Duitse scheidsrechter Zwayer terug op het veld na ophef
FRANKFURT (ANP) - De Duitse scheidsrechter Felix Zwayer zet zijn loopbaan voort. "Ik voel me weer goed en gesterkt", liet de 40-jarige weten via de Duitse voetbalbond DFB. Zwayer was in december in opspraak geraakt nadat hij bij de topper tussen Borussia Dortmund en Bayern München enkele dubieuze beslissingen had genomen, die hem vanuit Dortmund op felle kritiek waren komen te staan. Door alle ophef besloot hij rust te nemen en na te gaan denken over zijn toekomst.
Zwayer, die ook internationaal fluit, is vanaf komend weekeinde weer inzetbaar.
"Na de zeer stressvolle gebeurtenissen en momenten voor mij en mijn familie, had ik besloten tijd te nemen om na te denken over mijn persoonlijke en sportieve situatie", liet Zwayer weten. Hij kijkt "vol verwachting" uit naar het vervolg van zijn loopbaan.
Zwayer werd na de wedstrijd in december bekritiseerd door de spelers van verliezer Dortmund. Borussia-middenvelder Jude Bellingham ging daarbij het verst. De Engelsman had Zwayer indirect beschuldigd van omkoping, daarbij zinspelend op het matchfixing-schandaal rond arbiter Robert Hoyzer van 17 jaar geleden. Zwayer was daarbij als kroongetuige betrokken en werd voor een half jaar geschorst. Hij heeft altijd ontkend iets verkeerds te hebben gedaan.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft het eerste punt in de competitiefase van de Europa League binnen. De ploeg van trainer Dick Schreuder kwam in eigen huis tegen het Bulgaarse Levski Sofia dankzij aanvoerder Tjaronn Chery terug van een achterstand en speelde gelijk: 1-1.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de competitiefase van de Conference League begonnen met een 1-0-overwinning op het Zwitserse FC Thun. De ploeg van trainer John van den Brom maakte in eigen huis na een rode kaart voor de bezoekers in de tweede helft het verschil.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink bezorgde AZ met zijn eerste balcontact een zege op Hapoel Beër Sjeva (2-1) in de Europa League. De spits benutte een strafschop die werd veroorzaakt toen hij nog niet op het veld stond.
3 uur geledenSPLIT (ANP) - Míchel Sánchez vindt dat de nederlaag van Ajax te wijten is aan persoonlijke fouten bij de tegendoelpunten. "Dit soort fouten kun je niet maken", zei de coach van Ajax na de 2-1-nederlaag van zijn elftal bij Hajduk Split tegen Ziggo Sport.
3 uur geledenSPLIT (ANP) - Davy Klaassen vindt dat Ajax na een 2-1-nederlaag bij Hajduk Split "niet in de paniekstand" hoeft te schieten. Dat zei de aanvoerder van Ajax in Split na afloop tegen Ziggo Sport. "Als je niet kunt domineren dan zijn sommige momenten bepalend. Daar ging het mis", zei Klaassen, die voor de gelijkmaker van Ajax tekende in de 53e minuut.
3 uur geledenSPLIT (ANP) - Ajax is slecht begonnen aan de Conference League. De ploeg van de Spaanse coach Míchel Sánchez blameerde zich met een 2-1-nederlaag in een door vuurwerk onderbroken duel met Hajduk Split. Ajax is daarmee nog zonder punten in de competitiefase van het weinig prestigieuze Europese toernooi.
3 uur geledenSPLIT (ANP) - Ajax heeft de eerste wedstrijd in de competitiefase van de Conference League met 2-1 verloren bij HNK Hajduk Split. Het elftal van coach Míchel Sánchez ging in het uitverkochte Poljudstadion ten onder in een duel dat tijdelijk werd stilgelegd nadat de fans van de thuisclub vuurwerk afstaken.
3 uur geleden