
Duitse regering verwacht geen economische groei meer dit jaar
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering verwacht niet langer dat er dit jaar groei van de economie zal zijn. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat Berlijn nu hooguit rekent op stagnatie, in plaats van een eerder voorspelde vooruitgang met 0,3 procent.
De nieuwe voorspellingen van de Duitse regering moeten in de loop van oktober naar buiten worden gebracht. Ambtenaren van het ministerie van Economische Zaken zijn nog aan het werken aan de nieuwe prognoses, die ook nog kunnen veranderen.
Duitsland heeft met name te kampen met zwakte in zijn belangrijke industrie. Vooral de autosector heeft het lastig, wat wordt onderstreept door de grote onrust bij Volkswagen om de mogelijke sluiting van Duitse fabrieken. De Duitse Industrie- en Handelskamer (DIHK) zei vorige week nog dat de economische zorgen in het bedrijfsleven steeds groter worden en dat er een "dramatisch slechte stemming" is bij bedrijven. De overheid moet dan ook meer doen om de economie te steunen, aldus de lobbygroep.
Bijgestelde verwachtingen
De belangrijkste economische onderzoeksinstituten van Duitsland verlaagden vorige week al hun gezamenlijke verwachtingen voor de grootste economie van Europa en belangrijkste handelspartner van Nederland. De instituten denken dat er zelfs een krimp van 0,1 procent zal zijn dit jaar. Eerder werd op een kleine plus gerekend.
De slechte staat van de Duitse economie kan de Europese Centrale Bank (ECB) mogelijk bewegen om ook in oktober met een renteverlaging te komen, na de verlaging van deze maand. De ECB heeft ook meer ruimte voor een nieuwe rentestap omdat de inflatie steeds verder afzwakt. Op de financiële markten wordt de kans op een renteverlaging in oktober steeds groter ingeschat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - TikTok bouwt een nieuwe versie van zijn app voor gebruikers in de Verenigde Staten, voorafgaand aan de geplande verkoop van de app aan een groep investeerders. Dat meldt The Information, een nieuwssite over technologie. Het platform voor korte video's zou de nieuwe app op 5 september in Amerikaanse appstores willen lanceren.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Washington staat op het punt om meerdere handelsakkoorden te sluiten. "We verwachten de komende dagen enkele grote aankondigingen", zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een gesprek met nieuwszender CNN.
11 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China voert invoerbeperkingen in op medische apparatuur uit de Europese Unie zodra de waarde ervan boven de 45 miljoen yuan (ongeveer 5,4 miljoen euro) uitkomt. De "tegenmaatregel" treedt zondag in werking, maakte het Chinese ministerie van Financiën bekend.
17 uur geledenPARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.
1 dag geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.
1 dag geledenSJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.
1 dag geleden