Duitse regering: geweld tijdens jaarwisseling streng bestraffen
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse regering heeft toegezegd om plegers van geweld tijdens het nieuwjaarsweekend hard aan te pakken. Bij de jaarwisseling raakten tientallen hulpverleners gewond. De overheid en Bondskanselier Olaf Scholz zeggen de "soms enorme aanvallen" sterk te veroordelen.
Wetten om hulpverleners en politie beter te beschermen zijn in de afgelopen jaren verstevigd in Duitsland. De incidenten tijdens de jaarwisseling laten volgens de minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser zien "hoezeer dat nodig was". Volgens Faeser moet deze wetgeving nu streng worden toegepast tegen "deze extremisten en gewelddadige criminelen".
In Berlijn werden rond de jaarwisseling meer dan honderd mensen opgepakt voor onder andere brandstichting en verstoring van de openbare orde. Meer dan duizend extra politieagenten werden opgeroepen om de orde te bewaren. Achttien politieagenten en vijftien brandweerlieden en ambulancemedewerkers raakten gewond in de hoofdstad, van wie één ernstig.
Meer uit Buitenland
HO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.
1 uur geledenSALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.
4 uur geledenMANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.
6 uur geleden