Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse tennisploeg naar laatste vier in Daviscup

Duitse tennisploeg naar laatste vier in Daviscup

INNSBRUCK (ANP) - De Duitse tennisploeg heeft voor de eerste keer sinds 2007 de halve finales bereikt in de Daviscup. In Innsbruck eindigde het duel met Groot-Brittannië achter gesloten deuren in 2-1. Het Duitse duo Kevin Krawietz/Tim Pütz haalde het beslissende punt binnen. In de groepswedstrijden tegen Servië (2-1) en Oostenrijk (2-1) stelde dit tweetal eveneens de winst veilig in het afsluitende dubbelspel.

In de halve finales speelt Duitsland tegen de winnaar van het duel tussen Rusland en Zweden. Dat duel is donderdag in Madrid.

Daniel Evans zette de Britse ploeg vlot op voorsprong. De nummer 25 van de wereldranglijst liet Peter Gojowczyk kansloos: 6-1 6-2. De Duitser Jan-Lennard Struff verraste daarna tegen Cameron Norrie, die in het mondiale klassement op de twaalfde plaats staat. Struff zegevierde in drie sets: 7-6 (6) 3-6 6-2. In het beslissende dubbelspel sloegen Krawietz en Pütz opnieuw toe. Het excellerende duo versloeg Joe Salisbury en Neal Skupski in twee sets: 7-6 (10) 7-6 (5).

Kroatië verzekerde zich maandag van een plaats bij de laatste vier met een overwinning tegen Italië in Turijn (2-1). In de halve eindstrijd treedt de Kroatische ploeg aan tegen de winnaar van het duel tussen Servië en Kazachstan. Die wedstrijd wordt woensdag in Madrid afgewerkt.

Meer uit Sport

Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

1 uur geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

3 uur geleden
Bond: loopevenementen verantwoordelijk bij uitvoering richtlijnen

ARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.

7 uur geleden
Volleyballers Orion Stars landskampioen na derde zege op Lycurgus

DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.

1 dag geleden
Magnier pakt tweede ritzege in Giro d'Italia, Groenewegen derde

SOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.

1 dag geleden
Brons voor turnster Slooff op vloer bij World Challenge Cup

VARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.

1 dag geleden
Judoka Korrel wint in Astana eerste medaille sinds schorsing

ASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.

1 dag geleden