Duitse regering: geweld tijdens jaarwisseling streng bestraffen
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse regering heeft toegezegd om plegers van geweld tijdens het nieuwjaarsweekend hard aan te pakken. Bij de jaarwisseling raakten tientallen hulpverleners gewond. De overheid en Bondskanselier Olaf Scholz zeggen de "soms enorme aanvallen" sterk te veroordelen.
Wetten om hulpverleners en politie beter te beschermen zijn in de afgelopen jaren verstevigd in Duitsland. De incidenten tijdens de jaarwisseling laten volgens de minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser zien "hoezeer dat nodig was". Volgens Faeser moet deze wetgeving nu streng worden toegepast tegen "deze extremisten en gewelddadige criminelen".
In Berlijn werden rond de jaarwisseling meer dan honderd mensen opgepakt voor onder andere brandstichting en verstoring van de openbare orde. Meer dan duizend extra politieagenten werden opgeroepen om de orde te bewaren. Achttien politieagenten en vijftien brandweerlieden en ambulancemedewerkers raakten gewond in de hoofdstad, van wie één ernstig.
Meer uit Buitenland
MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
6 uur geledenTABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
12 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
16 uur geleden