Duitse regering gaat deelstaten 7500 euro per asielzoeker betalen
BERLIJN (ANP) - Na maandenlang overleg heeft de Duitse regering een akkoord gesloten met de deelstaten over de opvang van asielzoekers. Per asielzoeker gaat Berlijn aan deze regionale autoriteiten 7500 euro per jaar betalen, liet bondskanselier Olaf Scholz in de nacht van maandag op dinsdag weten.
Duitse deelstaten eisen al langer dat ze meer hulp krijgen bij de opvang van vluchtelingen. In de eerste negen maanden van dit jaar werden in Duitsland 233.744 asielaanvragen ingediend. Dat zijn er meer dan in heel 2022.
In mei beloofde de regering van Scholz al 1 miljard euro aan steun voor de deelstaten als extra bijdrage, onder meer om de immigratiediensten te helpen digitaliseren. De deelstaten drongen al langere tijd aan op een systeem waarbij de betalingen gebaseerd zijn op het aantal opgevangen asielzoekers.
Duitsland was vorig jaar het populairste land in Europa voor migranten om naartoe te gaan. Het land is goed voor een kwart van alle asielaanvragen in de EU. Bovendien heeft Duitsland meer dan een miljoen vluchtelingen uit Oekraïne opgenomen.
Meer uit Buitenland
REMBANG (ANP/AFP) - Honderden leerlingen in Indonesië zijn afgelopen week ziek geworden na het eten van een gratis schoollunch. In Rembang op Java waren dat minstens 725 leerlingen en 25 docenten. Het is de tweede keer in een week dat honderden zieken in verband worden gebracht met het maaltijdprogramma dat gefinancierd wordt door de overheid.
22 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Op treinstation Brussel-Zuid is donderdagmiddag een man aangehouden die een wapen bij zich had. Volgens de Belgische autoriteiten zou het gaan om een "oorlogswapen". Belgische media melden dat het gaat om een geladen kalasjnikov, verstopt onder een stapel babykleertjes in een tas.
32 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Ondanks miljardeninvesteringen in defensie is het onzeker dat de EU in 2030 zijn defensieparaatheid op orde heeft. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) in een donderdag verschenen analyse. De coördinatie tussen Europese en nationale financieringsstromen over de inzet van de vele extra vrijgemaakte miljarden euro's moet worden verbeterd, adviseert de ERK. Als dat niet gebeurt, kan dat leiden tot versnipperde investeringen en dubbel werk, waarschuwt de Rekenkamer.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump heeft nieuwe plannen aangekondigd om positieve discriminatie tegen te gaan, schrijft The New York Times. Volgens de nieuwe regels verliezen alle scholen met hulpprogramma's voor minderheden hun belastingvrije status. Die maatregel kan scholen veel geld kosten.
55 minuten geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz dreigt met een grootschalige reactie in het geval dat Iran Israël aanvalt.
2 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Het lichaam van de voor oorlogsmisdaden veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić wordt donderdag in Servië verwacht. Dat zei president Aleksandar Vučić volgens Servische media. "Volgens de informatie die ik heb ontvangen is het lichaam opgehaald en zou het in de late namiddag in Servië moeten aankomen", verklaarde hij.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Bij aanvallen van de Verenigde Staten in de nacht van dinsdag op woensdag zijn drie Iraanse legerpiloten en zes marineleden omgekomen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
3 uur geleden