Duitse sociaaldemocraten gaan campagne in met belastingverlaging
BERLIJN (ANP) - De Duitse sociaaldemocraten gaan de aanstaande verkiezingscampagne in met de belofte de belastingen voor de meeste Duitsers te verlagen. De SPD van bondskanselier Olaf Scholz mikt er tegelijkertijd op om voor de 1 procent met de hoogste inkomens de belastingen te verhogen, meldt persbureau dpa op basis van een conceptresolutie die de partijtop zondag aanneemt.
"Deze hervorming geeft mensen meer financiële speelruimte en versterkt de koopkracht. We stimuleren zodoende de economie van onderop en vanuit het maatschappelijke midden", staat in de conceptversie. Daarin staat ook dat SPD wil ijveren voor een minimumloon van 15 euro, het stimuleren van de verkoop van elektrische auto's en een hervorming van de regels rond overheidsschulden.
Belastingen voor het bedrijfsleven gaan niet omlaag. Maar bedrijven die investeren in sectoren die belangrijk zijn voor de toekomst kunnen wel op belastingkortingen rekenen, staat in de conceptversie.
Peilingen
Of de SPD de mogelijkheid krijgt het plan uit te voeren, is de grote vraag. In de peilingen voor de Bondsdag-verkiezingen in 2025 staat de centrumlinkse partij ver achter op de christendemocratische CDU.
Duitsland kampt op dit moment met een kwakkelende economie, onder andere door hoge energieprijzen, de gevolgen van de oorlog in Oekraïne en handelsspanningen met China. De regering in Berlijn rekent daardoor op economische krimp in 2024, werd onlangs bekend.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.
24 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.
1 uur geledenCARY (ANP) - Epic Games ontslaat meer dan 1000 van de ruim 4500 werknemers. Volgens het gamebedrijf achter Fortnite is het massaontslag nodig om geldproblemen te voorkomen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van Edmond de Rothschild is vrijdag door het Franse bureau voor Corruptie en Financiële Misdaden doorzocht, meldt persbureau AFP. De doorzoeking is onderdeel van een onderzoek naar de banden tussen de Franse diplomaat Fabrice Aidan en zedendelinquent Jeffrey Epstein.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud roept de overheid op om "op tijd na te denken" over gerichte maatregelen om huishoudens te ondersteunen. Daarmee kan voorkomen worden dat de mensen die het minst te besteden hebben in de knel komen, stelt het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting.
2 uur geledenDOA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern QatarEnergy heeft gewaarschuwd dat het door overmacht afspraken uit een aantal lng-contracten niet kan nakomen door schade na aanvallen. Het gaat om langetermijncontracten die het Qatarese staatsbedrijf heeft met klanten in Italië, België, Zuid-Korea en China.
2 uur geledenMANILA (ANP/AFP) - De Filipijnse president Ferdinand Marcos heeft dinsdag de noodtoestand uitgeroepen vanwege een "nationale energiecrisis". Door de oorlog in het Midden-Oosten is de toevoer van olie en gas ontregeld. De Filipijnen zijn sterk afhankelijk van de import van brandstof uit die regio.
3 uur geleden