Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse regering geeft militairen bevoegdheid drones neer te halen

Duitse regering geeft militairen bevoegdheid drones neer te halen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse regering geeft in een wetsvoorstel militairen de bevoegdheid niet geïdentificeerde en verdachte drones neer te halen. De maatregel vloeit voort uit de vrees dat er met behulp van drones wordt gespioneerd boven militaire installaties, industriegebieden, energiecentrales en cruciale infrastructuur. De militairen kunnen overal optreden tegen onbemande vliegende apparaten ook om ongelukken te voorkomen.

Verdachte of gevaarlijke drones worden al bestookt door apparatuur om de signalen van drones te verstoren en ze buiten werking te stellen. Maar sommige drones zijn inmiddels resistent tegen die signalen. De Duitse regering vreest dat terroristen, criminelen en buitenlandse mogendheden steeds vaker hun doeleinden met drones proberen te bereiken. Er zijn bijvoorbeeld meldingen geweest van onbekende drones boven kazernes, in het bijzonder kazernes waar Oekraïners getraind worden. De Duitse autoriteiten verdenken Rusland daarachter te zitten.

Het gaat vaak om drones die niet aan particulieren verkocht worden en mogelijk gestuurd worden door een buitenlandse militaire organisatie. De nieuwe regelgeving is voor de militairen een aanzienlijke uitbreiding van de bevoegdheden. In de huidige voorschriften staat dat ze alleen het vuur mogen openen op vijandelijke toestellen in de lucht en dat onder bepaalde voorwaarden.

Meer uit Buitenland

Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

1 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

1 uur geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

2 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

2 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

2 uur geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

3 uur geleden
WHO: negen doden onder medisch personeel door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.

4 uur geleden