Duitse rechter mag zich buigen over 'machtsmisbruik' Booking.com
LUXEMBURG (ANP) - De Duitse rechter mag een oordeel vellen over de klacht van een Duitse hotelier dat Booking.com misbruik maakt van zijn macht als bemiddelaar tussen hoteliers en hun klanten. Ook al houdt het reserveringsplatform voor hotelovernachtingen kantoor in Amsterdam. Dat heeft het Europese Hof van Justitie bepaald.
Een Noord-Duitse hoteleigenaar was naar de rechter gestapt omdat het razendsnel gegroeide Booking.com misbruik zou maken van zijn marktmacht. Booking.com stelt volgens hotel Wikingerhof buitensporige eisen in zijn contract, maar hotels zijn zo van het platform afhankelijk dat ze daarmee wel moeten instemmen. De rechtbank meende echter de zaak misschien te moeten overlaten aan de rechtbank in Amsterdam, de thuisbasis van Booking.com. Die gaat over contractkwesties.
De klacht van Wikingerhof reikt echter verder dan dat, vindt het EU-hof. Daarom kan het hotel toch bij de Duitse rechter terecht.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Air France heeft de opschorting van haar vluchten van en naar Dubai en Riyad verlengd tot en met 31 maart, en van en naar Tel Aviv en Beiroet tot en met 4 april. "Vanwege de veiligheidsomstandigheden op de bestemmingen en de sluiting van bepaalde luchtruimten is het bedrijf genoodzaakt de opschorting van haar vluchten te verlengen", maakte de luchtvaartmaatschappij maandag bekend.
37 minuten geledenREUSEL (ANP) - Steeds meer rijscholen verhogen de leskosten vanwege de gestegen dieselprijs. Secretaris Hugo Mentink van de Vereniging Rijschool Belang (VRB) merkt dat een aantal rijscholen dit al heeft gedaan en verwacht dat "veruit de meeste" dat vroeg of laat ook zullen doen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen wijken volgend jaar tijdens de maandenlange renovatie van Eindhoven Airport uit naar de vliegvelden van Maastricht en het Duitse Weeze. Transavia verplaatst twee van de negen vliegtuigen naar Maastricht Aachen Airport (MAA) en vier naar Weeze, vlak over de grens bij Nijmegen. TUI verplaatst alle op Eindhoven geplande vluchten naar Maastricht.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met flinke winsten geopend. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. De olieprijzen gingen daarop stevig omlaag.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Veel bouw- en infrabedrijven maken zich zorgen over de gestegen brandstofprijzen, vooral die van diesel. Een woordvoerster van brancheorganisatie Bouwend Nederland zegt dat dit "absoluut" impact heeft op lopende en nieuwe bouwprojecten. Bedrijven zien de hogere dieselprijs ook terug in allerlei andere kosten, bijvoorbeeld voor transport.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de populaire erotische filmpjessite OnlyFans, Leonid Radvinsky, is op 43-jarige leeftijd overleden aan kanker. Dat maakte het in Londen gevestigde moederbedrijf Fenix International maandag bekend. Radvinsky was eigenaar van Fenix International.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Lidstaten moeten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten nu al nadenken over hun gasvoorraad voor de komende winter, waarschuwt de Europese Commissie.
3 uur geleden