
Duitse spits Thy van Sparta terug naar PEC Zwolle
ZWOLLE (ANP) - Lennart Thy wist zich met Sparta Rotterdam dankzij een indrukwekkende eindsprint veilig te spelen in de Eredivisie, maar desondanks gaat de Duitse spits zelf de Keuken Kampioen Divisie in. Thy (30) stapt transfervrij over naar het gedegradeerde PEC Zwolle. Hij speelde tussen begin 2019 en de zomer van 2020 ook al voor die club.
In anderhalf jaar maakte Thy vijftien doelpunten voor PEC Zwolle in de Eredivisie. In het seizoen 2020-2021 scoorde hij veertien keer voor Sparta in de competitie, dit seizoen bleef de teller steken op vijf goals. Thy speelde eerder in eigen land voor Werder Bremen en FC St. Pauli, bij VVV-Venlo en de Turkse club Erzurumspor.
Thy ondertekent in Zwolle een contract voor drie jaar. "Het voelt vertrouwd om in Zwolle terug te keren. Als voetballer en als mens heb ik hier een fijne tijd gehad en die draad pak ik nu weer op. We gaan alles geven voor een mooi seizoen en een directe terugkeer naar de Eredivisie."
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben overtuigend het hoofdtoernooi van de Champions League bereikt. De landskampioen won ook de tweede wedstrijd tegen GKS Katowice met ruime cijfers. Na de 4-0-zege in Polen werd het in eigen huis 4-1.
1 uur geledenBRUGGE/KOPENHAGEN (ANP) - Club Brugge heeft een goede start gemaakt in de Champions League. De Belgische club won in het Jan Breydelstadion met 4-1 van AS Monaco.
1 uur geledenGRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.
4 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
23 uur geleden