Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse regering ruziet over recht op thuiswerken

Duitse regering ruziet over recht op thuiswerken

BERLIJN (ANP) - De Duitse regeringspartijen ruziën over het recht op thuiswerken. De sociaaldemocratische minister voor Werkgelegenheid, Hubertus Heil, wil dat werknemers voortaan minstens 24 dagen per jaar thuis mogen werken, ook na de coronacrisis. Maar de coalitiepartner in Berlijn, de christendemocraten van bondskanselier Merkel, ziet dat niet zitten.

Volgens de christendemocraten leidt het thuiswerken tot extra papieren rompslomp. Deze bureaucratie vormt een extra belasting voor ondernemers in deze coronatijden, zeggen politici uit de fractie van CDU en CSU.

Heil benadrukt dat het recht alleen geldt als het thuiswerken mogelijk is bij een bedrijf. Hij kreeg maandag wel steun van de minister voor Milieu, SPD-partijgenote Schulze. Zij wijst op de voordelen voor het klimaat als er minder wordt gereisd om te werken, bijvoorbeeld minder vervuilende files. Het is een stap naar meer milieubescherming, aldus Schulze tegen Duitse media. Volgens schattingen zou het beroepsverkeer met 8 procent dalen.

Meer uit Buitenland

Trump combineert grappen met sneren tijdens correspondentendiner

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump combineerde grappen met sneren tijdens het jaarlijkse Correspondents' Dinner in Washington. Het was de tweede keer dit jaar dat het evenement werd gehouden, nadat het in april was afgebroken toen een gewapende man probeerde door de beveiliging te breken en daarbij schoten loste. Onder anderen Trump werd geëvacueerd.

44 minuten geleden
Trump wil waarschuwingen plaatsen in museum over geschiedenis VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een presidentieel decreet uitgevaardigd om bezoekers te waarschuwen voor onjuiste historische informatie in het National Museum of American History in Washington. De instelling valt onder het Smithsonian Institution, dat bestaat uit 21 musea die gewijd zijn aan de Amerikaanse geschiedenis en cultuur.

3 uur geleden
63.000 evacuaties door ergste bosbrand ooit in regio Madrid

MADRID (ANP/AFP) - Ten westen van de Spaanse hoofdstad woedt volgens de regionale bestuurder Isabel Díaz Ayuso de "ergste bosbrand in de geschiedenis van de regio Madrid". Zeker 63.000 mensen werden geëvacueerd of kregen het bevel binnen te blijven. De brand heeft al tientallen huizen verwoest en verschillende wegen zijn afgesloten, aldus Díaz Ayuso.

4 uur geleden
VS-regering onthield staten die niet op Trump stemden subsidies

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse overheidsfunctionarissen hebben in gerechtelijke documenten toegegeven dat ze miljarden dollars aan financiering voor energieprojecten in staten hebben stopgezet "uitsluitend" op basis van het feit dat ze niet op Donald Trump hadden gestemd bij de presidentsverkiezingen van 2024. Dat melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times.

5 uur geleden
Macron vraagt Frans leger paraat te zijn om branden in zuidwesten

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de strijdkrachten gevraagd "zich klaar te maken om de civiele veiligheidsdiensten zo veel mogelijk te ondersteunen" vanwege de hevige bosbranden in het zuidwesten van het land. Ruim 140.000 mensen zijn inmiddels geëvacueerd. Premier Sébastien Lecornu voert een crisisoverleg met de ministers van onder meer Defensie, Volksgezondheid en Transport.

6 uur geleden
VN stemt voor verlenging termijn mensenrechtenchef Türk

NEW YORK (ANP) - Lidstaten van de Verenigde Naties hebben vrijdag ingestemd om de termijn van VN-mensenrechtenchef Volker Türk met vier jaar te verlengen. Dit ondanks kritiek van Israël, de Verenigde Staten en Rusland. Dat laatste land bracht eerder een voorstel in stemming om Türks termijn met slechts twee maanden te verlengen. Dat voorstel werd weggestemd.

7 uur geleden
Trump: Venezuela is niet klaar voor verkiezingen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela is nog niet klaar voor nieuwe verkiezingen. Dat verklaarde de Amerikaanse president Donald Trump, meer dan een half jaar nadat een Amerikaanse operatie had geleid tot de val van de Venezolaanse leider Nicolás Maduro.

7 uur geleden