Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse regering geeft militairen bevoegdheid drones neer te halen

Duitse regering geeft militairen bevoegdheid drones neer te halen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse regering geeft in een wetsvoorstel militairen de bevoegdheid niet geïdentificeerde en verdachte drones neer te halen. De maatregel vloeit voort uit de vrees dat er met behulp van drones wordt gespioneerd boven militaire installaties, industriegebieden, energiecentrales en cruciale infrastructuur. De militairen kunnen overal optreden tegen onbemande vliegende apparaten ook om ongelukken te voorkomen.

Verdachte of gevaarlijke drones worden al bestookt door apparatuur om de signalen van drones te verstoren en ze buiten werking te stellen. Maar sommige drones zijn inmiddels resistent tegen die signalen. De Duitse regering vreest dat terroristen, criminelen en buitenlandse mogendheden steeds vaker hun doeleinden met drones proberen te bereiken. Er zijn bijvoorbeeld meldingen geweest van onbekende drones boven kazernes, in het bijzonder kazernes waar Oekraïners getraind worden. De Duitse autoriteiten verdenken Rusland daarachter te zitten.

Het gaat vaak om drones die niet aan particulieren verkocht worden en mogelijk gestuurd worden door een buitenlandse militaire organisatie. De nieuwe regelgeving is voor de militairen een aanzienlijke uitbreiding van de bevoegdheden. In de huidige voorschriften staat dat ze alleen het vuur mogen openen op vijandelijke toestellen in de lucht en dat onder bepaalde voorwaarden.

Meer uit Buitenland

Deense troepen waren 'gevechtsklaar' in Groenland

NUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.

4 minuten geleden
Onderzoekers: spoorscheur bij Adamuz zat er al vóór treinbotsing

MADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.

8 minuten geleden
Internationale sterren bij uitvaart Valentino in Rome

ROME (ANP) - Veel internationale sterren zijn vrijdag in Rome voor de uitvaart van de Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani. Onder anderen modejournalist Anna Wintour, actrice Anne Hathaway en modeontwerper en filmregisseur Tom Ford kwamen in de ochtend aan bij de basiliek di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri.

35 minuten geleden
Alle lichamen geborgen na vliegtuigcrash Indonesië

JAKARTA (ANP/DPA) - Zoekteams hebben het tiende en laatste slachtoffer geborgen van een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Alle inzittenden kwamen bij de crash om het leven.

43 minuten geleden
Polen en EU sturen aggregaten naar door kou getroffen Oekraïne

WARSCHAU/BRUSSEL (ANP/RTR) - Polen en de EU sturen bijna duizend aggregaten naar Oekraïne om dat land te helpen de strenge winter door te komen. In Oekraïne is het de afgelopen tijd zeer koud, met uitschieters tot 20 graden onder nul.

45 minuten geleden
Denemarken: onderhandelingen met VS kunnen snel beginnen

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De onderhandelingen tussen de VS en Denemarken over het versterken van de veiligheid in de Noordpoolregio kunnen "redelijk snel" beginnen. Dat heeft de Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, gezegd tegen de Deense publieke omroep. Rasmussen zei niet publiek te zullen maken wanneer die gesprekken plaatsvinden, omdat dat een "kalm proces" in de weg staat.

2 uur geleden
Dodental door brand winkelcentrum Pakistan loopt op richting 70

KARACHI (ANP/AFP) - Het dodental door een brand in het grootste winkelcentrum van Pakistan is gestegen naar 67. Donderdag meldden lokale autoriteiten nog een dodental van 55. "Er zijn autopsies uitgevoerd op 67 lichamen", aldus de woordvoerder van de provinciale overheid, die eraan toevoegde dat DNA-onderzoek om de slachtoffers te identificeren nog gaande is.

3 uur geleden