Duitse routinier Podolski trots op Bundesliga
BERLIJN (ANP/DPA) - De hervatting van de voetbalcompetitie in de Duitse Bundesliga vervult oudgediende Lukas Podolski (34) met trots. "Wij als Duitsers, als Bundesliga, hebben eens te meer bewezen dat we het kunnen", betoogt de huidige spits van de Turkse club Antalyaspor. "We hebben de discipline ervoor, de organisatie en de saamhorigheid. Daarom ben ik heel blij dat onze competitie deze zaterdag weer is begonnen."
Podolski, die in 2014 met de Duitse ploeg de wereldtitel veroverde, moet in Turkije vanwege de coronacrisis nog even geduld hebben. Vooralsnog is 12 juni de datum waarop de clubs uit de hoogste profdivisie zich richten voor de hervatting van het seizoen. "Maar niets is wat dat betreft al zeker in Turkije", zegt Podolski, die in Turkije niet onbekend is met het spelen in lege stadions, als sanctie wegens supportersrellen.
"Je krijgt er een vreemd gevoel bij. Voetbal met fans is anders dan zonder. De supporters horen er gewoon bij. Dat gemis zal de komende dagen en weken ook in Duitsland nog goed merkbaar zijn."
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
15 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
21 uur geleden