Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse Rode Kruis blaast hulpvlucht Marokko op laatste moment af

Duitse Rode Kruis blaast hulpvlucht Marokko op laatste moment af

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse Rode Kruis heeft op het laatste moment een hulpvlucht naar Marokko moeten afblazen. De organisatie wilde hulpgoederen naar het aardbevingsgebied sturen. Volgens het Rode Kruis kon het vliegtuig niet opstijgen door "nieuwe regels en voorschriften die op korte termijn werden aangekondigd".

Het vliegtuig zou eigenlijk deze donderdagochtend vertrekken van de Luchthaven Leipzig/Halle. Wat precies de reden is dat het vliegtuig niet richting Marokko kon, laat de organisatie in het midden. "We betreuren deze ontwikkelingen ten zeerste omdat de mensen daar na de zware aardbeving dringend hulp nodig hebben." Het vliegtuig zou met bijna 37 ton hulpgoederen naar Marokko vertrekken. Het ging onder meer om tenten.

De organisatie zegt "onder hoge druk" te werken om alsnog zo snel mogelijk richting Marokko te vertrekken. "Het is belangrijk dat in deze tijden hulpverlening alleen gebaseerd is op behoefte, en dat humanitaire hulp van alle kanten ondersteund wordt."

De aardbeving in Marokko heeft volgens de meest recente cijfers aan bijna 3000 mensen het leven gekost. De Marokkaanse regering ligt onder vuur omdat buitenlandse hulpverleners ondanks herhaaldelijk aandringen nauwelijks worden toegelaten. De natuurramp gebeurde vrijdag. De kans dat er nog overlevenden gevonden worden, neemt snel af. Tegelijk is de behoefte aan voedsel, geneesmiddelen en onderdak groot.

Meer uit Buitenland

Vader en zoon na vier dagen onder puin Venezuela gehaald

CARABALLEDA (ANP) - Reddingswerkers hebben zondag een vader en zijn zoon levend onder het puin van een ingestort gebouw in de Venezolaanse kuststad Caraballeda weten te halen.

5 uur geleden
Venezuela: dodental loopt op, meer Amerikaanse hulp op komst

CARACAS (ANP) - Het dodental als gevolg van de dubbele aardbeving woensdag in Venezuela is opgelopen naar 1450 personen. Dat meldde de Venezolaanse parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez zondag.

5 uur geleden
NAVO-chef Rutte prijst trans-Atlantische band bij viering VS

BRUSSEL (ANP) - Bij de viering van de 250e verjaardag van de Verenigde Staten in Brussel heeft NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte de trans-Atlantische band geprezen. Volgens hem zijn de VS "een baken" en de fundering waarop de NAVO rust.

7 uur geleden
Zeker vijftien zwemmers omgekomen in Duitsland

BERLIJN (ANP) - Sinds vrijdag zijn zeker vijftien mensen in Duitsland omgekomen tijdens het zwemmen. Het jongste slachtoffer was een kind van 8 jaar dat in het Rijn-Hernekanaal in het Ruhrgebied verdronk.

7 uur geleden
Axios: VS en Iran staken aanvallen, dinsdag gesprek in Doha

WASHINGTON (ANP/RTR) - De VS en Iran hebben afgesproken om de aanvallen op elkaar te staken. Dat meldt Axios zondag op basis van een hoge Amerikaanse functionaris.

8 uur geleden
Israël meldt vernietiging tunnel van Hezbollah in Zuid-Libanon

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger zegt ondergrondse infrastructuur te hebben vernietigd die zou worden gebruikt door de Libanese beweging Hezbollah in een dorp in Zuid-Libanon. Dat staat in een gezamenlijke verklaring van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en minister van Defensie Israel Katz.

9 uur geleden
Poetin: Rusland zet offensief voort ongeacht voorstel Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd dat het Russische leger zijn offensief op Oekraïens grondgebied voortzet. Een recent voorstel van Kyiv om wederzijds af te zien van aanvallen met langeafstandsraketten verandert daar niets aan, aldus Poetin.

10 uur geleden