Duitse SPD komt met plan voor 'Made in Germany-premie'
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse sociaaldemocraten zijn met een plan gekomen om een 'Made in Germany-premie' in te voeren om investeringen in Europa's grootste economie te stimuleren. Dit staat in het verkiezingsprogramma dat de SPD zondag publiceerde, vooruitlopend op vervroegde verkiezingen in het nieuwe jaar.
Het plan omvat onder meer een directe belastingteruggave van 10 procent op investeringen in bedrijfsapparatuur. Ook wil de partij de aankoop van in Duitsland gemaakte elektrische auto's stimuleren met een tijdelijke belastingaftrek voor kopers.
Verder zou er een Duitslandfonds opgericht moeten worden, met een startkapitaal van 100 miljard euro, om belangrijke sectoren te ondersteunen. Dit gaat bijvoorbeeld om elektriciteit, warmtenetten, waterstofinfrastructuur, oplaadpunten voor elektrische voertuigen en huisvesting.
Onvermijdelijk
De Duitse bondskanselier Olaf Scholz, die lid is van de SPD, heeft onlangs het parlement verzocht om maandag een vertrouwensstemming te houden. Daarmee zou de weg worden vrijgemaakt voor vervroegde federale verkiezingen volgend jaar. De regering van Scholz viel een maand geleden uit elkaar toen de liberale FDP uit de coalitie stapte.
Ook in Nederland gaan er stemmen op om het kopen van producten van eigen makelij te bevorderen. Zo deed voorzitter Ingrid Thijssen van ondernemerskoepel VNO-NCW dit weekend een oproep om het kopen van producten van Europese makelij te verplichten. In een interview met De Telegraaf noemde ze zo'n eis onvermijdelijk nu andere grote machtsblokken ook met maatregelen komen die de eigen industrie voortrekken. "Een zekere mate van 'made in Europe', we ontkomen er niet aan."
Meer uit Financieel
GORINCHEM (ANP) - Stakende medewerkers zorgen voor schade bij wasserijen. Volgens directeur van brancheorganisaties FTN en Netex, Arthur Linssen, verschilde de impact van een door FNV opgezette staking woensdag sterk per bedrijf, maar was in sommige gevallen sprake van "serieuze productieterugval". Ondernemers in de textielverzorgingsbranche vrezen dat komende dagen nog meer stakingen volgen.
45 minuten geledenARNHEM (ANP) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia mag bestuurders van de Nijmeegse chipmaker voor de Nederlandse rechter laten verhoren. Maar aan dat verhoor zitten wel beperkingen, heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Uitstel van een hervorming van de belasting voor spaargeld en beleggingen in box 3 kan funest zijn voor particuliere verhuurders. Daarvoor waarschuwt belangenbehartiger Vastgoed Belang in een reactie op uitgelekte begrotingsplannen van het kabinet.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend met verliezen gesloten. Beleggers handelden voorzichtig, terwijl de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran de olieprijzen verder opdreven. Hierdoor lijkt het ook steeds waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een nieuwe renteverhoging komt.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vanaf Eindhoven Airport zijn zes vluchten van Ryanair vertrokken zonder ruimbagage na een storing van de veiligheidscontrole op het vliegveld. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Omroep Brabant. Vluchten van andere maatschappijen liepen vertraging op.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koerswinsten aan de handel begonnen, na de verliezen van de afgelopen dagen. Beleggers op Wall Street blijven voorzichtig door de gestegen olieprijzen en de onrust op de obligatiemarkt. Bij de bedrijven was computermaker Dell Technologies een winnaar door goed ontvangen kwartaalcijfers.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber Technologies schrapt wereldwijd ongeveer 3300 banen, oftewel 10 procent van zijn personeelsbestand. De Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps wil het aantal managementlagen verminderen en geld vrijmaken voor onder meer zelfrijdende robotaxi's.
4 uur geleden