Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse regering verwacht geen economische groei meer dit jaar

Duitse regering verwacht geen economische groei meer dit jaar

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering verwacht niet langer dat er dit jaar groei van de economie zal zijn. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat Berlijn nu hooguit rekent op stagnatie, in plaats van een eerder voorspelde vooruitgang met 0,3 procent.

De nieuwe voorspellingen van de Duitse regering moeten in de loop van oktober naar buiten worden gebracht. Ambtenaren van het ministerie van Economische Zaken zijn nog aan het werken aan de nieuwe prognoses, die ook nog kunnen veranderen.

Duitsland heeft met name te kampen met zwakte in zijn belangrijke industrie. Vooral de autosector heeft het lastig, wat wordt onderstreept door de grote onrust bij Volkswagen om de mogelijke sluiting van Duitse fabrieken. De Duitse Industrie- en Handelskamer (DIHK) zei vorige week nog dat de economische zorgen in het bedrijfsleven steeds groter worden en dat er een "dramatisch slechte stemming" is bij bedrijven. De overheid moet dan ook meer doen om de economie te steunen, aldus de lobbygroep.

Bijgestelde verwachtingen

De belangrijkste economische onderzoeksinstituten van Duitsland verlaagden vorige week al hun gezamenlijke verwachtingen voor de grootste economie van Europa en belangrijkste handelspartner van Nederland. De instituten denken dat er zelfs een krimp van 0,1 procent zal zijn dit jaar. Eerder werd op een kleine plus gerekend.

De slechte staat van de Duitse economie kan de Europese Centrale Bank (ECB) mogelijk bewegen om ook in oktober met een renteverlaging te komen, na de verlaging van deze maand. De ECB heeft ook meer ruimte voor een nieuwe rentestap omdat de inflatie steeds verder afzwakt. Op de financiële markten wordt de kans op een renteverlaging in oktober steeds groter ingeschat.

Meer uit Financieel

Ingenieursbureau Arcadis benoemt Amerikaanse tot topvrouw

AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.

1 uur geleden
Griekse minister van Financiën nieuwe voorzitter Eurogroep

BRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).

2 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam sluit met winst, tech onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.

2 uur geleden
Weber in Bild: geen volledig EU-verbod verbrandingsmotor per 2035

BRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.

2 uur geleden
Handtekening EU onder Mercosur-verdrag lijkt nog niet zeker

BRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.

3 uur geleden
Sanderink voerde wanbeleid bij Centric, stellen rechters vast

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.

3 uur geleden
Onderzoek: consument kan profiteren van dalende zuivelprijzen

LELYSTAD (ANP) - Consumenten kunnen binnenkort mogelijk profiteren van lagere prijzen van zuivel, zoals melk, boter en room, in de supermarkt. Volgens marktbureau DCA Market Intelligence komt dit doordat de melkprijs in korte tijd is teruggevallen tot het laagste niveau in tien jaar. "De prijsval op de Europese zuivelmarkt is in korte tijd uitzonderlijk scherp", stelt het bureau dat regelmatig onderzoek doet naar de prijsontwikkelingen.

3 uur geleden