Duitse regering rekent op veel gebruikers corona-app
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft dinsdag de corona-app officieel gelanceerd en verwacht dat deze door de bevolking breed zal worden gebruikt. "Het downloaden en gebruiken is een kleine stap voor ieder van ons, maar een grote stap in de strijd tegen de pandemie", sprak de chef van de kanselarij, Helge Braun, bij de presentatie in Berlijn.
De app is sinds dinsdagochtend vroeg te downloaden op smartphones. De app waarschuwt deelnemers als ze langere tijd binnen twee meter in de buurt zijn geweest van iemand die besmet is met het coronavirus. Zij kunnen zich dan laten testen. Het systeem werkt alleen als mensen zich vrijwillig aanmelden.
Duitsland is niet het eerste land in de wereld met een corona-app. Berlijn denkt met de Corona-Warn-App wel de beste in huis te hebben.
Niet in plaats van
De Duitse minister van Volksgezondheid Jens Spahn wees er op dat de app niet in de plaats komt van bepaalde maatregelen tegen verspreiding van het virus. Zo blijft het belangrijk afstand van elkaar te houden en op de bepaalde plekken zoals in winkels mondkapjes te dragen. Hij noemde de app "geen gratis ticket maar een belangrijk nieuw gereedschap in de pandemie".
De partij de Groenen wil dat er een speciale wet komt voor het gebruik van de app. Daarin moet onder andere worden vastgelegd wat de vrijwilligheid inhoudt om de digitale hulp te gebruiken en de manier waarop data openbaar kunnen en mogen worden gemaakt. De partij is onder meer bang dat werkgevers personeel zal dwingen om de app te gebruiken of dat er sociale druk ontstaat om er aan mee te doen. De partij komt met een wetsvoorstel, zo kondigde de fractie in de Bondsdag aan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
5 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
6 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marine heeft "een gat in de machinekamer" geschoten van een onder Iraanse vlag varend vrachtschip, schrijft president Donald Trump op Truth Social. Het schip zou volgens Trump geprobeerd hebben de Amerikaanse zeeblokkade bij de Straat van Hormuz te doorbreken. "En dat is voor het schip niet goed afgelopen."
7 uur geleden