Duitse skispringers zonder twee olympisch kampioenen naar Beijing
TITISEE-NEUSTADT (ANP/DPA) - De Duitse skispringers Severin Freund en Andreas Wellinger ontbreken volgende maand op de Olympische Spelen. De twee olympisch kampioenen hebben geen plek gekregen in de selectie voor Beijing. Freund (33) worstelde na twee zware knieblessures met zijn vorm, Wellinger (26) miste dit weekeinde de wereldbekerwedstrijd in Titisee-Neustadt vanwege een coronabesmetting.
Freund en Wellinger maakten deel uit van de Duitse ploeg die bij de Winterspelen van Sotsji 2014 goud veroverde in de landenwedstrijd. Wellinger werd vier jaar later in Pyeongchang olympisch kampioen op de kleine schans. Op de grote schans pakte hij zilver achter de Pool Kamil Stoch en in de landenwedstrijd was er ook zilver voor de Duitse skispringers.
Wellinger hoopte met goede resultaten in Titisee-Neustadt een plek in de ploeg te bemachtigen, maar een positieve coronatest verhinderde dat. De Duitse bondscoach vindt het risico te groot dat Wellinger in Beijing in quarantaine moet en hield de tweevoudig olympisch kampioen daarom buiten zijn ploeg.
De Duitse equipe voor de Spelen bestaat uit de skispringers Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Constantin Schmid en Pius Paschke.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
11 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geƫindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
14 uur geleden