Bayern München van zaterdag bij Eintracht Frankfurt. Het nog ongeslagen Leverkusen staat nu 4 punten voor op Bayern, dat nog wel een duel moet inhalen. Stuttgart staat op 5 punten van de koploper.
Leverkusen leed dit seizoen pas twee keer eerder puntenverlies in de Bundesliga, vorige week tegen Borussia Dortmund (1-1) en in september tegen kampioen Bayern (2-2). Het duel in Stuttgart was de derde topwedstrijd voor de ploeg van trainer Xabi Alonso.
Leverkusen, met Jeremie Frimpong in de basis, had het lastig met de thuisclub. In de openingsfase haalde Leverkusen een bal van de eigen doellijn en moest keeper Lukas Hradecky reddend optreden. In de 40e minuut kwam Stuttgart alsnog verdiend op voorsprong. De Duitser Chris Führich rondde eenvoudig af na een fraaie aanval.
In de jacht op een gelijkmaker kwam Leverkusen feller de kleedkamers uit. Florian Wirtz zorgde al snel voor de 1-1, door de bal binnen te glijden na een lage voorzet van Victor Boniface. De koploper bleef vervolgens dominant, maar kwam niet verder dan een afstandsschot op de paal van voormalig Arsenal-middenvelder Granit Xhaka.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
6 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
20 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
22 uur geleden