Duitse spits Thy van Sparta terug naar PEC Zwolle
ZWOLLE (ANP) - Lennart Thy wist zich met Sparta Rotterdam dankzij een indrukwekkende eindsprint veilig te spelen in de Eredivisie, maar desondanks gaat de Duitse spits zelf de Keuken Kampioen Divisie in. Thy (30) stapt transfervrij over naar het gedegradeerde PEC Zwolle. Hij speelde tussen begin 2019 en de zomer van 2020 ook al voor die club.
In anderhalf jaar maakte Thy vijftien doelpunten voor PEC Zwolle in de Eredivisie. In het seizoen 2020-2021 scoorde hij veertien keer voor Sparta in de competitie, dit seizoen bleef de teller steken op vijf goals. Thy speelde eerder in eigen land voor Werder Bremen en FC St. Pauli, bij VVV-Venlo en de Turkse club Erzurumspor.
Thy ondertekent in Zwolle een contract voor drie jaar. "Het voelt vertrouwd om in Zwolle terug te keren. Als voetballer en als mens heb ik hier een fijne tijd gehad en die draad pak ik nu weer op. We gaan alles geven voor een mooi seizoen en een directe terugkeer naar de Eredivisie."
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
28 minuten geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
1 dag geleden