Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse tennissers verslaan Canada en treffen Oranje in Davis Cup

Duitse tennissers verslaan Canada en treffen Oranje in Davis Cup

MÁLAGA (ANP) - De Duitse tennissers hebben zich geplaatst voor de halve finale van de Davis Cup Finals tegen Nederland. Jan-Lennard Struff bezorgde Duitsland tegen Canada het tweede en beslissende punt met een zege op Denis Shapovalov: 4-6 7-5 7-6 (5). Oranje won dinsdag al de kwartfinale tegen Spanje.

Daniel Altmaier had eerder op woensdag de Duitsers, die in Málaga zonder de mondiale nummer 2 Alexander Zverev spelen, op een 1-0-voorsprong gezet. De nummer 88 van de wereldranglijst versloeg Gabriel Diallo met 7-6 (5) 6-4.

Kevin Krawietz en Tim Pütz hoefden door de zeges van Altmaier en Struff niet in actie te komen in het dubbelspel. De twee wonnen afgelopen zondag als eerste Duitse duo ooit het dubbelspel op de ATP Finals in Turijn.

De ontmoeting tussen Duitsland en Canada was een herhaling van het duel in de kwartfinale van 2022. De Canadezen waren toen met 2-1 te sterk, waarna ze uiteindelijk ten koste van Australië hun eerste titel veroverden. Duitsland won het landentoernooi drie keer in de vorige eeuw.

Het duel tussen Nederland en Duitsland staat vrijdag op het programma in Málaga.

Meer uit Sport

Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

23 minuten geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

1 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

2 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

2 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

3 uur geleden
Verstappen ook volgens F1 collega-coureurs beste van het seizoen

LONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.

9 uur geleden
De Boo grijpt op 1000 meter tweede olympische startbewijs

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.

1 dag geleden