Duitse Tesla-verkopen opnieuw gekelderd
FLENSBURG (ANP/AFP) - De verkopen van Tesla in Duitsland zijn in april opnieuw gekelderd, terwijl de gehele Duitse markt voor elektrische auto's wel flink groeide. Volgens de Duitse transportautoriteit BKA zakte de verkoop op jaarbasis met 46 procent tot slechts 885 Tesla's.
In de voorgaande maanden waren ook al sterke dalingen te zien van de verkoop van Tesla in Duitsland. Tesla-topman Elon Musk krijgt veel kritiek op zijn enorme overheidsbezuinigingen voor de Amerikaanse president Donald Trump, waar massaontslagen mee gepaard gaan. Daarnaast ligt Musk in Duitsland ook onder vuur om zijn steun aan de extreemrechtse partij AfD bij de parlementsverkiezingen in februari. Er zijn daarbij ook Duitse Tesla's beschadigd door vermeende brandstichting.
Daar staat tegenover dat de verkoop van volledig elektrische auto's in Duitsland vorige maand met ruim 53 procent groeide, naar een marktaandeel van bijna 19 procent. Zo werden veel meer elektrische auto's van het Chinese merk BYD verkocht.
Felle concurrentie
Ook in andere landen staat de verkoop van Tesla sterk onder druk door alle ophef rond Musk. Daarnaast kampt het merk met felle concurrentie. Zo daalde de verkoop van Tesla in Nederland in april met bijna driekwart tot 382 auto's in vergelijking met een jaar eerder, aldus recente cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.
In het Verenigd Koninkrijk was in april een daling met 62 procent tot 512 Tesla's te zien op jaarbasis, meldt de Britse autobrancheorganisatie SMMT dinsdag.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
10 uur geleden