Duitse sociaaldemocraten gaan campagne in met belastingverlaging
BERLIJN (ANP) - De Duitse sociaaldemocraten gaan de aanstaande verkiezingscampagne in met de belofte de belastingen voor de meeste Duitsers te verlagen. De SPD van bondskanselier Olaf Scholz mikt er tegelijkertijd op om voor de 1 procent met de hoogste inkomens de belastingen te verhogen, meldt persbureau dpa op basis van een conceptresolutie die de partijtop zondag aanneemt.
"Deze hervorming geeft mensen meer financiële speelruimte en versterkt de koopkracht. We stimuleren zodoende de economie van onderop en vanuit het maatschappelijke midden", staat in de conceptversie. Daarin staat ook dat SPD wil ijveren voor een minimumloon van 15 euro, het stimuleren van de verkoop van elektrische auto's en een hervorming van de regels rond overheidsschulden.
Belastingen voor het bedrijfsleven gaan niet omlaag. Maar bedrijven die investeren in sectoren die belangrijk zijn voor de toekomst kunnen wel op belastingkortingen rekenen, staat in de conceptversie.
Peilingen
Of de SPD de mogelijkheid krijgt het plan uit te voeren, is de grote vraag. In de peilingen voor de Bondsdag-verkiezingen in 2025 staat de centrumlinkse partij ver achter op de christendemocratische CDU.
Duitsland kampt op dit moment met een kwakkelende economie, onder andere door hoge energieprijzen, de gevolgen van de oorlog in Oekraïne en handelsspanningen met China. De regering in Berlijn rekent daardoor op economische krimp in 2024, werd onlangs bekend.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft besloten langere tijd niet op de Iraanse hoofdstad Teheran te vliegen. Lufthansa heeft de vluchten nu opgeschort tot en met 29 maart, meldt een woordvoerster. Ook blijft de luchtvaartmaatschappij het luchtruim boven Iran mijden.
3 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De 56e editie van het World Economic Forum in Davos is maandagavond geopend met een openingsconcert dat bijna een uur duurde. Het thema dit jaar is 'A Spirit of Dialogue'.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.
11 uur geleden