Duitse tennisster Görges (31) beëindigt loopbaan
BERLIJN (ANP) - De Duitse tennisster Julia Görges, die dit jaar even met coach Raemon Sluiter samenwerkte, heeft haar professionele loopbaan beëindigd. Op 31-jarige leeftijd vindt ze het mooi geweest. "Ik ben er klaar voor om het hoofdstuk tennis in mijn leven af te sluiten en te beginnen aan een nieuw hoofdstuk. Daar kijk ik erg naar uit."
Görges won zeven WTA-toernooien in het enkelspel en vijf in het dubbelspel. Haar laatste individuele titel dateert van begin 2019 in Auckland. Ze was ook tien keer verliezend finalist.
Op grandslamtoernooien was een halve finale op Wimbledon in 2018 haar beste resultaat. Kort daarna klom ze naar de negende plaats op de wereldranglijst, haar hoogste notering ooit. Op de huidige ranking staat Görges 45e. Dit jaar bereikte ze de derde ronde op de Australian Open en de tweede ronde op Roland Garros. Aan de US Open nam ze niet deel.
Sluiter, de oud-coach van Kiki Bertens, had Görges bij de toernooien in Rome en op Roland Garros onder zijn hoede. De kortstondige samenwerking was een proef. Mede door de beperkende coronaregels kwam het niet tot een vervolg. Volgens Sluiter waren er te veel onzekerheden.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.
7 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).
13 uur geledenASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft voor het eerst de nationale titel op de weg veroverd. De 24-jarige renster van Visma - Lease a Bike versloeg na een kleine 118 kilometer over een heuvelachtig parcours rondom Nijmegen Femke Markus in de sprint. Loes Adegeest werd op twintig seconden derde.
15 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen noemt de tweede plaats in de Grote Prijs van Oostenrijk voor Formule 1 een heel positief resultaat. De viervoudig wereldkampioen in de Red Bull moest de zege laten aan de Brit George Russell in de Mercedes, maar hij bleef de andere Mercedes-coureur, kampioenschapsleider Kimi Antonelli uit Italië nipt voor.
16 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Oostenrijk in de Formule 1 als tweede geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest in de race op de Red Bull Ring in Spielberg, het thuiscircuit van zijn team, de zege laten aan de Brit George Russell in een Mercedes. De Italiaan Kimi Antonelli werd namens Mercedes vlak achter Verstappen derde.
16 uur geleden