Duitse regering: aardgas is tussenoplossing bij energietransitie
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Het gebruik van aardgas is nodig als tussenoplossing voor de energietransitie. Dat heeft de Duitse overheid geschreven in een brief aan de Europese Commissie. Berlijn vindt verder dat kernenergie niet mag worden aangeduid als duurzame energiebron, zoals Brussel van plan is.
Begin deze maand lekten plannen uit van de commissie om aardgas- en kernenergieprojecten te zien als duurzame investeringen en te voorzien van een groen label. Dat zou moeten helpen om het gebruik van onder meer vervuilend steenkool terug te dringen. Duitsland stelt dat kernenergie niet duurzaam kan zijn, maar zegt wel dat gas een tijdelijke oplossing biedt bij de overgang naar duurzame energiebronnen.
"Hoe langer kerncentrales blijven draaien, hoe groter het probleem van kernafval wordt", aldus de brief van het Duitse ministerie van Economische Zaken. "Vanuit het standpunt van de Duitse overheid is kernenergie niet duurzaam." Het ministerie geeft aan dat gas niet moet worden beschouwd als duurzame bron op de lange termijn, maar een rol kan spelen bij het verlagen van de uitstoot van de gehele energiesector, bijvoorbeeld omdat vervuilende kolencentrales worden vervangen door gascentrales die veel minder schadelijke stoffen uitstoten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin wordt nauwelijks geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Waar de traditioneel veilige belegging van goud bijvoorbeeld fors in waarde zakte sinds eind februari, steeg de koers van de bitcoin flink in dezelfde periode.
28 minuten geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML is van plan met andere Europese technologiebedrijven te lobbyen voor een sterkere techsector in de Europese Unie. Volgens de top van de chipmachinemaker is het een "enorme rode vlag" dat slechts 1 procent van alle apparatuur die ASML verkoopt naar Europese klanten gaat.
42 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie gaat de productie, export, import en voorraden van brandstoffen in de Europese Unie nauwer in de gaten houden. Daarvoor wordt een nieuw zogenoemd brandstofobservatorium opgericht. Dat maakte het dagelijks EU-bestuur woensdag bekend bij de presentatie van een reeks maatregelen om de impact van de Iranoorlog voor de energiemarkten in de regio te beperken.
1 uur geledenKAATSHEUVEL (ANP) - De Efteling heeft vorig jaar bijna 5 miljoen unieke bezoekers verwelkomd. Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder. Dat meldt de Efteling in het jaarverslag over 2025.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam heeft in het eerste kwartaal van dit jaar nog weinig last gehad van de oorlog in het Midden-Oosten. De goederenoverslag daalde licht, met 0,7 procent tot 103 miljoen ton, maar de overslag van onder meer ruwe olie, minerale olie, lng en containers nam toe.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de overvolle stroomnetten in Nederland kunnen huishoudens en bedrijven in meerdere provincies de komende jaren waarschijnlijk geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. "Als het niet dit jaar is dan ergens in de komende jaren. Nagenoeg heel Nederland staat nu op rood als je kijkt naar de vraag naar stroom en het aanbod", zegt energiedeskundige Hans van Cleef van het bureau EqoLibrium.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan dit jaar en volgend jaar tot 15.000 extra bedrijfsfaillissementen wereldwijd leiden. Dat verwacht kredietverzekeraar Allianz Trade in nieuwe voorspellingen, waarin ook voor Nederland wordt uitgegaan van meer bankroeten.
3 uur geleden