Duitse regering verwacht geen economische groei meer dit jaar
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering verwacht niet langer dat er dit jaar groei van de economie zal zijn. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat Berlijn nu hooguit rekent op stagnatie, in plaats van een eerder voorspelde vooruitgang met 0,3 procent.
De nieuwe voorspellingen van de Duitse regering moeten in de loop van oktober naar buiten worden gebracht. Ambtenaren van het ministerie van Economische Zaken zijn nog aan het werken aan de nieuwe prognoses, die ook nog kunnen veranderen.
Duitsland heeft met name te kampen met zwakte in zijn belangrijke industrie. Vooral de autosector heeft het lastig, wat wordt onderstreept door de grote onrust bij Volkswagen om de mogelijke sluiting van Duitse fabrieken. De Duitse Industrie- en Handelskamer (DIHK) zei vorige week nog dat de economische zorgen in het bedrijfsleven steeds groter worden en dat er een "dramatisch slechte stemming" is bij bedrijven. De overheid moet dan ook meer doen om de economie te steunen, aldus de lobbygroep.
Bijgestelde verwachtingen
De belangrijkste economische onderzoeksinstituten van Duitsland verlaagden vorige week al hun gezamenlijke verwachtingen voor de grootste economie van Europa en belangrijkste handelspartner van Nederland. De instituten denken dat er zelfs een krimp van 0,1 procent zal zijn dit jaar. Eerder werd op een kleine plus gerekend.
De slechte staat van de Duitse economie kan de Europese Centrale Bank (ECB) mogelijk bewegen om ook in oktober met een renteverlaging te komen, na de verlaging van deze maand. De ECB heeft ook meer ruimte voor een nieuwe rentestap omdat de inflatie steeds verder afzwakt. Op de financiële markten wordt de kans op een renteverlaging in oktober steeds groter ingeschat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
3 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
8 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
9 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
22 uur geleden