Duitse sociaaldemocraten gaan campagne in met belastingverlaging
BERLIJN (ANP) - De Duitse sociaaldemocraten gaan de aanstaande verkiezingscampagne in met de belofte de belastingen voor de meeste Duitsers te verlagen. De SPD van bondskanselier Olaf Scholz mikt er tegelijkertijd op om voor de 1 procent met de hoogste inkomens de belastingen te verhogen, meldt persbureau dpa op basis van een conceptresolutie die de partijtop zondag aanneemt.
"Deze hervorming geeft mensen meer financiële speelruimte en versterkt de koopkracht. We stimuleren zodoende de economie van onderop en vanuit het maatschappelijke midden", staat in de conceptversie. Daarin staat ook dat SPD wil ijveren voor een minimumloon van 15 euro, het stimuleren van de verkoop van elektrische auto's en een hervorming van de regels rond overheidsschulden.
Belastingen voor het bedrijfsleven gaan niet omlaag. Maar bedrijven die investeren in sectoren die belangrijk zijn voor de toekomst kunnen wel op belastingkortingen rekenen, staat in de conceptversie.
Peilingen
Of de SPD de mogelijkheid krijgt het plan uit te voeren, is de grote vraag. In de peilingen voor de Bondsdag-verkiezingen in 2025 staat de centrumlinkse partij ver achter op de christendemocratische CDU.
Duitsland kampt op dit moment met een kwakkelende economie, onder andere door hoge energieprijzen, de gevolgen van de oorlog in Oekraïne en handelsspanningen met China. De regering in Berlijn rekent daardoor op economische krimp in 2024, werd onlangs bekend.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
11 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
12 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
12 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
15 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
16 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
16 uur geleden