Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse rechter vindt tappen perstelefoon Letzte Generation gepast

Duitse rechter vindt tappen perstelefoon Letzte Generation gepast

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politie mag telefoongesprekken tussen journalisten en klimaatgroep Letzte Generation (Laatste Generatie) blijven aftappen. Volgens een rechtbank in München is de dreiging die uitgaat van de activisten dermate groot, dat afluisteren moet mogen. Letzte Generation heeft ook in Nederland deelgenomen aan protesten voor strenger klimaatbeleid.

De Duitse politie doet onderzoek naar Letzte Generation op verdenking van het vormen van een criminele organisatie. Het onderzoek ging gepaard met doorzoekingen en meerdere telefoontaps. Een van de nummers die de openbaar aanklager in München sinds vorig najaar wilde laten afluisteren, was de perstelefoon. De rechtbank heeft daar toestemming voor verleend.

Journalisten maakten bezwaar tegen de taps omdat die de persvrijheid zouden schaden. Die schending was gerechtvaardigd, oordeelt de rechter woensdag. De taps waren een "intensieve, ofschoon korte, ingreep". Er is nog beroep tegen de uitspraak mogelijk.

Letzte Generation is in Duitsland bekend om de wegblokkades en acties in onder meer musea. Eerder deze maand bekladde de groepering de Brandenburger Tor. Activisten van die groep hebben eind september ook deelgenomen aan de blokkade van de A12 in Den Haag.

Meer uit Buitenland

Europese landen waarschuwen voor storm Goretti

PARIJS (ANP) - Meerdere Europese landen waarschuwen voor de naderende storm Goretti, die sneeuw, regen en wind met zich meebrengt. Voor een klein deel van Frankrijk, in het noordwesten, geldt alvast code rood.

1 uur geleden
Zelensky na stroomuitval: hier is geen militaire logica voor

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft verontwaardigd gereageerd op de Russische aanvallen die in Oekraïne geleid zouden hebben tot grootschalige stroomuitval. "Er is absoluut geen militaire logica voor dergelijke aanvallen op de energiesector en infrastructuur die mensen midden in de winter zonder elektriciteit en verwarming achterlaten", stelt hij op X.

1 uur geleden
Israël meldt mislukte raketlancering in de Gazastrook

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht meldt een mislukte raketlancering richting Israël te hebben waargenomen in de Gazastrook. "Hamas heeft voor de tweede keer in 24 uur het bestand geschonden", aldus de strijdkrachten op X.

1 uur geleden
Turkije wil Syrië helpen bij strijd tegen Koerdische strijders

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije zegt Syrië te willen helpen bij de strijd tegen Koerdische strijders in de stad Aleppo. Het land "steunt de Syrische strijd tegen terroristische organisaties" en houdt de situatie goed in de gaten, zegt het ministerie van Defensie.

2 uur geleden
Hoekstra betreurt Amerikaanse terugtrekking uit VN-klimaatverdrag

BRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) zegt de Amerikaanse terugtrekking uit een belangrijk klimaatverdrag van de Verenigde Naties te betreuren. "Het UNFCCC vormt de basis voor wereldwijde klimaatactie", benadrukt de Nederlander in een bericht op X.

3 uur geleden
Trump zegt dat Venezuela nog jaren door VS gerund wordt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de Verenigde Staten Venezuela nog jaren zullen runnen. In een interview met The New York Times (NYT) liet hij in het midden hoelang precies. "Dat moet de tijd uitwijzen." Hij zei dat de VS ook voor langere tijd olie uit Venezuela gaan halen en toonde zich tevreden over de samenwerking met de huidige interim-regering.

3 uur geleden
NAVO bespreekt ruzie over Groenland

BRUSSEL (ANP) - De NAVO-landen bespreken donderdag de dreigementen van de Verenigde Staten om desnoods gewapenderhand Groenland van Denemarken af te pakken. Hun ambassadeurs overleggen over de voor de NAVO existentiële kwestie op het hoofdkwartier in Brussel, zeggen ingewijden. Groenland stond niet op de agenda, maar de NAVO-landen zouden er niet omheen kunnen.

3 uur geleden