Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse regering verwacht geen economische groei meer dit jaar

Duitse regering verwacht geen economische groei meer dit jaar

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering verwacht niet langer dat er dit jaar groei van de economie zal zijn. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat Berlijn nu hooguit rekent op stagnatie, in plaats van een eerder voorspelde vooruitgang met 0,3 procent.

De nieuwe voorspellingen van de Duitse regering moeten in de loop van oktober naar buiten worden gebracht. Ambtenaren van het ministerie van Economische Zaken zijn nog aan het werken aan de nieuwe prognoses, die ook nog kunnen veranderen.

Duitsland heeft met name te kampen met zwakte in zijn belangrijke industrie. Vooral de autosector heeft het lastig, wat wordt onderstreept door de grote onrust bij Volkswagen om de mogelijke sluiting van Duitse fabrieken. De Duitse Industrie- en Handelskamer (DIHK) zei vorige week nog dat de economische zorgen in het bedrijfsleven steeds groter worden en dat er een "dramatisch slechte stemming" is bij bedrijven. De overheid moet dan ook meer doen om de economie te steunen, aldus de lobbygroep.

Bijgestelde verwachtingen

De belangrijkste economische onderzoeksinstituten van Duitsland verlaagden vorige week al hun gezamenlijke verwachtingen voor de grootste economie van Europa en belangrijkste handelspartner van Nederland. De instituten denken dat er zelfs een krimp van 0,1 procent zal zijn dit jaar. Eerder werd op een kleine plus gerekend.

De slechte staat van de Duitse economie kan de Europese Centrale Bank (ECB) mogelijk bewegen om ook in oktober met een renteverlaging te komen, na de verlaging van deze maand. De ECB heeft ook meer ruimte voor een nieuwe rentestap omdat de inflatie steeds verder afzwakt. Op de financiële markten wordt de kans op een renteverlaging in oktober steeds groter ingeschat.

Meer uit Financieel

RAI Vereniging wil 75 procent van de aandelen in de RAI verkopen

AMSTERDAM (ANP) - De RAI Vereniging is van plan 75 procent van haar aandelen in RAI Amsterdam te verkopen. De overige 25 procent is en blijft in handen van de gemeente Amsterdam. Dat schrijven de wethouders Alexander Scholtes (deelnemingen) en Steven van Weyenberg (woningbouw en stedelijke ontwikkeling) woensdag aan de Amsterdamse gemeenteraad.

50 minuten geleden
Europese luchthavenkoepel blij met brandstofplannen van Brussel

BRUSSEL (ANP) - Europese luchthavens zijn blij met de plannen van de Europese Commissie die de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de energiemarkten in de EU moeten beperken. Hun koepelorganisatie ACI Europe laat weten de plannen te verwelkomen.

1 uur geleden
Wall Street opent met winst door verlenging wapenstilstand

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, nadat president Donald Trump had aangekondigd de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran te verlengen. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten voor beleggers op Wall Street, waaronder van vliegtuigbouwer Boeing.

1 uur geleden
Grootste stijging brandstofprijzen in VK sinds invasie Oekraïne

LONDEN (ANP/RTR) - De brandstofprijzen zijn ook in het Verenigd Koninkrijk fors gestegen. Het gaat om de grootste stijging sinds juni 2022, kort nadat Rusland Oekraïne was binnengevallen. Dat meldt statistiekbureau ONS, de Britse evenknie van het CBS.

2 uur geleden
Boeing levert meer verkeersvliegtuigen af

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verkeersvliegtuigen aan klanten afgeleverd dan een jaar eerder, waardoor de omzet is gestegen. Volgens de vliegtuigmaker ging het om 143 toestellen, tegen 130 die een jaar eerder aan klanten werden overgedragen.

3 uur geleden
Inspectie legt Tata Steel dwangsom op om gevaarlijke staalslak

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt een dwangsom op aan Tata Steel. De staalfabrikant moet een specifieke soort staalslak voortaan als gevaarlijk classificeren, waarschuwt de inspectie.

4 uur geleden
Zeker vijf tankers verleggen koers van Rotterdam naar Azië

ROTTERDAM (ANP) - Zeker vijf tankers die onderweg waren naar Rotterdam, hebben na de sluiting van de Straat van Hormuz hun koers verlegd naar Azië. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De schepen konden hun olie daar op dat moment voor hogere prijzen verkopen.

4 uur geleden