Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse stroomproductie uit hernieuwbare bronnen gestegen in 2022

Duitse stroomproductie uit hernieuwbare bronnen gestegen in 2022

BERLIJN (ANP/RTR) - De stroomproductie in Duitsland uit hernieuwbare bronnen is dit jaar gestegen, maar ligt nog wel ruim onder de doelstelling voor 2030. Volgens het Duitse milieuagentschap Umweltbundesamt zal dit jaar 46 procent van het Duitse stroomverbruik uit duurzame bronnen komen, tegen 41 procent een jaar eerder. In 2030 moet dat minstens 80 procent zijn.

Het grootste deel van die elektriciteit komt uit parken voor zonnepanelen en windmolens. Met name bij zonne-energie was een duidelijke plus te zien, geholpen door de aanleg van meer zonnepanelen en zeer zonnig weer, aldus het agentschap. Bij windenergie was de productie wat minder dan de piek in 2020. Dat komt juist omdat minder nieuwe turbines werden geïnstalleerd en verouderde molens buiten gebruik werden gesteld. Andere hernieuwbare bronnen zijn bijvoorbeeld waterkracht en geothermische energie.

Duitsland is de overgang naar duurzame energiebronnen aan het versnellen om zo de afhankelijkheid van Russische fossiele brandstoffen af te bouwen. Zo moeten nog meer windmolens op land aangelegd worden. Nu is slechts 0,8 procent van het Duitse grondgebied aangewezen voor de bouw van windmolens en Berlijn wil dat de regels voor die aanleg worden versoepeld. Nu stuiten nieuwe windparken geregeld op lokale weerstand, met langdurige procedures tot gevolg.

In Nederland moet in 2030 minstens 70 procent van de stroom uit duurzame bronnen worden opgewekt. In 2021 was ongeveer 33 procent van het Nederlandse elektriciteitsverbruik hernieuwbaar.

Meer uit Financieel

Tankpasaanbieder krijgt meer aanvragen vanwege duurdere brandstof

ROTTERDAM (ANP) - Tankpasaanbieder MKB Brandstof merkt dat tankpassen die automobilisten bij alle pompstations in Nederland kunnen gebruiken, veel populairder zijn geworden sinds de oorlog in het Midden-Oosten. Het bedrijf zegt sinds het uitbreken van dat conflict ruim 20 procent meer aanvragen te hebben ontvangen voor zogenoemde universele tankpassen.

23 minuten geleden
Deskundige: gasvoorraden straks aanvullen tegen de 'hoofdprijs'

DEN HAAG (ANP) - Het aanvullen van de gasvoorraden voor komende winter zal gepaard gaan met zeer hoge kosten, vreest energiedeskundige Hans van Cleef van het bureau EqoLibrium.

25 minuten geleden
Honda en Sony stoppen met ontwikkeling elektrische auto's

TOKIO (ANP) - Honda Motor en Sony stoppen met de ontwikkeling en lancering van de elektrische auto's waaraan ze samen werkten. Dat meldt de joint venture van de autofabrikant en het technologieconcern, beide uit Japan, woensdag.

28 minuten geleden
Wall Street opent flink hoger na koersverliezen dag eerder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten geopend na de koersverliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg steun van berichten dat de Verenigde Staten Iran een plan hebben voorgelegd dat een einde aan de oorlog zou moeten maken.

1 uur geleden
Moederbedrijf webwinkel Temu verhoogt omzet, maar winst daalt

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese moederbedrijf van de grote webwinkel Temu, die ook in Nederland populair is, heeft in 2025 meer omzet geboekt. De opbrengsten van eigenaar PDD Holdings bedroegen ruim 431 miljard Chinese yuan, omgerekend bijna 54 miljard euro. Volgens PDD was die groei vooral te danken aan hogere inkomsten uit diensten rond onlinemarketing en transacties.

2 uur geleden
Energieleveranciers willen snel maatregelen tegen hoge rekeningen

DEN HAAG (ANP) - De branchevereniging van energieleveranciers wil dat het kabinet snel maatregelen neemt om te voorkomen dat huishoudens de energierekening niet meer kunnen betalen. Energie-Nederland roept het kabinet op nu een energiefonds op te richten, zodat huishoudens met een laag inkomen deze winter steun kunnen krijgen.

2 uur geleden
Megabestelling van China Eastern voor Airbus-vliegtuigen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft een megabestelling ontvangen van China Eastern Airlines. De Chinese luchtvaartmaatschappij koopt 101 toestellen van het type Airbus A320neo, zo werd woensdag bekendgemaakt.

4 uur geleden