Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse tieners opgepakt om voorbereiden terreuraanslag

Duitse tieners opgepakt om voorbereiden terreuraanslag

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - In Duitsland zijn drie tieners opgepakt voor het voorbereiden van een terroristische aanslag. Twee meisjes en een jongen van 15 en 16 jaar oud wilden volgens de Duitse autoriteiten in naam van Islamitische Staat politieagenten en kerken aanvallen.

Ze waren volgens de aanklagers bereid om mensen te doden en zouden messen en molotovcocktails willen gebruiken. De geplande aanslag had moeten plaatsvinden in de deelstaat Noordrijn-Westfalen, grenzend aan Nederland. De verdachten zijn zelf ook afkomstig uit die deelstaat, schrijft de Rheinische Post. De drie tieners zitten vast sinds het paasweekend.

Veiligheidsbronnen zeggen tegen Duitse media dat er nog geen concrete datum was en dat het doelwit ook nog niet vaststond. De verdachten zouden met elkaar in een chatgroep hebben gezeten waarin ze plannen bespraken.

In november werden in Duitsland ook al een 15- en een 16-jarige aangehouden voor het beramen van een aanslag. Zij sympathiseerden ook met Islamitische Staat en zouden het hebben gemunt op een kerstmarkt.

Meer uit Buitenland

Zelensky: Trump kan Rusland tot vrede dwingen

WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat Rusland alleen met een krachtig optreden tot vrede gedwongen kan worden. "En president Trump heeft die kracht", schreef hij op X na een ontmoeting met de Amerikaanse gezant Keith Kellogg.

3 minuten geleden
Media: Zelensky spreekt Kellogg voor overleg met Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet maandag ook de Amerikaanse gezant voor Oekraïne, Keith Kellogg, bericht het Oekraïense persbureau Ukrinform. Dat gebeurt voor Zelensky's overleg met de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis.

1 uur geleden
Trump voor komst Zelensky: grote dag in het Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump spreekt in aanloop naar het bezoek van Europese leiders over een grote dag in het Witte Huis. "We hebben nog nooit zoveel Europese leiders tegelijk hier gehad. Een grote eer voor Amerika", schreef hij op sociale media.

1 uur geleden
Ernstig voedseltekort dreigt in Syrië na droogte en machtswissel

ROME/DUBAI (ANP/RTR) - Syrië kampt met een uitzonderlijke droogte en na een chaotische machtswisseling met zeer ernstige voedseltekorten. Dit stelt het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties (WFP).

1 uur geleden
Zoon van Noorse kroonprinses aangeklaagd voor vier verkrachtingen

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, wordt aangeklaagd voor vier verkrachtingen. Dat heeft het Openbaar Ministerie in Oslo maandag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Axios: Witte Huis wilde weten of Zelensky in pak komt

WASHINGTON (ANP) - In aanloop naar het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan het Witte Huis gaat ook weer aandacht uit naar zijn kleding. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat het Witte Huis heeft geïnformeerd of Zelensky dit keer een pak draagt als hij president Donald Trump ontmoet.

2 uur geleden
Zelensky en Europese leiders overleggen voor bezoek aan Trump

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Europese leiders spreken elkaar maandag voor hun ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis. Er zijn geen details bekendgemaakt.

2 uur geleden