Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse skispringers zonder twee olympisch kampioenen naar Beijing

Duitse skispringers zonder twee olympisch kampioenen naar Beijing

TITISEE-NEUSTADT (ANP/DPA) - De Duitse skispringers Severin Freund en Andreas Wellinger ontbreken volgende maand op de Olympische Spelen. De twee olympisch kampioenen hebben geen plek gekregen in de selectie voor Beijing. Freund (33) worstelde na twee zware knieblessures met zijn vorm, Wellinger (26) miste dit weekeinde de wereldbekerwedstrijd in Titisee-Neustadt vanwege een coronabesmetting.

Freund en Wellinger maakten deel uit van de Duitse ploeg die bij de Winterspelen van Sotsji 2014 goud veroverde in de landenwedstrijd. Wellinger werd vier jaar later in Pyeongchang olympisch kampioen op de kleine schans. Op de grote schans pakte hij zilver achter de Pool Kamil Stoch en in de landenwedstrijd was er ook zilver voor de Duitse skispringers.

Wellinger hoopte met goede resultaten in Titisee-Neustadt een plek in de ploeg te bemachtigen, maar een positieve coronatest verhinderde dat. De Duitse bondscoach vindt het risico te groot dat Wellinger in Beijing in quarantaine moet en hield de tweevoudig olympisch kampioen daarom buiten zijn ploeg.

De Duitse equipe voor de Spelen bestaat uit de skispringers Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Constantin Schmid en Pius Paschke.

Meer uit Sport

Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

33 minuten geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

1 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

4 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

5 uur geleden
3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

23 uur geleden
Bisschops wint 100 meter in Finland, zilver Schilder met kogel

TURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.

1 dag geleden
Vollering wint vijfde Giro-rit, Van der Breggen behoudt roze

SANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.

1 dag geleden