Duitse SPD komt met plan voor 'Made in Germany-premie'
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse sociaaldemocraten zijn met een plan gekomen om een 'Made in Germany-premie' in te voeren om investeringen in Europa's grootste economie te stimuleren. Dit staat in het verkiezingsprogramma dat de SPD zondag publiceerde, vooruitlopend op vervroegde verkiezingen in het nieuwe jaar.
Het plan omvat onder meer een directe belastingteruggave van 10 procent op investeringen in bedrijfsapparatuur. Ook wil de partij de aankoop van in Duitsland gemaakte elektrische auto's stimuleren met een tijdelijke belastingaftrek voor kopers.
Verder zou er een Duitslandfonds opgericht moeten worden, met een startkapitaal van 100 miljard euro, om belangrijke sectoren te ondersteunen. Dit gaat bijvoorbeeld om elektriciteit, warmtenetten, waterstofinfrastructuur, oplaadpunten voor elektrische voertuigen en huisvesting.
Onvermijdelijk
De Duitse bondskanselier Olaf Scholz, die lid is van de SPD, heeft onlangs het parlement verzocht om maandag een vertrouwensstemming te houden. Daarmee zou de weg worden vrijgemaakt voor vervroegde federale verkiezingen volgend jaar. De regering van Scholz viel een maand geleden uit elkaar toen de liberale FDP uit de coalitie stapte.
Ook in Nederland gaan er stemmen op om het kopen van producten van eigen makelij te bevorderen. Zo deed voorzitter Ingrid Thijssen van ondernemerskoepel VNO-NCW dit weekend een oproep om het kopen van producten van Europese makelij te verplichten. In een interview met De Telegraaf noemde ze zo'n eis onvermijdelijk nu andere grote machtsblokken ook met maatregelen komen die de eigen industrie voortrekken. "Een zekere mate van 'made in Europe', we ontkomen er niet aan."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke winsten gesloten. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 bereikten recordstanden, gevoed door optimisme over de groeimogelijkheden voor kunstmatige intelligentie. De Amerikaanse ingreep in Venezuela lijkt tot dusver tot weinig zorgen te leiden bij beleggers.
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - Amerikaanse en Venezolaanse regeringsfunctionarissen bespreken de mogelijkheid om ruwe aardolie uit Venezuela te exporteren naar raffinaderijen in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM meldt dat de eerste trucks met vloeistof om vliegtuigen ijsvrij te maken onderweg zijn naar Nederland. Eerder op de dag waarschuwde de luchtvaartmaatschappij dat het einde van de voorraad in zicht kwam op Schiphol.
5 uur geledenROME (ANP) - Italië heeft positief gereageerd op het Brusselse voorstel om een groter deel van landbouwgelden uit de komende meerjarenbegroting van de Europese Unie eerder beschikbaar te stellen. De Europese Commissie zette die stap in aanloop naar belangrijke gesprekken over een handelsakkoord met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur. De Italiaanse regering lag vorige maand nog dwars bij een besluit over zo'n deal met Brazilië, Paraguay, Argentinië en Uruguay omdat ze meer toezeggingen wilde over steun voor Europese boeren.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De maker van de begeerde en schaarse Patriot-luchtverdedigingsraketten gaat de productie verdrievoudigen. De Amerikaanse regering heeft daarvoor een contract met defensiefabrikant Lockheed Martin gesloten. Oekraïne zit voortdurend om de projectielen verlegen en ook westerse bondgenoten willen hun krappe, leeggeraakte arsenalen aanvullen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam heeft dinsdag een recordstand bereikt. De graadmeter staat ook op het punt om voor het eerst door de grens van 1000 punten te breken.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen annuleren woensdag op Schiphol uit voorzorg ruim zeshonderd vluchten vanwege de verwachte sneeuwval en sterke wind. Waarschijnlijk loopt het aantal geschrapte vluchten die dag verder op, meldt de luchthaven. Het gaat voor het overgrote deel om KLM-vluchten. Vooral vluchten binnen Europa worden geannuleerd.
9 uur geleden