Duitse spits Thy van Sparta terug naar PEC Zwolle
ZWOLLE (ANP) - Lennart Thy wist zich met Sparta Rotterdam dankzij een indrukwekkende eindsprint veilig te spelen in de Eredivisie, maar desondanks gaat de Duitse spits zelf de Keuken Kampioen Divisie in. Thy (30) stapt transfervrij over naar het gedegradeerde PEC Zwolle. Hij speelde tussen begin 2019 en de zomer van 2020 ook al voor die club.
In anderhalf jaar maakte Thy vijftien doelpunten voor PEC Zwolle in de Eredivisie. In het seizoen 2020-2021 scoorde hij veertien keer voor Sparta in de competitie, dit seizoen bleef de teller steken op vijf goals. Thy speelde eerder in eigen land voor Werder Bremen en FC St. Pauli, bij VVV-Venlo en de Turkse club Erzurumspor.
Thy ondertekent in Zwolle een contract voor drie jaar. "Het voelt vertrouwd om in Zwolle terug te keren. Als voetballer en als mens heb ik hier een fijne tijd gehad en die draad pak ik nu weer op. We gaan alles geven voor een mooi seizoen en een directe terugkeer naar de Eredivisie."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich versterken met Marcos Leonardo. De 23-jarige Braziliaanse spits staat nu nog onder contract bij Al-Hilal, maar mag daar vertrekken omdat de topclub uit Saudi-Arabië met Karim Benzema en Darwin Núñez al twee centrumaanvallers heeft.
3 uur geledenKANSAS CITY (ANP/AFP) - Bij Zwitserland overheerste woede en onbegrip over de rode kaart voor Breel Embolo na de uitschakeling in de kwartfinales van het WK voetbal door Argentinië. "Een catastrofale beslissing", brieste middenvelder Fabian Rieder na afloop van het duel in Kansas City, dat in 3-1 voor de titelhouder uit Zuid-Amerika eindigde.
10 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De Argentijnse voetballers zijn nog twee overwinningen verwijderd van een nieuwe wereldtitel. De regerend kampioen rekende in Kansas City na verlenging af met Zwitserland: 3-1. Julián Álvarez zette Argentinië in de 112e minuut op 2-1 door de bal fraai in de rechterbovenhoek te krullen. Daarna scoorde ook invaller Lautaro Martínez nog.
12 uur geledenDAKAR (ANP/RTR) - Senegal heeft voetbalbondscoach Pape Bouna Thiaw ontslagen. Dat besluit is genomen na de vroegtijdige uitschakeling op het WK, meldt de Senegalese voetbalbond.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - De spelers en begeleiding van het Noorse voetbalelftal hebben zich tijdens de kwartfinale op het WK tegen Engeland beklaagd bij scheidsrechter Clément Turpin. Bij de gelijkmaker van Engeland zou de bal tegen een kabel van een camera in de lucht zijn aangekomen en daardoor van richting zijn veranderd.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Engeland heeft voor de vierde keer de halve finale op het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel rekende onder warme omstandigheden in Miami na verlenging af met Noorwegen, dat op de mondiale titelstrijd nog niet eerder in de kwartfinale stond. Het werd 2-1.
17 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/DPA) - De voormalige Argentijnse voetballer Antonio Rattín is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn oude werkgever Boca Juniors.
20 uur geleden