Duitse tennissers verslaan Canada en treffen Oranje in Davis Cup
MÁLAGA (ANP) - De Duitse tennissers hebben zich geplaatst voor de halve finale van de Davis Cup Finals tegen Nederland. Jan-Lennard Struff bezorgde Duitsland tegen Canada het tweede en beslissende punt met een zege op Denis Shapovalov: 4-6 7-5 7-6 (5). Oranje won dinsdag al de kwartfinale tegen Spanje.
Daniel Altmaier had eerder op woensdag de Duitsers, die in Málaga zonder de mondiale nummer 2 Alexander Zverev spelen, op een 1-0-voorsprong gezet. De nummer 88 van de wereldranglijst versloeg Gabriel Diallo met 7-6 (5) 6-4.
Kevin Krawietz en Tim Pütz hoefden door de zeges van Altmaier en Struff niet in actie te komen in het dubbelspel. De twee wonnen afgelopen zondag als eerste Duitse duo ooit het dubbelspel op de ATP Finals in Turijn.
De ontmoeting tussen Duitsland en Canada was een herhaling van het duel in de kwartfinale van 2022. De Canadezen waren toen met 2-1 te sterk, waarna ze uiteindelijk ten koste van Australië hun eerste titel veroverden. Duitsland won het landentoernooi drie keer in de vorige eeuw.
Het duel tussen Nederland en Duitsland staat vrijdag op het programma in Málaga.
Meer uit Sport
ALBANY (ANP/RTR) - Golfer Tiger Woods ziet definitief af van deelname aan de Hero World Challenge, het toernooi dat hij begin december zelf organiseert op de Bahama's. Zijn naam ontbreekt op de laatste deelnemerslijst.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-Formule 1-coureur Felipe Massa eist 64 miljoen Britse pond (ruim 72 miljoen euro) als schadevergoeding voor het mislopen van de wereldtitel in 2008. Dat bedrag kwam naar voren op de eerste dag van de rechtszaak in Londen die Massa heeft aangespannen tegen de Formule 1, voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone en de internationale autosportfederatie FIA.
12 uur geledenRIYAD (ANP) - Tennisster Demi Schuurs en haar dubbelpartner Asia Muhammad beginnen de WTA Finals in Riyad zaterdag met een partij tegen Sara Errani en Jasmine Paolini. De Italiaanse speelsters vormen het als eerste geplaatste koppel in het eindejaarstoernooi in het dubbelspel.
14 uur geledenSEPANG (ANP/RTR) - De Zwitserse motorcoureur Noah Dettwiler is buiten levensgevaar nadat hij zondag na een zware crash in de Grote Prijs van Maleisië was opgenomen in het ziekenhuis. Dettwiler, die uitkomt in de Moto3-klasse, onderging verschillende operaties. "Volgens de artsen is zijn situatie stabiel en niet langer kritiek", meldde zijn team CIP Green Power woensdag.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Coureur Laura Villars heeft een rechtszaak aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort tot uitspraak is gedaan. Dat staat in de dagvaarding die het Franse persbureau AFP heeft ingezien.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij de Rotterdam Marathon van dit jaar was nooit sprake van een onverantwoorde situatie, aldus directeur van het evenement Wilbert Lek. "Dat wil ik echt bestrijden", laat hij woensdag weten in een schriftelijke verklaring. In een brief aan de Rotterdamse gemeenteraad stelde burgemeester Carola Schouten eerder deze week dat daarvan wel sprake was.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is al in de tweede ronde van het masterstoernooi van Parijs gestrand. De als eerste geplaatste Spanjaard, die een bye had in de eerste ronde, verloor met 6-4 3-6 4-6 van de Brit Cameron Norrie, de nummer 31 van de wereldranglijst.
1 dag geleden