Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse regering akkoord over plannen bouw gas-waterstofcentrales

Duitse regering akkoord over plannen bouw gas-waterstofcentrales

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse regering is het eens geworden over plannen voor de bouw van vier nieuwe energiecentrales die eerst op aardgas zullen draaien, maar later ook geschikt moeten zijn voor het gebruik van waterstof als energiebron. Het ministerie van Economische Zaken kan daardoor inschrijvingen starten voor geïnteresseerde partijen.

De nieuwe centrales moeten een capaciteit krijgen van ieder 2,5 gigawatt en helpen bij de energievoorziening als er op bepaalde momenten te weinig stroom wordt opgewekt door wind en zon. De overheid zal subsidies verstrekken voor de bouw van de nieuwe centrales. Om hoeveel geld het gaat is nog niet bekend. Bronnen zeggen dat er een bedrag van circa 16 miljard euro mee is gemoeid.

Voorwaarde is dan wel dat die centrales uiterlijk in 2040 kunnen draaien op waterstof. Bij de verbranding van waterstof komt geen CO2 vrij. Berlijn zal in 2032 bepalen op welk moment die overstap van gas op waterstof zal plaatsvinden. Energiebedrijven als RWE, Uniper en Lausitz Energie Bergbau zouden al interesse hebben getoond in die centrales.

Duitsland heeft als doel om in 2030 minstens 80 procent van zijn stroom uit duurzame bronnen te halen. Dat was vorig jaar meer dan de helft. Het land heeft zijn laatste kernreactoren uitgezet en is bezig kolencentrales uit te faseren. Maar in de tussentijd is er dus wel energie uit andere bronnen nodig om de overgang naar volledig uitstootvrij te kunnen maken. Daar kunnen die gas-waterstofcentrales bij helpen.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street door zicht op gesprekken Israël en Libanon

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.

7 minuten geleden
Eerste luchtvaartmaatschappij uit VS keert terug naar Venezuela

FORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.

54 minuten geleden
Reuters: Tesla werkt aan ontwikkeling van nieuw model

AUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.

1 uur geleden
Ontwikkelingsbank investeert 5 miljard in herstel Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.

1 uur geleden
Eerste niet-Iraanse tanker sinds bestand door Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.

2 uur geleden
Nike wil wedstrijdballen van de Champions League maken

NYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.

3 uur geleden
AEX sluit met kleine winst na dag van onzekerheid over bestand

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.

4 uur geleden