Duitse regering ruziet over recht op thuiswerken
BERLIJN (ANP) - De Duitse regeringspartijen ruziën over het recht op thuiswerken. De sociaaldemocratische minister voor Werkgelegenheid, Hubertus Heil, wil dat werknemers voortaan minstens 24 dagen per jaar thuis mogen werken, ook na de coronacrisis. Maar de coalitiepartner in Berlijn, de christendemocraten van bondskanselier Merkel, ziet dat niet zitten.
Volgens de christendemocraten leidt het thuiswerken tot extra papieren rompslomp. Deze bureaucratie vormt een extra belasting voor ondernemers in deze coronatijden, zeggen politici uit de fractie van CDU en CSU.
Heil benadrukt dat het recht alleen geldt als het thuiswerken mogelijk is bij een bedrijf. Hij kreeg maandag wel steun van de minister voor Milieu, SPD-partijgenote Schulze. Zij wijst op de voordelen voor het klimaat als er minder wordt gereisd om te werken, bijvoorbeeld minder vervuilende files. Het is een stap naar meer milieubescherming, aldus Schulze tegen Duitse media. Volgens schattingen zou het beroepsverkeer met 8 procent dalen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag opgeschrikt door verschillende explosies. Eerder op zaterdag hadden de autoriteiten van de hoofdstad al gewaarschuwd voor een naderende Russische aanval met ballistische raketten.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - De nieuwe Colombiaanse president Abelardo de la Espriella heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd om de huidige importheffingen voor het Zuid-Amerikaanse land tijdelijk op te schorten, nadat het land zwaar werd getroffen door een aardbeving.
4 uur geledenINDIANAPOLIS (ANP) - Krachtige stormen en overstromingen hebben in de Amerikaanse staat Indiana aan ten minste zes mensen het leven gekost, onder wie een 4-jarig jongetje. Dat hebben autoriteiten van de staat bekendgemaakt.
4 uur geledenSOURBRODT (ANP/BELGA) - In het Belgische natuurgebied de Hoge Venen is meer dan 2000 hectare aan natuur in vlammen opgegaan, zegt een woordvoerder van de regionale autoriteiten. Volgens de burgemeester van Baelen is een Nederlandse blushelikopter zaterdagmiddag aangekomen om te helpen met blussen en werd een tweede Nederlandse helikopter later op de dag nog verwacht.
9 uur geledenKARIBA (ANP/AFP) - Het dodental na het kapseizen van een veerboot op het Karibameer in Zimbabwe is opgelopen naar 68, zegt de politie. Onder de doden zouden vooral vishandelaren en inwoners van de dorpen rond het meer op de grens van Zimbabwe en Zambia zijn.
9 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran zegt in principe een akkoord te hebben met Oman over een veilige scheepsdoorvaart van de Straat van Hormuz. Dat meldt nieuwszender Al Jazeera na een uitgegeven verklaring van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
10 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Bij de Israëlische luchtaanval in Ansar in Zuid-Libanon, waarbij zeven personen omkwamen, is ook een Hezbollah-commandant gedood. Dat zegt de Israëlische krijgsmacht IDF in een bericht op Telegram.
10 uur geleden