
Duitse regering wil reis Scholz naar Oekraïne niet bevestigen
BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - De Duitse regering wil niet bevestigen of bondskanselier Olaf Scholz inderdaad een bezoek brengt aan Oekraïne. De regeringsleider reist volgens Duitse media donderdag samen met de Franse president Emmanuel Macron en de Italiaanse premier Mario Draghi naar Kiev.
Tijdens de oorlog in Oekraïne zijn meerdere regeringsleiders naar het land afgereisd als teken van steun, maar Scholz heeft dat nog niet gedaan. Hij werd eerder door de Oekraïense autoriteiten uitgenodigd, na een rel over het wel of niet welkom zijn van de Duitse president Frank-Walter Steinmeier in Kiev.
Scholz wordt door onder meer Oekraïne bekritiseerd vanwege zijn terughoudendheid bij het leveren van zware wapens aan Oekraïne en het tempo waarin de hulp wordt geleverd. Ook onder de coalitiepartners van Scholz' sociaaldemocratische partij SPD is onvrede over zijn leiderschap wat Oekraïne betreft.
In een reactie op het vermeende bezoek roept de burgemeester van Kiev, Vitali Klitsjko, onder meer Duitsland op meer wapens te leveren. Ook wil hij dat Rusland "krachtige sancties" wordt opgelegd. De burgemeester deed zijn oproep in gesprek met de Duitse krant Bild.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft weer Palestijnse gevangenen vrijgelaten. Op livebeelden was te zien dat een bus met gedetineerden aankwam in Ramallah op de bezette Westelijke Jordaanoever.
5 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft op de veiligheidsconferentie in München verbolgen gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse vicepresident J.D. Vance. Hij maakte duidelijk buitenlandse steun voor de partij Alternative für Deutschland (AfD) niet te waarderen.
13 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - Gewapende groepen in de Gazastrook hebben drie Israëlische gijzelaars vrijgelaten. De mannen zijn overgedragen aan vertegenwoordigers van het Rode Kruis. Het was afgelopen week enige tijd onduidelijk of de vrijlating zou doorgaan. Israël had gedreigd de oorlog in Gaza te hervatten als Hamas de afspraak niet zou nakomen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben voorgesteld dat ze voor de helft eigenaar worden van de zeldzame mineralen in de Oekraïense bodem, bericht NBC News. Oekraïne zou de Amerikaanse regering zo kunnen terugbetalen voor de miljarden dollars aan wapens en andere ondersteuning die het heeft gekregen nadat Rusland was binnengevallen. De nieuwszender baseert zich op informatie van anonieme bronnen.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - De weduwe van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny zegt dat het zinloos is om met de Russische president Vladimir Poetin te onderhandelen. "Er zijn maar twee mogelijke uitkomsten voor welke deal dan ook met Poetin. Als hij aan de macht blijft, zal hij een manier vinden om de overeenkomst te breken. Als hij de macht verliest, wordt de overeenkomst betekenisloos", voorspelde Joelia Navalnaja op de veiligheidsconferentie in München.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Bij het nationale monument Stonewall in New York hebben vrijdag honderden mensen gedemonstreerd tegen aanpassingen aan de officiële overheidswebsite over Stonewall. Het bekende acroniem 'LGBTQ+' was donderdag online gewijzigd in 'LGBQ+', later verdwenen ook de Q en +, waarna 'LGB' overbleef. Dat acroniem werd in de jaren 90 gebruikt en is minder inclusief dan het hedendaagse LGBTQ+ (in het Nederlands LHBTQIA).
3 uur geledenWASHINGTON/NEW YORK (ANP/RTR) - Aanklagers hebben vrijdag een verzoek aan de rechter gedaan om de corruptie- en fraudezaak tegen de New Yorkse burgemeester Eric Adams te seponeren. Het Amerikaanse ministerie van Justitie had daar eerder deze week toe opgeroepen, waarna zeven aanklagers opstapten omdat ze weigerden het verzoek in te willigen.
5 uur geleden