Duitse tennissers verslaan Canada en treffen Oranje in Davis Cup
MÁLAGA (ANP) - De Duitse tennissers hebben zich geplaatst voor de halve finale van de Davis Cup Finals tegen Nederland. Jan-Lennard Struff bezorgde Duitsland tegen Canada het tweede en beslissende punt met een zege op Denis Shapovalov: 4-6 7-5 7-6 (5). Oranje won dinsdag al de kwartfinale tegen Spanje.
Daniel Altmaier had eerder op woensdag de Duitsers, die in Málaga zonder de mondiale nummer 2 Alexander Zverev spelen, op een 1-0-voorsprong gezet. De nummer 88 van de wereldranglijst versloeg Gabriel Diallo met 7-6 (5) 6-4.
Kevin Krawietz en Tim Pütz hoefden door de zeges van Altmaier en Struff niet in actie te komen in het dubbelspel. De twee wonnen afgelopen zondag als eerste Duitse duo ooit het dubbelspel op de ATP Finals in Turijn.
De ontmoeting tussen Duitsland en Canada was een herhaling van het duel in de kwartfinale van 2022. De Canadezen waren toen met 2-1 te sterk, waarna ze uiteindelijk ten koste van Australië hun eerste titel veroverden. Duitsland won het landentoernooi drie keer in de vorige eeuw.
Het duel tussen Nederland en Duitsland staat vrijdag op het programma in Málaga.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
7 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
9 uur geledenCALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.
10 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Italiaanse tennissers hebben voor de derde keer op rij de Davis Cup gewonnen. In Bologna bezorgde Flavio Cobolli, de nummer 22 van de wereldranglijst, Italië het tweede punt door de Spanjaard Jaume Munar te verslaan in drie sets: 1-6 7-6 (5) 7-5. Matteo Berrettini had de gastheren op voorsprong gebracht met een zege op Pablo Carreño Busta (6-3 6-4).
10 uur geledenGDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.
14 uur geledenGDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.
14 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.
17 uur geleden