Duitse sportreuzen voelen impact coronavirus in China
HERZOGENAURACH (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportartikelenproducenten Adidas en Puma voelen de negatieve impact van het nieuwe coronavirus op de verkopen in China omdat veel Chinese winkels zijn gesloten en bij winkels die wel open zijn er veel minder klanten over de vloer komen.
Adidas liet weten dat de verkoop in China sinds het Chinees Nieuwjaar met 85 procent is gekelderd. Adidas ziet ook zwakkere klantenaantallen in Japan en Zuid-Korea. Het bedrijf is van plan bij de publicatie van de jaarcijfers in maart met meer details te komen over de impact van het coronavirus op de resultaten.
Puma heeft meer dan de helft van zijn winkels in China gesloten en waarschuwde voor minder dan verwachte winsten dit jaar. Puma meldde dat de daling van de aantallen Chinese toeristen elders in Azië ook negatief uitpakt voor de verkoop. Topman Björn Gulden zei dat het nog moeilijk is om de exacte impact van het virus op de resultaten van het bedrijf in te schatten.
In heel 2019 zag Puma de verkoop met ruim 18 procent toenemen tot het recordniveau van 5,5 miljard euro, met een stijging van de nettowinst naar 262 miljoen euro.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering staat met een vrijstelling toe dat Russische olie die al op tankers is geladen alsnog verkocht mag worden. Dat gebeurt slechts enkele dagen nadat de vorige vrijstelling was verlopen. De beslissing om opnieuw een vrijstelling toe te staan onderstreept de druk waarmee de regering van president Donald Trump te maken heeft om stijgende brandstofkosten te beperken. Tegelijkertijd heeft de regering te maken met een wereldwijd tekort aan olieaanbod dat door de oorlog in het Midden-Oosten is ontstaan.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog doorgaan.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schoonmakers krijgen vanaf volgend jaar de maximale fiscale reiskosten voor woon-werkverkeer vergoed. CNV meldt dat dit is afgesproken in de nieuwe cao, die volgens de vakbond voor 120.000 schoonmakers in Nederland geldt.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De rijen bij Schiphol voor de security blijven maandag verder toenemen. Dat gebeurt op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Bij meerdere vertrekhallen staan mensen tot ver achter de incheckbalies te wachten.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) voert volgende maand twee veiligheidsmaatregelen door voor vertrekkende vliegtuigen vanaf Schiphol. Zo vliegen toestellen die tussen 23.00 uur en 06.00 uur opstijgen vanaf de Polderbaan en naar het zuiden gaan, een andere route. Dit leidt op sommige plekken in Nederland tot meer geluidsoverlast, erkent LVNL.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn met verliezen begonnen aan de nieuwe week. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. President Donald Trump waarschuwde dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt. Hij lichtte niet toe welke stappen hij van Iran verwachtte of welke gevolgen dat zou kunnen hebben.
3 uur geleden