Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse regering geeft militairen bevoegdheid drones neer te halen

Duitse regering geeft militairen bevoegdheid drones neer te halen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse regering geeft in een wetsvoorstel militairen de bevoegdheid niet geïdentificeerde en verdachte drones neer te halen. De maatregel vloeit voort uit de vrees dat er met behulp van drones wordt gespioneerd boven militaire installaties, industriegebieden, energiecentrales en cruciale infrastructuur. De militairen kunnen overal optreden tegen onbemande vliegende apparaten ook om ongelukken te voorkomen.

Verdachte of gevaarlijke drones worden al bestookt door apparatuur om de signalen van drones te verstoren en ze buiten werking te stellen. Maar sommige drones zijn inmiddels resistent tegen die signalen. De Duitse regering vreest dat terroristen, criminelen en buitenlandse mogendheden steeds vaker hun doeleinden met drones proberen te bereiken. Er zijn bijvoorbeeld meldingen geweest van onbekende drones boven kazernes, in het bijzonder kazernes waar Oekraïners getraind worden. De Duitse autoriteiten verdenken Rusland daarachter te zitten.

Het gaat vaak om drones die niet aan particulieren verkocht worden en mogelijk gestuurd worden door een buitenlandse militaire organisatie. De nieuwe regelgeving is voor de militairen een aanzienlijke uitbreiding van de bevoegdheden. In de huidige voorschriften staat dat ze alleen het vuur mogen openen op vijandelijke toestellen in de lucht en dat onder bepaalde voorwaarden.

Meer uit Buitenland

EU-lidstaten akkoord over voorwaarden lening 90 miljard Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben woensdag een akkoord bereikt over de bestedingsvoorwaarden van de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne. In principe moet Oekraïne zijn defensiematerieel kopen bij bedrijven uit de EU, uit Oekraïne zelf of uit IJsland, Liechtenstein en Noorwegen. Alleen als Oekraïne met spoed defensieproducten nodig heeft die in de EU en de drie landen van de Europese Vrijhandelsassociatie (EER-EFTA) niet verkrijgbaar zijn, mogen die onder strikte voorwaarden elders worden aangekocht, zoals in de VS.

40 minuten geleden
700 medewerkers ICE en grenspolitie teruggeroepen uit Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Ruim zevenhonderd medewerkers van de federale immigratiediensten worden teruggehaald uit Minneapolis en het aangrenzende St. Paul. Dat meldt Tom Homan, die door president Donald Trump naar de staat Minnesota werd gestuurd om toe te zien op de immigratiedienst ICE en de grenspolitie aldaar.

1 uur geleden
Organisaties willen uitleg over contact Epstein en Mette-Marit

OSLO (ANP) - Vier organisaties waarvan de Noorse kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is, hebben het hof om tekst en uitleg gevraagd over het contact tussen de kroonprinses en de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Ze uitten hun zorgen in een gezamenlijke brief, die in handen is van het Noorse persbureau NTB.

1 uur geleden
Italië verijdelt Russische cyberaanval op locaties Winterspelen

MILAAN (ANP/AFP) - Italië heeft vlak voor het begin van de Olympische Spelen een cyberaanval weten te verijdelen, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Volgens hem zat Rusland achter de hackpoging, die onder meer gericht was op locaties in Cortina d'Ampezzo, waar de Winterspelen deels worden gehouden.

2 uur geleden
Høiby emotioneel bij eerste verklaring in proces

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby werd woensdag emotioneel tijdens zijn eerste verklaring in de rechtbank, waar hij terechtstaat voor onder meer verkrachting en mishandeling. De zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit stelt dat hij jarenlang door journalisten is "lastiggevallen en gepest".

2 uur geleden
Mandelson verliest na Epstein-rel ook plek in adviesraad koning

LONDEN (ANP) - De Britse politicus Peter Mandelson hangt nieuwe maatregelen boven het hoofd na de rel over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Premier Keir Starmer verklaarde in het parlement dat koning Charles en hij het erover eens zijn dat Mandelson verwijderd moet worden uit een koninklijke adviesraad, de Privy Council.

2 uur geleden
Xi: Rusland en China moeten groot plan maken voor nauwe relaties

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Chinese leider Xi Jinping heeft president Vladimir Poetin van Rusland gezegd dat de twee landen een groot plan moeten maken voor de verdere ontwikkeling van hun relaties. De twee hebben een videogesprek gevoerd. Poetin noemde de banden met China "een belangrijke stabiliserende factor in een turbulente wereld".

4 uur geleden