Duitse spits Thy van Sparta terug naar PEC Zwolle
ZWOLLE (ANP) - Lennart Thy wist zich met Sparta Rotterdam dankzij een indrukwekkende eindsprint veilig te spelen in de Eredivisie, maar desondanks gaat de Duitse spits zelf de Keuken Kampioen Divisie in. Thy (30) stapt transfervrij over naar het gedegradeerde PEC Zwolle. Hij speelde tussen begin 2019 en de zomer van 2020 ook al voor die club.
In anderhalf jaar maakte Thy vijftien doelpunten voor PEC Zwolle in de Eredivisie. In het seizoen 2020-2021 scoorde hij veertien keer voor Sparta in de competitie, dit seizoen bleef de teller steken op vijf goals. Thy speelde eerder in eigen land voor Werder Bremen en FC St. Pauli, bij VVV-Venlo en de Turkse club Erzurumspor.
Thy ondertekent in Zwolle een contract voor drie jaar. "Het voelt vertrouwd om in Zwolle terug te keren. Als voetballer en als mens heb ik hier een fijne tijd gehad en die draad pak ik nu weer op. We gaan alles geven voor een mooi seizoen en een directe terugkeer naar de Eredivisie."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ajacied Abdellah Ouazane is voor het eerst opgeroepen voor het nationale elftal van Marokko. De 17-jarige geboren Amsterdammer hoort bij de selectie voor de kwalificatiewedstrijden voor de Afrika Cup tegen Gabon en Lesotho en het oefenduel met Ghana van de komende weken.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Jürgen Klopp heeft Ajax-doelman Marc ter Stegen opgeroepen voor zijn eerste wedstrijden als bondscoach van de Duitse voetballers. Klopp debuteert volgende week donderdag in het Nations Leagueduel met Oranje, drie dagen later gevolgd door een thuiswedstrijd tegen Griekenland.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Oud-international Winston Bogarde volgt Leeroy Echteld op als assistent-trainer bij Jong Oranje. Echteld werkt sinds begin dit jaar als hoofdtrainer bij AZ. Bij Jong Oranje bestaat de technische staf van bondscoach Michael Reiziger nu uit assistent-trainers Said Bakkati en Bogarde en keeperstrainer Khalid Benlahsen.
4 uur geledenMIAMI (ANP/DPA) - Lionel Messi heeft met zijn honderdste treffer voor Inter Miami bijgedragen aan het veroveren van de Campeones Cup. In het duel van de Amerikaanse kampioen met de Mexicaanse kampioen Cruz Azul (2-0) verzorgde de 39-jarige Argentijn halverwege de eerste helft de openingstreffer met een kopbal. Bij de 2-0 van de Braziliaan Casemiro was Messi de aangever.
5 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Memphis Depay is met zijn Braziliaanse club Corinthians uitgeschakeld in de kwartfinales van de Copa Libertadores, de Zuid-Amerikaanse Champions League. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal miste in het thuisduel met het Argentijnse Estudiantes in de elfde minuut van de blessuretijd een strafschop, waardoor Corinthians geen verlenging afdwong: 0-1. De Argentijn Alexis Castro maakte in de 87e minuut het enige doelpunt, wat genoeg was na de 1-1 uit het heenduel.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ook zijn zesde wedstrijd in La Liga met ruime cijfers gewonnen. De ploeg van trainer Hansi Flick was voor eigen publiek met 7-2 te sterk voor het gepromoveerde Racing Santander. Aanvoerder Raphinha was goed voor een hattrick.
14 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - AZ heeft zijn eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Europa League nipt verloren van Sunderland. De formatie van trainer Leeroy Echteld ging in het Stadium of Light met 1-0 onderuit tegen de ploeg van de Nederlandse WK-gangers Brian Brobbey en Robin Roefs.
15 uur geleden