Duitse spits Thy van Sparta terug naar PEC Zwolle
ZWOLLE (ANP) - Lennart Thy wist zich met Sparta Rotterdam dankzij een indrukwekkende eindsprint veilig te spelen in de Eredivisie, maar desondanks gaat de Duitse spits zelf de Keuken Kampioen Divisie in. Thy (30) stapt transfervrij over naar het gedegradeerde PEC Zwolle. Hij speelde tussen begin 2019 en de zomer van 2020 ook al voor die club.
In anderhalf jaar maakte Thy vijftien doelpunten voor PEC Zwolle in de Eredivisie. In het seizoen 2020-2021 scoorde hij veertien keer voor Sparta in de competitie, dit seizoen bleef de teller steken op vijf goals. Thy speelde eerder in eigen land voor Werder Bremen en FC St. Pauli, bij VVV-Venlo en de Turkse club Erzurumspor.
Thy ondertekent in Zwolle een contract voor drie jaar. "Het voelt vertrouwd om in Zwolle terug te keren. Als voetballer en als mens heb ik hier een fijne tijd gehad en die draad pak ik nu weer op. We gaan alles geven voor een mooi seizoen en een directe terugkeer naar de Eredivisie."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel noemt zijn debuut in Oranje "het hoogst haalbare voor een Nederlandse voetballer". De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 83e minuut tegen Duitsland het veld in als invaller. "Deze staat zeker heel hoog op mijn lijst", stelde Van Bommel na afloop van het 1-1-gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van het Nederlands elftal hield een goed gevoel over aan de eerste wedstrijd onder leiding van de nieuwe bondscoach Xavi Hernández. "Ik denk dat we minimaal een punt verdienden vanavond", zei hij na de 1-1 tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA tegen de NOS. "Bij vlagen hebben we heel goed gespeeld. Na drie dagen werken is dit een prima resultaat."
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 82e minuut tegen Duitsland in het veld als vervanger voor Tijjani Reijnders. Kort voor de wissel van Van Bommel rende vanaf de tribune een kind het veld in om op de foto te gaan met een van de spelers van Oranje.
1 uur geledenBELGRADO (ANP) - Griekenland heeft in Belgrado met 2-1 gewonnen van Servië in de Nations League. Deze twee landen zitten in dezelfde groep als het Nederlands elftal. Tasos Douvikas, voormalig spits van FC Utrecht, kopte de Grieken diep in blessuretijd naar de overwinning. De Grieken nemen door de zege ook de leiding in groep 2 van de A-league.
1 uur geledenLISSABON (ANP) - Portugal heeft zijn eerste wedstrijd in de Nations League met 1-0 gewonnen van Wales. João Félix maakte halverwege de eerste helft in het Estádio José Alvalade van Lissabon de enige treffer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Xavi Hernández is zijn periode als bondscoach van het Nederlands elftal met een gelijkspel begonnen. De Spanjaard zag zijn elftal in de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League kort voor tijd gelijkmaken. Cody Gakpo scoorde in de blessuretijd na een fraaie voorzet van invaller Ruben van Bommel: 1-1. Een tegenvaller voor Oranje was het in de eerste helft geblesseerd uitvallen van spits Brian Brobbey.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft donderdag tijdens het debuut van bondscoach Xavi Hernández met 1-1 gelijkgespeeld tegen Duitsland. Felix Nmecha maakte het doelpunt voor het elftal van Jürgen Klopp. Cody Gakpo zorgde in de blessuretijd voor de gelijkmaker. De wedstrijd in de Nations League werd in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA gespeeld. Nederland speelt zondag uit tegen Servië.
1 uur geleden