Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse regering geeft militairen bevoegdheid drones neer te halen

Duitse regering geeft militairen bevoegdheid drones neer te halen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse regering geeft in een wetsvoorstel militairen de bevoegdheid niet geïdentificeerde en verdachte drones neer te halen. De maatregel vloeit voort uit de vrees dat er met behulp van drones wordt gespioneerd boven militaire installaties, industriegebieden, energiecentrales en cruciale infrastructuur. De militairen kunnen overal optreden tegen onbemande vliegende apparaten ook om ongelukken te voorkomen.

Verdachte of gevaarlijke drones worden al bestookt door apparatuur om de signalen van drones te verstoren en ze buiten werking te stellen. Maar sommige drones zijn inmiddels resistent tegen die signalen. De Duitse regering vreest dat terroristen, criminelen en buitenlandse mogendheden steeds vaker hun doeleinden met drones proberen te bereiken. Er zijn bijvoorbeeld meldingen geweest van onbekende drones boven kazernes, in het bijzonder kazernes waar Oekraïners getraind worden. De Duitse autoriteiten verdenken Rusland daarachter te zitten.

Het gaat vaak om drones die niet aan particulieren verkocht worden en mogelijk gestuurd worden door een buitenlandse militaire organisatie. De nieuwe regelgeving is voor de militairen een aanzienlijke uitbreiding van de bevoegdheden. In de huidige voorschriften staat dat ze alleen het vuur mogen openen op vijandelijke toestellen in de lucht en dat onder bepaalde voorwaarden.

Meer uit Buitenland

Italië wil praten over EU-sancties tegen Israëlische minister

ROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.

25 minuten geleden
Rutte 'niet ongerust' over vermindering Amerikaanse hulptroepen

HELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.

44 minuten geleden
Ebolabesmetting gemeld op honderden kilometers van uitbraakgebied

KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.

2 uur geleden
Britse regering geeft stukken vrij rond oud-prins Andrew

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft documenten vrijgegeven over de benoeming van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor als internationaal handelsgezant. Daaruit blijkt onder meer dat er geen aanwijzingen zijn dat destijds een achtergrond- of veiligheidsonderzoek naar hem is gedaan. Britse politici hadden de stukken opgevraagd nadat Mountbatten-Windsor korte tijd werd gearresteerd, omdat hij mogelijk zijn positie heeft misbruikt.

2 uur geleden
Recordaantal klimmers bereikt top Mount Everest vanuit Nepal

KATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.

3 uur geleden
Nog geen akkoord over EU-terugkeerregeling afgewezen asielzoekers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie hebben donderdag tegen alle verwachting in geen compromis bereikt over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Ze kunnen het niet eens worden over de datum van de inwerkingtreding ervan. De onderhandelingen gaan op 1 juni verder.

3 uur geleden
Oekraïne boekt meeste terreinwinst in twee jaar, ziet denktank

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de afgelopen tijd de grootste terreinwinst geboekt sinds de inval twee jaar geleden in de Russische provincie Koersk, becijfert een gezaghebbende denktank. De Oekraïense krijgsmacht heeft volgens het Institute for the Study of War (ISW) op meerdere plaatsen aan het front de laatste weken het initiatief. De toch al hoge verliezen aan Russische kant zouden verder oplopen.

3 uur geleden