Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse tennisster Görges (31) beëindigt loopbaan

Duitse tennisster Görges (31) beëindigt loopbaan

BERLIJN (ANP) - De Duitse tennisster Julia Görges, die dit jaar even met coach Raemon Sluiter samenwerkte, heeft haar professionele loopbaan beëindigd. Op 31-jarige leeftijd vindt ze het mooi geweest. "Ik ben er klaar voor om het hoofdstuk tennis in mijn leven af te sluiten en te beginnen aan een nieuw hoofdstuk. Daar kijk ik erg naar uit."

Görges won zeven WTA-toernooien in het enkelspel en vijf in het dubbelspel. Haar laatste individuele titel dateert van begin 2019 in Auckland. Ze was ook tien keer verliezend finalist.

Op grandslamtoernooien was een halve finale op Wimbledon in 2018 haar beste resultaat. Kort daarna klom ze naar de negende plaats op de wereldranglijst, haar hoogste notering ooit. Op de huidige ranking staat Görges 45e. Dit jaar bereikte ze de derde ronde op de Australian Open en de tweede ronde op Roland Garros. Aan de US Open nam ze niet deel.

Sluiter, de oud-coach van Kiki Bertens, had Görges bij de toernooien in Rome en op Roland Garros onder zijn hoede. De kortstondige samenwerking was een proef. Mede door de beperkende coronaregels kwam het niet tot een vervolg. Volgens Sluiter waren er te veel onzekerheden.

Meer uit Sport

Tennisster Rus te sterk voor Lamens in kwalificatie US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft het Nederlandse onderonsje tegen Suzan Lamens in de tweede kwalificatieronde van de US Open met 6-3 6-4 gewonnen. Ze treft in de derde en laatste ronde de Zwitserse Susan Bandecchi.

5 minuten geleden
Wielrenner Brennan sprint naar tweede zege in Vuelta

ROQUETES (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft de vijfde etappe van de Vuelta gewonnen. De 21-jarige Brit van Visma-Lease a Bike was na ruim 173 kilometer tussen Falset en Roquetes de snelste in de sprint.

5 uur geleden
Roeiers halen eerste finaleplaatsen binnen op WK in eigen land

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben de eerste finaleplaatsen op de WK in eigen land binnen. De vrouwen en de mannen in de dubbeltwee doorstonden woensdag hun halve finales. De finales op dit nummer zijn vrijdag.

5 uur geleden
Serena ​en ⁠Venus ‌Williams met wildcard in dubbelspel US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Tennissters Serena ​en ⁠Venus ‌Williams hebben een wildcard gekregen voor het dubbelspel op de US Open. Dat maakte de organisatie woensdag bekend. De laatste keer dat de zussen als duo samenspeelden op het Amerikaanse grandslamtoernooi was in 2022. Ze wonnen het dubbelspel in New York in 1999 en 2009.

6 uur geleden
Roeister Florijn 'weet niet' waar ze staat voor WK in eigen land

AMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene in de skiff Karolien Florijn weet niet waar ze met haar vorm staat voor de WK roeien in eigen land. Dat zei Florijn in aanloop naar het toernooi op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen het ANP. Na haar gouden medaille in Parijs nam ze een jaar pauze van het roeien om zich te richten op haar studie.

7 uur geleden
Olympisch kampioene Florijn eenvoudig door series op WK roeien

AMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene Karolien Florijn is woensdag op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos eenvoudig door de series op de WK roeien gekomen. In haar skiff ging ze onbedreigd naar de overwinning in haar heat waardoor ze door is naar de kwartfinales van vrijdag.

8 uur geleden
Hockeyster De Waard is nog niet bezig met naderend afscheid

AMSTERDAM (ANP) - Voor hockeyster Xan de Waard zit haar topsportcarrière er over twee wedstrijden op. De international en voormalig aanvoerder van Oranje staat donderdag op het WK in eigen land in de halve finale tegen België en speelt daarna nog de finale of de strijd om het brons. Bezig met haar afscheid is ze niet. "Totaal niet", zegt ze.

9 uur geleden